Aydın Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Aydın Merkez sonuçlarında CHP %35,9 ile birinci, AK Parti %34,7 ile ikinci; fark 1,1 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%26,0) 9,9 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,8 (+7,7 puan). 93 mahalle ve köy arasından 31'inde CHP önde. CHP en güçlü Yılmazköy (%76,2); AK Parti en güçlü Horozköy (%83,7). Katılım %88,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Aydın Merkez 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Aydın Merkez, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Aydın Merkez | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 56.200 | %35,9 | %38,1 | %26,0 | +9,9 |
| AK Parti | 54.430 | %34,7 | %35,4 | %49,8 | −15,1 |
| MHP | 32.541 | %20,8 | %18,2 | %13,0 | +7,7 |
| Bağımsızlar | 6.978 | %4,5 | %3,8 | %6,6 | −2,1 |
| DP | 1.442 | %0,9 | %1,1 | %0,7 | +0,3 |
| BBP | 1.007 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,1 |
| HAS Parti | 815 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,2 |
| HEPAR | 676 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| Saadet | 669 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,8 |
| DSP | 538 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 481 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Millet | 365 | %0,2 | %0,3 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 346 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 195 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 54 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Aydın Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 664 | 180.848 | 159.803 | %88,4 | 156.737 | 3.066 |
Aydın Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adnan Menderes Mahallesi | CHP | %38,4 | %33,8 | %89,6 | 5.715 |
| Alanlı Köyü | CHP | %61,4 | %18,1 | %93,3 | 510 |
| Alatepe Köyü | AK Parti | %8,5 | %48,1 | %99,1 | 112 |
| Ambarcık Köyü | AK Parti | %11,0 | %69,1 | %89,7 | 156 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %19,3 | %61,0 | %94,9 | 395 |
| Aşağıkayacık Köyü | MHP | %33,0 | %23,9 | %93,5 | 356 |
| Ata Mahallesi | AK Parti | %24,7 | %40,4 | %88,6 | 4.644 |
| Bademli Köyü | CHP | %49,3 | %34,2 | %96,1 | 76 |
| Balıkköy | AK Parti | %9,6 | %45,2 | %96,7 | 121 |
| Baltaköy | AK Parti | %25,3 | %44,6 | %91,5 | 982 |
| Böcek Köyü | MHP | %20,2 | %34,5 | %92,8 | 181 |
| Cuma Mahallesi | AK Parti | %35,7 | %36,6 | %87,3 | 3.709 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %50,5 | %24,3 | %88,5 | 9.951 |
| Çayyüzü Köyü | AK Parti | %35,9 | %46,6 | %92,9 | 226 |
| Çeştepe-Atatürk Mahallesi | CHP | %71,3 | %17,0 | %88,0 | 1.665 |
| Çeştepe-İnönü Mahallesi | CHP | %73,9 | %13,4 | %88,5 | 1.139 |
| Çeştepe-Menderes Mahallesi | CHP | %62,7 | %22,1 | %92,2 | 1.465 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %23,6 | %45,1 | %95,4 | 151 |
| Dağeymiri Köyü | AK Parti | %3,4 | %57,2 | %95,5 | 332 |
| Dalama Bucağı Yeniköy | CHP | %70,9 | %24,0 | %60,7 | 1.036 |
| Dalama-Bayramyeri Mahallesi | AK Parti | %37,2 | %47,3 | %96,8 | 345 |
| Dalama-Orta Mahallesi | CHP | %39,8 | %37,9 | %93,3 | 761 |
| Dalama-Yıldıztepe Mahallesi | AK Parti | %35,3 | %48,3 | %92,3 | 388 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %12,2 | %60,0 | %97,5 | 122 |
| Dereköy | AK Parti | %25,0 | %40,6 | %92,8 | 235 |
| Doğan Köyü | AK Parti | %18,4 | %50,7 | %94,2 | 308 |
| Efeler Mahallesi | CHP | %40,3 | %33,7 | %88,2 | 11.341 |
| Eğrikavak Köyü | AK Parti | %11,1 | %40,3 | %93,6 | 1.034 |
| Emirdoğan Köyü | CHP | %44,9 | %35,4 | %93,1 | 320 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %35,8 | %34,3 | %88,8 | 3.838 |
| Girne Mahallesi | CHP | %37,4 | %33,9 | %87,9 | 13.172 |
| Gödrenli Köyü | AK Parti | %12,2 | %58,3 | %94,6 | 370 |
| Gölcük Köyü | AK Parti | %10,9 | %63,0 | %96,9 | 97 |
| Gölhisar Köyü | AK Parti | %32,2 | %35,5 | %92,4 | 632 |
| Gözpınar Köyü | AK Parti | %13,4 | %51,9 | %92,2 | 243 |
| Güzelhisar Mahallesi | CHP | %44,3 | %29,3 | %87,3 | 7.575 |
| Hasanefendi-Ramazan Paşa Mahallesi | CHP | %47,6 | %24,5 | %85,5 | 4.226 |
| Horozköy | AK Parti | %3,1 | %83,7 | %81,7 | 120 |
| Ilıcabaşı Mahallesi | AK Parti | %28,7 | %52,5 | %86,0 | 1.207 |
| Işıklı Köyü | CHP | %57,8 | %17,1 | %92,5 | 1.375 |
| İlyasdere Köyü | AK Parti | %14,3 | %60,8 | %91,2 | 274 |
| İmamköy | AK Parti | %26,4 | %45,3 | %94,0 | 917 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %23,2 | %41,7 | %91,5 | 1.034 |
| Kadıköy | CHP | %36,7 | %27,9 | %92,6 | 1.086 |
| Kalfaköy | MHP | %14,6 | %40,4 | %93,1 | 216 |
| Karahayıt Köyü | AK Parti | %28,3 | %43,9 | %91,2 | 499 |
| Karaköy | AK Parti | %5,9 | %63,2 | %92,6 | 258 |
| Kardeşköy | CHP | %36,5 | %27,7 | %90,8 | 1.738 |
| Kemer Mahallesi | AK Parti | %32,1 | %35,1 | %87,8 | 5.142 |
| Kenger Köyü | AK Parti | %2,4 | %58,0 | %95,4 | 216 |
| Kırıklar Köyü | AK Parti | %19,5 | %60,7 | %94,9 | 393 |
| Kızılcaköy | AK Parti | %20,9 | %39,8 | %92,8 | 892 |
| Kocagür Köyü | CHP | %43,2 | %35,1 | %84,3 | 708 |
| Konuklu Köyü | AK Parti | %16,3 | %61,8 | %92,3 | 607 |
| Kozalaklı Köyü | AK Parti | %24,5 | %38,5 | %94,8 | 461 |
| Köprülü-Veysipaşa Mahallesi | AK Parti | %32,4 | %36,4 | %85,5 | 3.129 |
| Kuloğullar Köyü | AK Parti | %30,0 | %43,4 | %94,1 | 391 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %46,0 | %26,9 | %86,6 | 7.795 |
| Kuyucular Köyü | AK Parti | %25,3 | %43,0 | %93,8 | 435 |
| Kuyulu Köyü | AK Parti | %28,6 | %42,4 | %93,4 | 904 |
| Merkez Bucağı Yeniköy | AK Parti | %4,4 | %65,5 | %90,4 | 963 |
| Mesudiye Mahallesi | CHP | %33,8 | %32,9 | %87,7 | 4.325 |
| Mesutlu Köyü | AK Parti | %36,9 | %42,2 | %93,4 | 241 |
| Meşrutiyet Mahallesi | CHP | %42,9 | %30,0 | %87,7 | 9.310 |
| Mimar Sinan Mahallesi | CHP | %38,8 | %33,6 | %87,1 | 8.706 |
| Musluca Köyü | CHP | %48,1 | %35,6 | %82,6 | 333 |
| Orta Mahallesi | CHP | %36,9 | %36,2 | %87,2 | 3.762 |
| Ortaköy | AK Parti | %13,1 | %64,1 | %92,6 | 394 |
| Osman Yozgatlı Mahallesi | AK Parti | %9,3 | %45,2 | %86,5 | 9.909 |
| Ovaeymir-Adnan Menderes Mahallesi | AK Parti | %10,9 | %51,4 | %85,2 | 1.204 |
| Ovaeymir-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %10,0 | %50,1 | %87,9 | 1.500 |
| Ovaeymir-Fevziçakmak Mahallesi | Bağımsızlar | %2,3 | %24,5 | %87,4 | 1.562 |
| Pınardere Köyü | AK Parti | %17,8 | %47,2 | %93,8 | 465 |
| Savrandere Köyü | AK Parti | %29,0 | %44,5 | %89,1 | 321 |
| Serçeköy | CHP | %41,0 | %27,2 | %90,8 | 294 |
| Sıralılar Köyü | AK Parti | %32,4 | %44,1 | %92,0 | 75 |
| Şahnalı Köyü | CHP | %36,1 | %34,2 | %89,3 | 600 |
| Şevketiye Köyü | CHP | %42,3 | %34,4 | %91,5 | 212 |
| Tepecik-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %28,2 | %41,2 | %91,7 | 1.453 |
| Tepecik-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %29,6 | %35,2 | %92,3 | 1.323 |
| Tepeköy | AK Parti | %9,7 | %58,6 | %94,1 | 254 |
| Terziler Köyü | AK Parti | %24,1 | %39,3 | %92,7 | 550 |
| Umurlu-Bayramyeri Mahallesi | CHP | %40,4 | %35,8 | %92,0 | 2.557 |
| Umurlu-Çarşı Mahallesi | AK Parti | %36,1 | %37,2 | %92,1 | 2.356 |
| Umurlu-İstasyon Mahallesi | AK Parti | %23,7 | %42,5 | %88,4 | 3.116 |
| Umurlu-Kanyaşı Mahallesi | AK Parti | %13,1 | %54,6 | %93,8 | 146 |
| Yağcılar Köyü | AK Parti | %32,1 | %46,4 | %96,7 | 30 |
| Yedi Eylül Mahallesi | CHP | %41,4 | %30,3 | %88,5 | 8.984 |
| Yılmazköy | CHP | %76,2 | %9,0 | %93,2 | 777 |
| Yukarıkayacık Köyü | AK Parti | %12,3 | %69,4 | %98,6 | 358 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %34,7 | %37,3 | %84,7 | 4.796 |
| Zeybek Mahallesi | AK Parti | %28,1 | %44,5 | %88,2 | 2.085 |
| Zeytinköy | AK Parti | %16,1 | %66,4 | %90,1 | 161 |
İlgili sonuçlar