Divriği 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Divriği sonuçlarında Hayır %70,6 ile birinci, Evet %29,4 ile ikinci; fark 41,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%42,1) 28,5 puan üstünde. 133 mahalle ve köy arasından 107'sinde Hayır önde. Hayır en güçlü Bahçeli Köyü (%100,0); Evet en güçlü Duruköy (%100,0). Katılım %85,6 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Divriği 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Divriği, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Divriği | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 7.859 | %70,6 | %23,4 | %42,1 | +28,5 |
| Evet | 3.272 | %29,4 | %76,6 | %57,9 | −28,5 |
Divriği seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 140 | 13.147 | 11.251 | %85,6 | 11.131 | 120 |
Divriği mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abuçimen Mahallesi | Evet | %42,2 | %57,8 | %83,6 | 238 |
| Adatepe Köyü | Hayır | %75,3 | %24,7 | %83,7 | 98 |
| Ağaçlıgöl Köyü | Evet | %5,9 | %94,1 | %106,3 | 16 |
| Ahmetpaşa Mahallesi | Hayır | %60,1 | %39,9 | %83,6 | 628 |
| Akbaba Köyü | Hayır | %90,9 | %9,1 | %91,7 | 12 |
| Akmeşe Köyü | Hayır | %97,6 | %2,4 | %94,7 | 132 |
| Akpelit Köyü | Hayır | %90,9 | %9,1 | %85,4 | 41 |
| Arhusu Mahallesi | Hayır | %96,8 | %3,2 | %87,4 | 357 |
| Arıkbaşı Köyü | Hayır | %96,6 | %3,4 | %82,9 | 35 |
| Aşağıhamam Mahallesi | Hayır | %58,0 | %42,0 | %55,6 | 216 |
| Atmalıoğlu Köyü | Evet | %8,3 | %91,7 | %72,7 | 33 |
| Avşarcık Köyü | Hayır | %95,2 | %4,8 | %87,5 | 24 |
| Bahçeli Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %107,1 | 14 |
| Bahtiyar Köyü | Hayır | %93,3 | %6,7 | %93,8 | 16 |
| Balova Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 13 |
| Başören Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %76,3 | 38 |
| Bayırlı Köyü | Hayır | %96,7 | %3,3 | %93,8 | 64 |
| Bayırüstü Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,3 | 58 |
| Beldibi Köyü | Evet | %2,7 | %97,3 | %74,0 | 50 |
| Beyköy | Hayır | %100,0 | %0,0 | %96,9 | 32 |
| Ceditpaşa Mahallesi | Hayır | %87,2 | %12,8 | %83,7 | 423 |
| Çakırağa Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %77,3 | 22 |
| Çakırtarla Köyü | Evet | %16,7 | %83,3 | %92,3 | 13 |
| Çakmakdüzü Köyü | Hayır | %98,6 | %1,4 | %101,4 | 70 |
| Çamlık Köyü | Hayır | %93,5 | %6,5 | %75,6 | 41 |
| Çamurlu Köyü | Hayır | %96,7 | %3,3 | %88,2 | 34 |
| Çayören Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %91,4 | 70 |
| Çayözü Köyü | Hayır | %90,6 | %9,4 | %82,1 | 39 |
| Çiğdemli Köyü | Hayır | %99,1 | %0,9 | %90,9 | 121 |
| Çitme Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %77,8 | 18 |
| Çobandurağı Köyü | Hayır | %54,3 | %45,7 | %78,3 | 46 |
| Çukuröz Köyü | Hayır | %97,9 | %2,1 | %96,0 | 50 |
| Demirdağ Köyü | Hayır | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 52 |
| Demirdağ Mahallesi | Evet | %38,3 | %61,7 | %67,4 | 645 |
| Derimli Köyü | Hayır | %97,4 | %2,6 | %95,0 | 40 |
| Dikmeçay Köyü | Hayır | %96,9 | %3,1 | %91,4 | 70 |
| Diktaş Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %91,3 | 23 |
| Dillioğlu Mahallesi | Evet | %18,7 | %81,3 | %82,6 | 132 |
| Dişbudak Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %80,0 | 15 |
| Dumluca Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 33 |
| Duruköy | Evet | %0,0 | %100,0 | %73,9 | 46 |
| Eğrisu Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %93,4 | 61 |
| Ekinbaşı Köyü | Hayır | %96,2 | %3,8 | %92,9 | 28 |
| Erikli Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %93,9 | 33 |
| Eskibeyli Köyü | Hayır | %93,3 | %6,7 | %86,8 | 91 |
| Gedikbaşı Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,9 | 90 |
| Gezey Köyü | Evet | %14,3 | %85,7 | %87,5 | 8 |
| Gökçebel Köyü | Hayır | %93,8 | %6,3 | %82,5 | 40 |
| Gökçecamii Mahallesi | Evet | %24,3 | %75,7 | %79,2 | 178 |
| Gökçeharman Köyü | Hayır | %58,3 | %41,7 | %85,7 | 28 |
| Gölören Köyü | Hayır | %98,0 | %2,0 | %76,9 | 65 |
| Göndüren Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %96,8 | 62 |
| Gözecik Köyü | Hayır | %94,1 | %5,9 | %106,3 | 16 |
| Güllübağ Mahallesi | Hayır | %84,7 | %15,3 | %83,7 | 492 |
| Güllüce Köyü | Hayır | %97,6 | %2,4 | %100,0 | 41 |
| Günbahçe Köyü | Hayır | %92,5 | %7,5 | %100,0 | 42 |
| Güneş Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %95,9 | 73 |
| Güneyevler Köyü | Hayır | %97,6 | %2,4 | %97,7 | 130 |
| Güresin Köyü | Evet | %8,2 | %91,8 | %93,8 | 65 |
| Gürpınar Köyü | Hayır | %98,1 | %1,9 | %88,5 | 61 |
| Güvenkaya Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %87,5 | 16 |
| Hacıkumru Mahallesi | Hayır | %87,7 | %12,3 | %86,1 | 296 |
| Hacıosmanmescidi Mahallesi | Evet | %39,1 | %60,9 | %78,6 | 257 |
| Handere Köyü | Evet | %0,0 | %100,0 | %103,7 | 27 |
| Höbek Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,6 | 139 |
| İkizbaşak Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %105,3 | 19 |
| İmamoğlu Mahallesi | Hayır | %76,4 | %23,6 | %85,5 | 344 |
| İmirhan Köyü | Hayır | %94,4 | %5,6 | %75,0 | 24 |
| İnanlı Köyü | Hayır | %95,8 | %4,2 | %100,0 | 24 |
| İncirlipınar Köyü | Hayır | %96,8 | %3,2 | %91,2 | 34 |
| Kale Mahallesi | Evet | %48,4 | %51,6 | %84,8 | 479 |
| Kalealtı Mahallesi | Evet | %16,7 | %83,3 | %79,9 | 139 |
| Kaledibi Köyü | Hayır | %82,4 | %17,6 | %105,9 | 17 |
| Karaağaçlı Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 25 |
| Karakale Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %81,1 | 37 |
| Karakuzulu Köyü | Hayır | %80,0 | %20,0 | %88,2 | 17 |
| Karamahmut Mahallesi | Evet | %42,5 | %57,5 | %81,3 | 107 |
| Karaman Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %90,9 | 22 |
| Karasar Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %91,3 | 80 |
| Karayusuf Mahallesi | Evet | %38,9 | %61,1 | %85,1 | 241 |
| Karşıkonak Köyü | Hayır | %97,8 | %2,2 | %85,5 | 55 |
| Kavaklısu Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,0 | 51 |
| Kayaburun Köyü | Hayır | %98,2 | %1,8 | %94,8 | 115 |
| Kayacık Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,0 | 150 |
| Keçikaya Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %92,0 | 25 |
| Kekliktepe Köyü | Hayır | %92,3 | %7,7 | %86,7 | 15 |
| Kemenkeş Mahallesi | Hayır | %70,7 | %29,3 | %85,1 | 262 |
| Kesme Köyü | Evet | %4,9 | %95,1 | %90,4 | 135 |
| Kırkgöz Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 17 |
| Kızılcaören Köyü | Hayır | %78,9 | %21,1 | %87,9 | 66 |
| Kocapaşa Mahallesi | Hayır | %68,3 | %31,7 | %82,7 | 371 |
| Kuluncak Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %96,4 | 28 |
| Küçük Hüseyin Mahallesi | Evet | %11,8 | %88,2 | %83,2 | 262 |
| Kültürlü Mahallesi | Evet | %11,5 | %88,5 | %88,4 | 121 |
| Maden Mahallesi | Hayır | %78,3 | %21,7 | %85,2 | 27 |
| Madenli Köyü | Hayır | %98,5 | %1,5 | %85,0 | 80 |
| Maltepe Köyü | Hayır | %53,5 | %46,5 | %95,6 | 90 |
| Mercantepe Mahallesi | Evet | %36,2 | %63,8 | %76,3 | 232 |
| Mursal Köyü | Hayır | %99,5 | %0,5 | %92,9 | 197 |
| Oğulbey Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 16 |
| Olukman Köyü | Hayır | %97,7 | %2,3 | %100,0 | 45 |
| Ortaköy | Evet | %0,0 | %100,0 | %93,8 | 16 |
| Ovacık Köyü | Hayır | %99,1 | %0,9 | %97,2 | 109 |
| Oyuktepe Köyü | Hayır | %87,5 | %12,5 | %114,3 | 7 |
| Ödek Köyü | Hayır | %92,3 | %7,7 | %94,0 | 84 |
| Ölçekli Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 57 |
| Özbağı Köyü | Hayır | %96,7 | %3,3 | %90,9 | 33 |
| Purunönü Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %82,1 | 28 |
| Selimoğlu Köyü | Evet | %40,0 | %60,0 | %83,3 | 18 |
| Sırçalı Köyü | Hayır | %96,4 | %3,6 | %82,4 | 34 |
| Sincan Köyü | Hayır | %96,6 | %3,4 | %78,9 | 76 |
| Soğucak Köyü | Hayır | %97,8 | %2,2 | %83,3 | 54 |
| Susuzlar Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %87,5 | 32 |
| Susuzören Köyü | Hayır | %91,3 | %8,7 | %92,0 | 25 |
| Süleymanağa Mahallesi | Hayır | %73,2 | %26,8 | %87,8 | 263 |
| Şahinköy | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 26 |
| Tepehan Köyü | Hayır | %95,2 | %4,8 | %67,7 | 31 |
| Turabali Mahallesi | Evet | %45,1 | %54,9 | %84,3 | 421 |
| Ulucamii Mahallesi | Hayır | %74,6 | %25,4 | %84,4 | 524 |
| Uluçayır Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %85,0 | 20 |
| Uzunbağ Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %98,0 | 49 |
| Uzunkaya Köyü | Hayır | %92,9 | %7,1 | %102,1 | 47 |
| Üçpınar Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %81,4 | 43 |
| Ürük Köyü | Hayır | %93,0 | %7,0 | %91,9 | 62 |
| Yağbasan Köyü | Hayır | %94,6 | %5,4 | %89,6 | 106 |
| Yalnızsöğüt Köyü | Hayır | %98,2 | %1,8 | %91,7 | 60 |
| Yazı Köyü | Hayır | %95,5 | %4,5 | %104,8 | 21 |
| Yerliçay Köyü | Hayır | %94,7 | %5,3 | %82,6 | 23 |
| Yeşilyayla Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 49 |
| Yeşilyol Köyü | Evet | %3,6 | %96,4 | %87,5 | 32 |
| Yusufşeyh Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %84,6 | 26 |
| Yuva Köyü | Hayır | %100,0 | %0,0 | %90,7 | 43 |
| Zeliha Hatun Mahallesi | Evet | %39,8 | %60,2 | %83,8 | 302 |
İlgili sonuçlar