Doğanşar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Doğanşar sonuçlarında Evet %93,1 ile birinci, Hayır %6,9 ile ikinci; fark 86,2 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%57,9) 35,2 puan üstünde. 32 mahalle ve köy arasından 32'sinde Evet önde. Evet en güçlü Alanköy (%100,0); Hayır en güçlü Ömerağa Mahallesi (%21,9). Katılım %83,9 (Türkiye %77,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Doğanşar 2010 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Doğanşar, Sivas, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Doğanşar | Sivas | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.713 | %93,1 | %76,6 | %57,9 | +35,2 |
| Hayır | 127 | %6,9 | %23,4 | %42,1 | −35,2 |
Doğanşar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 32 | 2.214 | 1.858 | %83,9 | 1.840 | 18 |
Doğanşar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alanköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %104,3 | 23 |
| Alazlı Köyü | Evet | %94,3 | %5,7 | %86,0 | 43 |
| Arslantaş Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %97,9 | 48 |
| Avcıçayı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,5 | 62 |
| Başekin Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %83,3 | 72 |
| Beşağaç Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %89,6 | 48 |
| Boyalı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %96,4 | 28 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %93,0 | %7,0 | %79,1 | 182 |
| Cinci Mahallesi | Evet | %80,4 | %19,6 | %70,4 | 321 |
| Çalıcı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %101,9 | 53 |
| Çatpınar Köyü | Evet | %98,3 | %1,7 | %86,3 | 139 |
| Çay Mahallesi | Evet | %90,9 | %9,1 | %85,9 | 78 |
| Darıkol Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %103,4 | 29 |
| Devrişağa Mahallesi | Evet | %81,3 | %18,7 | %72,1 | 172 |
| Ekinciler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %79,3 | 29 |
| Eskiköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,6 | 45 |
| Göçüköy | Evet | %96,3 | %3,7 | %90,0 | 30 |
| İçdere Köyü | Evet | %98,1 | %1,9 | %96,3 | 54 |
| Kale Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %75,0 | 132 |
| Karkın Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %74,4 | 39 |
| Kıpçak Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %89,3 | 56 |
| Kozağaç Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %100,0 | 21 |
| Kozlu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %92,5 | 53 |
| Okçulu Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,0 | 25 |
| Ortaköy | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,5 | 46 |
| Ömerağa Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %81,7 | 142 |
| Sarısuvat Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %93,3 | 60 |
| Söbüler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %95,7 | 69 |
| Tavza Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,2 | 61 |
| Ütük Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %85,7 | 21 |
| Yavşancık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %90,9 | 11 |
| Yeşilçukur Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %100,0 | 22 |
İlgili sonuçlar