Gölova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Gölova sonuçlarında Evet %84,8 ile birinci, Hayır %15,2 ile ikinci; fark 69,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 26,9 puan üstünde. 33 mahalle ve köy arasından 30'unda Evet önde. Evet en güçlü Akçataş Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Yaylaçayı Köyü (%92,7). Katılım %75,1 (Türkiye %77,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Gölova 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Gölova, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Gölova | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.653 | %84,8 | %76,6 | %57,9 | +26,9 |
| Hayır | 297 | %15,2 | %23,4 | %42,1 | −26,9 |
Gölova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 34 | 2.640 | 1.982 | %75,1 | 1.950 | 32 |
Gölova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| A.camii Mahallesi | Evet | %90,6 | %9,4 | %66,7 | 369 |
| Akçataş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,2 | 61 |
| Alsancak Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %63,7 | 355 |
| Arslanca Köyü | Hayır | %25,8 | %74,2 | %93,9 | 33 |
| Aşağıtepecik Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %86,7 | 60 |
| Aydoğdu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,2 | 44 |
| Boğazköy | Evet | %92,7 | %7,3 | %76,4 | 148 |
| Bozat Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,7 | 75 |
| Canköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,7 | 24 |
| Çakırşeyh Köyü | Evet | %78,9 | %21,1 | %100,0 | 19 |
| Çalkaya Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %42,2 | 83 |
| Çataklı Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %87,0 | 23 |
| Çevrecik Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %107,1 | 14 |
| Çobanlı Köyü | Evet | %94,9 | %5,1 | %100,0 | 39 |
| Çukuryurt Köyü | Evet | %86,4 | %13,6 | %81,5 | 27 |
| Demirkonak Köyü | Evet | %97,9 | %2,1 | %98,1 | 52 |
| Dikköy | Evet | %88,7 | %11,3 | %97,3 | 74 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | Evet | %76,3 | %23,7 | %56,3 | 538 |
| Gözlüce Köyü | Evet | %77,3 | %22,7 | %100,0 | 22 |
| Gözüküçük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %94,1 | 17 |
| Günalan Köyü | Evet | %98,6 | %1,4 | %88,6 | 79 |
| Güzören Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %100,0 | 26 |
| İlyasköy | Evet | %95,5 | %4,5 | %100,0 | 22 |
| Karaca Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %94,3 | 35 |
| Karayakup Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %90,3 | 134 |
| Okçaören Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %95,0 | 20 |
| Sarıyusuf Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %115,4 | 13 |
| Soğuksu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %115,8 | 19 |
| Subaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %91,7 | 36 |
| Uluçukur Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %87,5 | 16 |
| Yaylaçayı Köyü | Hayır | %7,3 | %92,7 | %88,7 | 62 |
| Yukarıtepecik Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %81,0 | 84 |
| Yuvacık Köyü | Evet | %93,8 | %6,3 | %94,1 | 17 |
İlgili sonuçlar