Akçadağ 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Akçadağ sonuçlarında Evet %64,9 ile birinci, Hayır %35,1 ile ikinci; fark 29,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 7,0 puan üstünde. 86 mahalle ve köy arasından 54'ünde Evet önde. Evet en güçlü Aşağıörükçü Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Çevirme Köyü (%100,0). Katılım %85,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Akçadağ 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Akçadağ, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Akçadağ | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 12.240 | %64,9 | %75,2 | %57,9 | +7,0 |
| Hayır | 6.620 | %35,1 | %24,8 | %42,1 | −7,0 |
Akçadağ seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 108 | 22.210 | 19.006 | %85,6 | 18.860 | 146 |
Akçadağ mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksaray Köyü | Evet | %69,3 | %30,7 | %88,9 | 198 |
| Aksüt Köyü | Hayır | %4,3 | %95,7 | %90,4 | 52 |
| Aktepe Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %75,1 | 1.308 |
| Aliçeri Köyü | Evet | %93,2 | %6,8 | %95,8 | 189 |
| Altunlu Köyü | Hayır | %0,6 | %99,4 | %98,8 | 167 |
| Aşağıörükçü Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 104 |
| Aydınlar Köyü | Evet | %83,9 | %16,1 | %86,6 | 283 |
| Bağköy | Evet | %94,5 | %5,5 | %84,6 | 195 |
| Bahri-Fatih Mahallesi | Evet | %88,4 | %11,6 | %93,9 | 540 |
| Bahri-Kırıkhan Mahallesi | Evet | %96,6 | %3,4 | %100,0 | 146 |
| Bahri-Pınarlı Mahallesi | Evet | %88,1 | %11,9 | %82,7 | 196 |
| Bahri-Sultansuyu Mahallesi | Evet | %67,6 | %32,4 | %89,0 | 154 |
| Bahri-Yıldırım Mahallesi | Evet | %89,4 | %10,6 | %86,2 | 419 |
| Başpınar Mahallesi | Evet | %76,7 | %23,3 | %82,4 | 859 |
| Bayramuşağı Köyü | Hayır | %0,4 | %99,6 | %95,2 | 291 |
| Bekiruşağı Köyü | Hayır | %8,1 | %91,9 | %56,6 | 136 |
| Bölüklü Köyü | Evet | %53,2 | %46,8 | %77,5 | 324 |
| Büyükçimiş Köyü | Hayır | %2,1 | %97,9 | %86,0 | 171 |
| Büyükköy | Evet | %98,5 | %1,5 | %90,8 | 152 |
| Çakıllıpınar Köyü | Hayır | %9,0 | %91,0 | %96,2 | 106 |
| Çatalbahçe Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,2 | 165 |
| Çevirme Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %50,0 | 50 |
| Çobanuşağı Köyü | Evet | %88,3 | %11,7 | %81,1 | 206 |
| Darıca Köyü | Hayır | %6,4 | %93,6 | %39,8 | 236 |
| Dedeköy | Hayır | %1,9 | %98,1 | %86,4 | 242 |
| Demirciler Köyü | Evet | %86,0 | %14,0 | %78,1 | 64 |
| Derinboğaz Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %97,7 | 428 |
| Develi Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %88,6 | 228 |
| Doğanlar Köyü | Evet | %98,7 | %1,3 | %87,8 | 452 |
| Doğantepe Köyü | Hayır | %12,3 | %87,7 | %89,0 | 91 |
| Doğu Mahallesi | Evet | %84,1 | %15,9 | %82,7 | 1.692 |
| Durulova Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %61,4 | 158 |
| Dutlu Köyü | Hayır | %32,1 | %67,9 | %50,9 | 57 |
| Dümüklü Köyü | Hayır | %13,8 | %86,2 | %84,5 | 103 |
| Esenbey Köyü | Evet | %96,5 | %3,5 | %93,2 | 338 |
| Esenli Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %99,2 | 123 |
| Fatih Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %102,3 | 43 |
| Gölpınar Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %82,4 | 273 |
| Güneşli Köyü | Hayır | %19,8 | %80,2 | %61,5 | 143 |
| Gürkaynak Köyü | Hayır | %23,6 | %76,4 | %65,7 | 169 |
| Güzyurdu Köyü | Evet | %94,5 | %5,5 | %97,3 | 334 |
| Hançerli Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %96,3 | 107 |
| Harunuşağı Köyü | Hayır | %7,8 | %92,2 | %59,1 | 176 |
| Ilıcak Köyü | Evet | %82,6 | %17,4 | %66,9 | 139 |
| İkinciler Köyü | Hayır | %2,5 | %97,5 | %98,0 | 401 |
| Kadıibrahim Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %99,2 | 118 |
| Kahyalı Köyü | Hayır | %2,5 | %97,5 | %92,9 | 85 |
| Karamağara Köyü | Evet | %90,7 | %9,3 | %100,9 | 107 |
| Karapınar Köyü | Hayır | %8,7 | %91,3 | %92,0 | 350 |
| Kasımuşağı Köyü | Hayır | %28,3 | %71,7 | %88,8 | 267 |
| Kayadibi Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %99,1 | 106 |
| Keklikpınarı Köyü | Evet | %83,5 | %16,5 | %70,1 | 234 |
| Keller Köyü | Hayır | %0,0 | %100,0 | %91,2 | 91 |
| Kepez B.m Köyü | Hayır | %3,0 | %97,0 | %58,0 | 352 |
| Kolköy | Evet | %94,7 | %5,3 | %84,1 | 290 |
| Kotangölü Mahallesi | Evet | %92,6 | %7,4 | %98,4 | 249 |
| Kozalak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 214 |
| Kozluca-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %97,9 | %2,1 | %76,8 | 125 |
| Kozluca-Büyük Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %89,5 | 313 |
| Kozluca-Merkez Mahallesi | Evet | %81,0 | %19,0 | %82,5 | 423 |
| Kömekavak Köyü | Hayır | %7,7 | %92,3 | %99,1 | 111 |
| Kurtuşağı Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %93,4 | 76 |
| Küçükkürne Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %97,9 | 190 |
| Kültür Mahallesi | Evet | %66,0 | %34,0 | %78,3 | 1.055 |
| Levent B.m Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %84,6 | 182 |
| Mezra Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %79,5 | 156 |
| Mihmanlı Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %95,1 | 82 |
| Muratlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 15 |
| Ortaköy | Hayır | %1,4 | %98,6 | %96,6 | 147 |
| Ören-Hisardere Mahallesi | Hayır | %2,4 | %97,6 | %97,2 | 216 |
| Ören-Hürriyet Mahallesi | Hayır | %1,8 | %98,2 | %90,8 | 422 |
| Ören-Karşıyaka Mahallesi | Hayır | %2,3 | %97,7 | %90,1 | 543 |
| Ören-Uygur Mahallesi | Hayır | %2,8 | %97,2 | %78,5 | 508 |
| Resuluşağı Köyü | Evet | %97,8 | %2,2 | %99,4 | 181 |
| Sahilköy | Hayır | %0,0 | %100,0 | %90,4 | 115 |
| Sakalıuzun Köyü | Evet | %65,6 | %34,4 | %78,0 | 41 |
| Sarıhacı Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %97,7 | 258 |
| Şeyhler Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %100,0 | 407 |
| Taşevler Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %91,9 | 344 |
| Taşolar Köyü | Evet | %95,5 | %4,5 | %84,8 | 184 |
| Tataruşağı Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %64,4 | 132 |
| Yağmurlu Köyü | Evet | %98,4 | %1,6 | %98,0 | 450 |
| Yalınbudak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %107,1 | 42 |
| Yalınkaya Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,3 | 182 |
| Yaylımlı Köyü | Hayır | %1,3 | %98,7 | %85,4 | 178 |
| Yukarıörükçü Köyü | Evet | %85,8 | %14,2 | %80,8 | 261 |
İlgili sonuçlar