Yeşilyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yeşilyurt sonuçlarında Evet %73,4 ile birinci, Hayır %26,6 ile ikinci; fark 46,8 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 15,5 puan üstünde. 35 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Aşağıköy (%100,0); Hayır en güçlü Seyituşağı Köyü (%99,3). Katılım %84,1 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yeşilyurt 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yeşilyurt, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yeşilyurt | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 14.663 | %73,4 | %75,2 | %57,9 | +15,5 |
| Hayır | 5.313 | %26,6 | %24,8 | %42,1 | −15,5 |
Yeşilyurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 81 | 24.103 | 20.275 | %84,1 | 19.976 | 299 |
Yeşilyurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,1 | 185 |
| Atalar Köyü | Hayır | %1,5 | %98,5 | %94,9 | 214 |
| Bostanbaşı-Bahçelievler Mahallesi | Evet | %71,0 | %29,0 | %71,4 | 3.457 |
| Bostanbaşı-Çınarlı Camii Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %93,8 | 626 |
| Bostanbaşı-Hocalar Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %87,3 | 621 |
| Cumhuriyet Köyü | Hayır | %1,7 | %98,3 | %95,2 | 499 |
| Çayırköy | Hayır | %12,6 | %87,4 | %92,5 | 214 |
| Gedik Mahallesi | Evet | %93,0 | %7,0 | %88,3 | 1.982 |
| Görgü Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %88,9 | 614 |
| Gözene Köyü | Evet | %84,9 | %15,1 | %82,3 | 835 |
| Gündüzbey-Derme Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %87,4 | 1.533 |
| Gündüzbey-Turgut Özal Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %91,5 | 714 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %77,9 | %22,1 | %90,3 | 940 |
| Hıroğlu Mahallesi | Evet | %57,2 | %42,8 | %87,3 | 1.114 |
| Işıklı Köyü | Hayır | %18,5 | %81,5 | %90,0 | 30 |
| İkizce Köyü | Hayır | %10,9 | %89,1 | %83,6 | 383 |
| Kadiruşağı Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %99,2 | 258 |
| Kırlangıç Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %101,6 | 61 |
| Kozluk Köyü | Evet | %99,1 | %0,9 | %97,5 | 236 |
| Kuşdoğan Köyü | Hayır | %11,2 | %88,8 | %98,9 | 269 |
| Kuyulu Köyü | Evet | %96,2 | %3,8 | %94,0 | 368 |
| Mullakasım Mahallesi | Evet | %71,2 | %28,8 | %87,4 | 1.211 |
| Oluklu Köyü | Hayır | %12,1 | %87,9 | %86,6 | 216 |
| Ortaköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,0 | 142 |
| Öncü Köyü | Evet | %98,0 | %2,0 | %87,1 | 170 |
| Salkonak Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,1 | 184 |
| Seyituşağı Köyü | Hayır | %0,7 | %99,3 | %94,0 | 151 |
| Üçgöze Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 96 |
| Yakınca-Fatih Mahallesi | Evet | %72,1 | %27,9 | %78,9 | 2.650 |
| Yakınca-Hacı Molla Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %88,7 | 476 |
| Yakınca-Özal Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %63,9 | 1.478 |
| Yakınca-Taşköprü Mahallesi | Evet | %82,3 | %17,7 | %88,9 | 639 |
| Yakınca-Yavuz Selim Mahallesi | Evet | %80,9 | %19,1 | %85,0 | 820 |
| Yakınca-Yeni Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %91,1 | 615 |
| Yalınkaya Köyü | Evet | %99,0 | %1,0 | %99,0 | 102 |
İlgili sonuçlar