Karpuzlu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karpuzlu sonuçlarında AK Parti %54,1 ile birinci, CHP %27,7 ile ikinci; fark 26,4 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 4,3 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Cumalar Köyü (%91,6); CHP en güçlü Ulukonak Köyü (%64,7). Katılım %91,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karpuzlu 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karpuzlu, Aydın, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karpuzlu | Aydın | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.543 | %54,1 | %35,4 | %49,8 | +4,3 |
| CHP | 2.328 | %27,7 | %38,1 | %26,0 | +1,7 |
| MHP | 1.048 | %12,5 | %18,2 | %13,0 | −0,5 |
| DP | 127 | %1,5 | %1,1 | %0,7 | +0,9 |
| HAS Parti | 112 | %1,3 | %0,5 | %0,8 | +0,6 |
| BBP | 47 | %0,6 | %0,6 | %0,8 | −0,2 |
| DYP | 36 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,3 |
| Millet | 35 | %0,4 | %0,3 | %0,1 | +0,3 |
| Saadet | 32 | %0,4 | %0,5 | %1,3 | −0,9 |
| DSP | 23 | %0,3 | %0,3 | %0,3 | +0,0 |
| HEPAR | 21 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | −0,0 |
| MMP | 16 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| Bağımsızlar | 13 | %0,2 | %3,8 | %6,6 | −6,4 |
| LDP | 10 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| TKP | 8 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Karpuzlu seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 9.547 | 8.696 | %91,1 | 8.399 | 297 |
Karpuzlu mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abak Köyü | CHP | %33,2 | %50,7 | %92,7 | 453 |
| Akçaabat Köyü | AK Parti | %86,0 | %4,0 | %94,1 | 375 |
| Bayraktepe Mahallesi | AK Parti | %45,6 | %35,5 | %94,9 | 332 |
| Cumalar Köyü | AK Parti | %91,6 | %3,0 | %94,4 | 177 |
| Çobanisa Köyü | CHP | %37,5 | %44,0 | %89,6 | 599 |
| Ektirli Köyü | AK Parti | %53,4 | %26,0 | %94,7 | 319 |
| Gölcük Köyü | CHP | %34,3 | %47,1 | %88,2 | 638 |
| Güney Köyü | CHP | %30,7 | %37,6 | %95,0 | 200 |
| Hatıpkışla Köyü | AK Parti | %66,9 | %5,7 | %91,5 | 529 |
| Işıklar Köyü | AK Parti | %80,3 | %2,4 | %97,8 | 136 |
| Koğuk Köyü | AK Parti | %64,2 | %15,1 | %92,2 | 421 |
| Meriçler Köyü | AK Parti | %81,8 | %5,1 | %84,0 | 237 |
| Mutluca Köyü | CHP | %30,7 | %52,3 | %94,6 | 93 |
| Orta Mahallesi | CHP | %39,2 | %42,4 | %88,5 | 287 |
| Ovapınarı Köyü | AK Parti | %41,0 | %29,0 | %95,7 | 415 |
| Ömerler Köyü | AK Parti | %47,5 | %37,6 | %94,7 | 396 |
| Şenköy | AK Parti | %77,6 | %10,9 | %92,4 | 184 |
| Tekeler Köyü | AK Parti | %73,5 | %12,5 | %86,8 | 1.535 |
| Tütünlük Mahallesi | CHP | %40,5 | %42,7 | %88,8 | 268 |
| Ulukonak Köyü | CHP | %21,2 | %64,7 | %94,4 | 630 |
| Umcular Köyü | AK Parti | %69,4 | %2,7 | %94,5 | 272 |
| Yağşılar Köyü | AK Parti | %63,9 | %4,0 | %88,5 | 382 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %50,8 | %36,3 | %89,8 | 669 |
İlgili sonuçlar