Kuyucak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kuyucak sonuçlarında AK Parti %43,3 ile birinci, CHP %37,4 ile ikinci; fark 5,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 6,5 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %37,4 (+11,4 puan). 51 mahalle ve köy arasından 30'unda AK Parti önde. AK Parti en güçlü Belenova Köyü (%93,8); CHP en güçlü Sarıcaova Köyü (%87,7). Katılım %88,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kuyucak 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kuyucak, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kuyucak | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.395 | %43,3 | %35,4 | %49,8 | −6,5 |
| CHP | 7.253 | %37,4 | %38,1 | %26,0 | +11,4 |
| MHP | 2.807 | %14,5 | %18,2 | %13,0 | +1,5 |
| DP | 255 | %1,3 | %1,1 | %0,7 | +0,7 |
| Saadet | 116 | %0,6 | %0,5 | %1,3 | −0,7 |
| DSP | 84 | %0,4 | %0,3 | %0,3 | +0,2 |
| HAS Parti | 76 | %0,4 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| Millet | 71 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,2 |
| DYP | 69 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 68 | %0,4 | %0,6 | %0,8 | −0,4 |
| Bağımsızlar | 66 | %0,3 | %3,8 | %6,6 | −6,2 |
| HEPAR | 64 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
| MMP | 30 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Kuyucak seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 101 | 22.583 | 20.022 | %88,7 | 19.390 | 632 |
Kuyucak mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksaz Köyü | CHP | %30,3 | %40,5 | %95,3 | 299 |
| Aydınoğlu Mahallesi | CHP | %34,8 | %48,7 | %89,1 | 870 |
| Azizabat Köyü | CHP | %20,9 | %64,9 | %89,5 | 371 |
| Başaran-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %30,4 | %87,1 | 124 |
| Başaran-Kurtuluş Mahallesi | CHP | %39,8 | %45,0 | %90,6 | 395 |
| Başaran-Menderes Mahallesi | AK Parti | %45,0 | %42,1 | %89,3 | 242 |
| Başaran-Zafer Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %30,2 | %84,2 | 349 |
| Belenova Köyü | AK Parti | %93,8 | %1,3 | %98,2 | 166 |
| Beşeylül Köyü | AK Parti | %40,0 | %28,1 | %95,7 | 373 |
| Beşeylül Mahallesi | CHP | %35,9 | %47,2 | %91,8 | 975 |
| Bucakköy | AK Parti | %43,4 | %41,1 | %94,1 | 353 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %28,0 | %54,5 | %91,2 | 764 |
| Çamdibi Köyü | AK Parti | %43,3 | %34,1 | %96,3 | 356 |
| Çobanisa Köyü | CHP | %23,8 | %49,0 | %94,1 | 790 |
| Dereköy | AK Parti | %52,8 | %35,8 | %94,9 | 59 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %36,8 | %41,1 | %91,9 | 681 |
| Gencelli Köyü | AK Parti | %43,6 | %27,7 | %94,7 | 683 |
| Gencellidere Köyü | CHP | %35,7 | %43,4 | %92,6 | 579 |
| Horsunlu-Atatürk Mahallesi | AK Parti | %41,3 | %32,2 | %86,3 | 248 |
| Horsunlu-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %32,2 | %43,7 | %74,9 | 239 |
| Horsunlu-Dörteylül Mahallesi | AK Parti | %54,2 | %23,8 | %92,3 | 310 |
| Horsunlu-Menderes Mahallesi | CHP | %25,3 | %49,0 | %76,6 | 261 |
| Horsunlu-Yeni Mahallesi | AK Parti | %57,9 | %19,5 | %89,9 | 338 |
| Horsunlu-Zekibey Mahallesi | CHP | %35,0 | %49,9 | %85,2 | 677 |
| İğdecik Köyü | AK Parti | %67,7 | %13,8 | %91,7 | 72 |
| Karapınar Köyü | CHP | %27,8 | %49,4 | %89,1 | 550 |
| Kayran Köyü | AK Parti | %48,3 | %29,4 | %94,5 | 668 |
| Kurtuluş Mahallesi | CHP | %31,0 | %54,5 | %91,4 | 746 |
| Kurtuluş-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %40,4 | %79,7 | 492 |
| Kurtuluş-Yeni Mahallesi | AK Parti | %41,6 | %41,3 | %84,8 | 467 |
| Kurtuluş-Zafer Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %40,9 | %86,1 | 382 |
| Musakolu Köyü | CHP | %34,8 | %39,7 | %93,1 | 232 |
| Mustafapaşa Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %37,0 | %91,9 | 271 |
| Ovacık Köyü | AK Parti | %85,7 | %6,9 | %96,9 | 226 |
| Ören Köyü | AK Parti | %86,5 | %10,8 | %100,0 | 75 |
| Pamucak Köyü | AK Parti | %92,1 | %2,2 | %101,1 | 88 |
| Pamukören-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %64,0 | %20,4 | %73,9 | 518 |
| Pamukören-Değirmendere Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %9,6 | %86,1 | 166 |
| Pamukören-Fethiye Mahallesi | AK Parti | %58,7 | %17,8 | %70,8 | 1.248 |
| Pamukören-Kurtuluş Mahallesi | AK Parti | %61,7 | %17,8 | %79,7 | 734 |
| Sarıcaova Köyü | CHP | %7,8 | %87,7 | %84,9 | 292 |
| Taşoluk Köyü | AK Parti | %58,2 | %16,7 | %94,2 | 399 |
| Yakuppaşa Mahallesi | CHP | %28,9 | %49,6 | %92,8 | 400 |
| Yamalak-Esentepe Mahallesi | CHP | %38,5 | %40,0 | %88,2 | 382 |
| Yamalak-Kemer Mahallesi | CHP | %34,6 | %51,5 | %89,7 | 493 |
| Yamalak-Yeni Mahallesi | CHP | %36,5 | %45,7 | %87,1 | 673 |
| Yaylalı Köyü | AK Parti | %72,8 | %16,2 | %96,6 | 206 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %37,9 | %41,6 | %89,7 | 1.121 |
| Yeşildere Köyü | AK Parti | %81,3 | %5,4 | %92,6 | 270 |
| Yöre Köyü | AK Parti | %52,4 | %25,2 | %92,1 | 583 |
| Yukarıyakacık Köyü | AK Parti | %85,2 | %4,5 | %97,9 | 327 |
İlgili sonuçlar