Battalgazi 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Battalgazi sonuçlarında Evet %89,2 ile birinci, Hayır %10,8 ile ikinci; fark 78,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 31,4 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 27'sinde Evet önde. Evet en güçlü Yarımcahan Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Serintepe Mahallesi (%62,6). Katılım %90,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Battalgazi 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Battalgazi, Malatya, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Battalgazi | Malatya | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 15.251 | %89,2 | %75,2 | %57,9 | +31,4 |
| Hayır | 1.842 | %10,8 | %24,8 | %42,1 | −31,4 |
Battalgazi seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 63 | 19.002 | 17.280 | %90,9 | 17.093 | 187 |
Battalgazi mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adagören Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %94,7 | 113 |
| Ağılyazı Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %99,3 | 145 |
| Alacakapı Mahallesi | Evet | %84,8 | %15,2 | %86,3 | 2.972 |
| Alişar Köyü | Evet | %86,9 | %13,1 | %97,7 | 955 |
| Bahçelievler Mahallesi | Evet | %64,3 | %35,7 | %85,5 | 1.003 |
| Boran Köyü | Evet | %99,6 | %0,4 | %97,8 | 278 |
| Çolakoğlu Köyü | Evet | %99,7 | %0,3 | %100,0 | 336 |
| Dolamantepe Mahallesi | Evet | %95,4 | %4,6 | %87,6 | 1.148 |
| Hasırcılar-Canbek Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %103,0 | 101 |
| Hasırcılar-Fatih Mahallesi | Evet | %99,5 | %0,5 | %98,8 | 584 |
| Hasırcılar-Hüsülüpınar Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %89,5 | 114 |
| Hasırcılar-Karşıyaka Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %95,5 | 380 |
| Hatunsuyu-Çiçek Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %93,9 | 760 |
| Hatunsuyu-Karaoğlan Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %87,2 | 555 |
| Hatunsuyu-Saray Mahallesi | Evet | %87,9 | %12,1 | %94,4 | 432 |
| Hatunsuyu-Yahyakemal Mahallesi | Evet | %97,3 | %2,7 | %94,1 | 1.183 |
| Kadıçayırı Köyü | Evet | %85,5 | %14,5 | %94,2 | 309 |
| Karabağlar Mahallesi | Evet | %97,8 | %2,2 | %91,1 | 1.211 |
| Karahan Mahallesi | Evet | %93,6 | %6,4 | %91,2 | 984 |
| Kemerköprü Köyü | Evet | %83,7 | %16,3 | %90,8 | 612 |
| Kuluşağı Köyü | Evet | %99,7 | %0,3 | %90,2 | 326 |
| Meydanbaşı Mahallesi | Evet | %91,0 | %9,0 | %86,5 | 1.765 |
| Meydancık Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %91,6 | 167 |
| Serintepe Mahallesi | Hayır | %37,4 | %62,6 | %92,5 | 708 |
| Şişman Köyü | Evet | %99,5 | %0,5 | %95,9 | 195 |
| Toptaş Mahallesi | Evet | %91,8 | %8,2 | %89,7 | 1.049 |
| Toygar Köyü | Evet | %94,8 | %5,2 | %93,3 | 417 |
| Yarımcahan Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,5 | 200 |
İlgili sonuçlar