İncirliova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
İncirliova sonuçlarında AK Parti %38,0 ile birinci, CHP %36,4 ile ikinci; fark 1,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 11,8 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %36,4 (+10,4 puan). 32 mahalle ve köy arasından 17'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Acarlar-Hürriyet Mahallesi (%62,1); CHP en güçlü Akçeşme Köyü (%93,6). Katılım %88,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İncirliova 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — İncirliova, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İncirliova | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 10.135 | %38,0 | %35,4 | %49,8 | −11,8 |
| CHP | 9.715 | %36,4 | %38,1 | %26,0 | +10,4 |
| MHP | 5.103 | %19,1 | %18,2 | %13,0 | +6,1 |
| Bağımsızlar | 776 | %2,9 | %3,8 | %6,6 | −3,7 |
| DP | 223 | %0,8 | %1,1 | %0,7 | +0,2 |
| BBP | 132 | %0,5 | %0,6 | %0,8 | −0,3 |
| HAS Parti | 130 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| DSP | 93 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,1 |
| Millet | 86 | %0,3 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 85 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| Saadet | 80 | %0,3 | %0,5 | %1,3 | −1,0 |
| HEPAR | 61 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 41 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| MMP | 29 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 7 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
İncirliova seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 121 | 31.105 | 27.408 | %88,1 | 26.696 | 712 |
İncirliova mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Acarlar-Atatürk Mahallesi | CHP | %44,7 | %46,7 | %84,5 | 1.161 |
| Acarlar-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %49,8 | %43,0 | %79,6 | 2.206 |
| Acarlar-Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %62,1 | %28,6 | %77,8 | 1.804 |
| Acarlar-Yedi Eylül Mahallesi | AK Parti | %56,1 | %37,2 | %83,9 | 1.054 |
| Acarlar-Yenikent Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %31,0 | %82,7 | 485 |
| Akçeşme Köyü | CHP | %2,1 | %93,6 | %93,3 | 254 |
| Arpadere Köyü | MHP | %20,1 | %36,0 | %95,6 | 319 |
| Arzular Köyü | CHP | %18,0 | %64,5 | %97,4 | 232 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %35,2 | %41,0 | %88,7 | 1.339 |
| Beyköy | AK Parti | %55,7 | %19,9 | %96,4 | 357 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %35,5 | %35,5 | %88,5 | 3.637 |
| Dereağzı Köyü | CHP | %35,2 | %36,5 | %92,2 | 525 |
| Eğrek Köyü | AK Parti | %35,0 | %27,7 | %93,3 | 387 |
| Erbeyli Köyü | CHP | %20,7 | %60,6 | %90,4 | 913 |
| Gerenkova Köyü | CHP | %26,2 | %35,7 | %89,4 | 1.456 |
| Hacıaliobası Köyü | CHP | %30,1 | %40,4 | %91,3 | 751 |
| Hamitler Köyü | AK Parti | %46,2 | %30,8 | %112,5 | 24 |
| Hürriyet Mahallesi | CHP | %34,9 | %37,2 | %87,7 | 2.341 |
| İkizdere Köyü | AK Parti | %48,8 | %25,0 | %95,2 | 84 |
| İsafakılar Köyü | AK Parti | %56,2 | %12,7 | %96,9 | 287 |
| İstiklal Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %30,0 | %88,6 | 2.815 |
| Karabağ Köyü | AK Parti | %42,6 | %32,9 | %93,4 | 347 |
| Karagözler Köyü | AK Parti | %50,0 | %39,3 | %97,4 | 230 |
| Köprüova Köyü | AK Parti | %33,9 | %33,1 | %91,1 | 146 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %33,5 | %34,5 | %90,1 | 2.074 |
| Osmanbükü Köyü | CHP | %31,8 | %46,1 | %92,7 | 858 |
| Palamutköy | AK Parti | %36,6 | %23,6 | %96,9 | 130 |
| Sandıklı Köyü | AK Parti | %50,3 | %21,2 | %89,6 | 1.312 |
| Sınırteke Köyü | CHP | %25,3 | %47,3 | %90,7 | 903 |
| Şirindere Köyü | AK Parti | %37,7 | %23,4 | %95,2 | 187 |
| Yazıdere Köyü | CHP | %39,5 | %40,9 | %96,3 | 376 |
| Zafer Mahallesi | AK Parti | %34,0 | %28,8 | %88,5 | 2.111 |
İlgili sonuçlar