Arapgir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Arapgir sonuçlarında Evet %59,5 ile birinci, Hayır %40,5 ile ikinci; fark 19,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 1,7 puan üstünde. 63 mahalle ve köy arasından 41'inde Evet önde. Evet en güçlü Selamlı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Suceyin Köyü (%99,2). Katılım %81,8 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Arapgir 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Arapgir, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Arapgir | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.972 | %59,5 | %75,2 | %57,9 | +1,7 |
| Hayır | 2.701 | %40,5 | %24,8 | %42,1 | −1,7 |
Arapgir seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 67 | 8.276 | 6.773 | %81,8 | 6.673 | 100 |
Arapgir mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aktaş Köyü | Evet | %95,4 | %4,6 | %97,3 | 182 |
| Alıçlı Köyü | Hayır | %3,5 | %96,5 | %95,6 | 90 |
| Aşağıçörenge Mahallesi | Hayır | %43,8 | %56,2 | %74,9 | 187 |
| Aşağıulupınar Mahallesi | Evet | %68,2 | %31,8 | %95,7 | 69 |
| Aşağıyenice Mahallesi | Hayır | %27,0 | %73,0 | %85,5 | 138 |
| Berenge Mahallesi | Evet | %59,7 | %40,3 | %76,6 | 312 |
| Boğazlı Köyü | Hayır | %6,4 | %93,6 | %88,1 | 109 |
| Bostancık Köyü | Evet | %84,8 | %15,2 | %74,4 | 398 |
| Budak Köyü | Evet | %86,3 | %13,7 | %89,8 | 118 |
| Cömertli Mahallesi | Evet | %55,6 | %44,4 | %82,6 | 121 |
| Çakırsu Köyü | Hayır | %15,4 | %84,6 | %87,6 | 97 |
| Çarşı Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %79,3 | 203 |
| Çaybaşı Köyü | Hayır | %22,7 | %77,3 | %110,0 | 20 |
| Çiğnir Köyü | Hayır | %5,5 | %94,5 | %88,7 | 62 |
| Çimen Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %106,9 | 29 |
| Çobanlı Mahallesi | Evet | %58,9 | %41,1 | %84,6 | 91 |
| Deregezen Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %86,3 | 102 |
| Düzce Köyü | Evet | %91,2 | %8,8 | %101,5 | 67 |
| Eğnir Köyü | Hayır | %6,6 | %93,4 | %80,5 | 77 |
| Esikli Köyü | Evet | %98,5 | %1,5 | %69,5 | 95 |
| Eskiarapgir Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %101,5 | 67 |
| Gebeli Köyü | Evet | %53,5 | %46,5 | %97,7 | 44 |
| Göz Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %100,0 | 32 |
| Gözeli Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %100,0 | 59 |
| Günyüzü Köyü | Hayır | %10,5 | %89,5 | %101,2 | 85 |
| Hezenek Mahallesi | Evet | %69,7 | %30,3 | %90,5 | 84 |
| Hocaali Mahallesi | Hayır | %35,4 | %64,6 | %77,7 | 193 |
| Kayakesen Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %96,6 | 88 |
| Kaynak Köyü | Evet | %92,9 | %7,1 | %89,4 | 47 |
| Kazanç Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %77,6 | 67 |
| Kılıçlı Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %73,5 | 113 |
| Konducak Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %67,8 | 202 |
| Koru Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %96,7 | 368 |
| Köseoğlu Mahallesi | Evet | %55,8 | %44,2 | %89,9 | 158 |
| Mehmetakif Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %75,0 | 1.184 |
| Meşeli Köyü | Evet | %95,8 | %4,2 | %80,0 | 30 |
| Onar Köyü | Hayır | %11,2 | %88,8 | %90,7 | 205 |
| Ormansırtı Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %84,6 | 65 |
| Osmanpaşa Mahallesi | Evet | %66,2 | %33,8 | %78,4 | 88 |
| Pacalı Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %54,0 | 100 |
| Pirali Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %76,2 | 21 |
| Sekizsu Mahallesi | Evet | %64,3 | %35,7 | %107,7 | 26 |
| Selamlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,9 | 49 |
| Serge Mahallesi | Evet | %76,2 | %23,8 | %105,0 | 20 |
| Sinikli Köyü | Evet | %54,4 | %45,6 | %83,8 | 68 |
| Sipahiuşağı Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %58,9 | 56 |
| Suceyin Köyü | Hayır | %0,8 | %99,2 | %88,6 | 140 |
| Sugeçti Köyü | Evet | %87,0 | %13,0 | %58,5 | 41 |
| Şağıluşağı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,9 | 42 |
| Şıhlar Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %87,0 | 77 |
| Tarhan Köyü | Evet | %88,7 | %11,3 | %77,5 | 71 |
| Taşdelen B.m Köyü | Hayır | %4,5 | %95,5 | %78,6 | 56 |
| Taşdibek Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %100,0 | 28 |
| Ulaçlı Köyü | Hayır | %6,7 | %93,3 | %93,8 | 64 |
| Yaylacık Köyü | Evet | %89,5 | %10,5 | %93,4 | 122 |
| Yazılı Köyü | Hayır | %9,1 | %90,9 | %90,8 | 109 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %60,3 | %39,7 | %70,3 | 765 |
| Yeşilyayla Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %92,1 | 63 |
| Yukarıçörenge Mahallesi | Hayır | %35,0 | %65,0 | %71,6 | 222 |
| Yukarıulupınar Mahallesi | Evet | %56,7 | %43,3 | %79,8 | 114 |
| Yukarıyabanlı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,7 | 59 |
| Yukarıyenice Mahallesi | Hayır | %48,6 | %51,4 | %81,9 | 138 |
| Zöhrap Mahallesi | Hayır | %41,7 | %58,3 | %92,4 | 79 |
İlgili sonuçlar