Alaca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Alaca sonuçlarında AK Parti %63,3 ile birinci, CHP %20,4 ile ikinci; fark 42,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 13,5 puan üstünde. 110 mahalle ve köy arasından 62'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tevfikiye Köyü (%100,0); CHP en güçlü Küre Köyü (%98,6). Katılım %89,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Alaca 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Alaca, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Alaca | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 14.989 | %63,3 | %61,2 | %49,8 | +13,5 |
| CHP | 4.829 | %20,4 | %24,0 | %26,0 | −5,6 |
| MHP | 2.908 | %12,3 | %10,8 | %13,0 | −0,7 |
| BBP | 391 | %1,7 | %0,8 | %0,8 | +0,9 |
| HAS Parti | 161 | %0,7 | %0,7 | %0,8 | −0,1 |
| DP | 135 | %0,6 | %0,5 | %0,7 | −0,1 |
| Saadet | 130 | %0,5 | %1,0 | %1,3 | −0,7 |
| DYP | 39 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,0 |
| EMEP | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| DSP | 26 | %0,1 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 16 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 11 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,0 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
Alaca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 169 | 26.958 | 24.016 | %89,1 | 23.682 | 334 |
Alaca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçaköy | CHP | %36,4 | %53,3 | %88,7 | 186 |
| Akçiçek Köyü | AK Parti | %98,1 | %0,0 | %94,7 | 57 |
| Akören Köyü | CHP | %1,8 | %96,5 | %89,1 | 64 |
| Akpınar Köyü | CHP | %0,0 | %97,2 | %96,4 | 112 |
| Alacahöyük-Höyük Mahallesi | CHP | %3,0 | %94,0 | %98,2 | 341 |
| Alacahöyük-İmat Mahallesi | CHP | %0,3 | %98,6 | %92,6 | 378 |
| Alacahöyük-Kalınkaya Mahallesi | CHP | %1,7 | %97,7 | %99,4 | 177 |
| Alacahöyük-Karamahmut Mahallesi | CHP | %1,7 | %98,3 | %92,3 | 130 |
| Altıntaş Köyü | AK Parti | %96,7 | %0,0 | %89,7 | 68 |
| Avutmuş Köyü | AK Parti | %95,0 | %0,0 | %116,7 | 18 |
| Ayhan Mahallesi | AK Parti | %61,5 | %9,2 | %86,1 | 952 |
| Bahçeli Köyü | AK Parti | %94,9 | %1,1 | %84,0 | 212 |
| Balçıkhisar Köyü | AK Parti | %38,1 | %33,3 | %97,0 | 66 |
| Belpınar Köyü | AK Parti | %94,8 | %0,6 | %87,9 | 198 |
| Beşiktepe Köyü | AK Parti | %51,9 | %0,0 | %100,0 | 27 |
| Boğaziçi Köyü | AK Parti | %81,8 | %0,0 | %95,2 | 104 |
| Bolatçık Köyü | AK Parti | %93,1 | %2,3 | %89,6 | 249 |
| Bozdoğan Köyü | CHP | %5,1 | %91,5 | %90,8 | 65 |
| Büyükcamili Köyü | CHP | %2,6 | %93,5 | %91,1 | 168 |
| Büyükdona Köyü | AK Parti | %90,5 | %1,1 | %83,3 | 455 |
| Büyükhırka-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %88,0 | %0,5 | %79,9 | 234 |
| Büyükhırka-Fatih Mahallesi | AK Parti | %86,9 | %0,5 | %93,9 | 214 |
| Büyükhırka-Oğuzhan Mahallesi | AK Parti | %84,7 | %1,3 | %85,8 | 176 |
| Büyükkeşlik Köyü | CHP | %3,7 | %96,3 | %100,0 | 27 |
| Büyüksöğütözü Köyü | CHP | %2,9 | %95,7 | %93,2 | 74 |
| Cengizhan Mahallesi | AK Parti | %65,4 | %14,1 | %89,8 | 1.051 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %70,7 | %4,5 | %88,0 | 1.657 |
| Çalköy | AK Parti | %90,2 | %0,0 | %91,2 | 57 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %88,6 | %0,0 | %92,9 | 85 |
| Çatalbaş Köyü | AK Parti | %93,5 | %0,6 | %89,1 | 193 |
| Çatalkaya Köyü | AK Parti | %72,5 | %1,8 | %86,5 | 133 |
| Çelebibağı Köyü | CHP | %2,4 | %89,3 | %91,3 | 92 |
| Çetederesi Köyü | AK Parti | %87,5 | %0,0 | %100,0 | 16 |
| Çevreli Köyü | CHP | %3,5 | %90,7 | %102,4 | 84 |
| Çırçır Köyü | CHP | %7,1 | %92,9 | %105,0 | 40 |
| Çikhasan Köyü | CHP | %0,0 | %91,7 | %90,0 | 40 |
| Çopraşık-Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %73,1 | %4,8 | %83,8 | 253 |
| Çopraşık-Fatih Mahallesi | AK Parti | %76,2 | %0,0 | %83,3 | 203 |
| Çopraşık-Küçükdona Mahallesi | AK Parti | %95,2 | %1,4 | %93,8 | 160 |
| Çöplü Köyü | AK Parti | %86,7 | %3,3 | %91,2 | 68 |
| Dedepınar Köyü | AK Parti | %87,5 | %2,1 | %100,0 | 48 |
| Değirmenderesi Köyü | CHP | %3,5 | %96,5 | %96,6 | 89 |
| Değirmenönü Köyü | CHP | %2,9 | %95,7 | %90,8 | 76 |
| Denizhan Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %25,5 | %85,8 | 2.938 |
| Dereyazıcı Köyü | CHP | %3,4 | %93,1 | %88,2 | 34 |
| Eren Köyü | CHP | %2,2 | %95,7 | %83,6 | 55 |
| Eskiyapar Köyü | CHP | %1,4 | %98,1 | %95,4 | 219 |
| Evci Köyü | AK Parti | %88,3 | %2,5 | %85,8 | 374 |
| Fakılar Köyü | AK Parti | %87,3 | %0,0 | %96,7 | 60 |
| Gazipaşa Köyü | AK Parti | %94,0 | %0,3 | %81,2 | 394 |
| Gerdekkaya Köyü | AK Parti | %90,0 | %0,0 | %105,3 | 19 |
| Geven Köyü | CHP | %0,0 | %86,7 | %88,2 | 17 |
| Gökören Köyü | AK Parti | %52,6 | %31,6 | %87,0 | 23 |
| Gülderesi Köyü | CHP | %6,5 | %93,5 | %106,9 | 29 |
| Günhan Mahallesi | AK Parti | %77,3 | %1,7 | %88,6 | 3.701 |
| Harhar Köyü | CHP | %2,0 | %92,0 | %96,3 | 54 |
| Haydarköy | CHP | %2,8 | %94,4 | %88,1 | 42 |
| İbrahimköy | AK Parti | %85,9 | %4,9 | %97,4 | 193 |
| İsahacı Köyü | CHP | %21,2 | %54,1 | %84,5 | 103 |
| İsmailli Köyü | AK Parti | %90,3 | %0,0 | %97,9 | 329 |
| Kalecikkaya Köyü | AK Parti | %73,9 | %0,9 | %93,3 | 119 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %98,4 | %0,0 | %93,8 | 65 |
| Karaçal Köyü | AK Parti | %70,8 | %12,5 | %104,3 | 23 |
| Karatepe Köyü | CHP | %3,1 | %84,4 | %97,0 | 33 |
| Kargın Köyü | CHP | %1,6 | %93,5 | %103,3 | 61 |
| Karnıkara Köyü | MHP | %20,0 | %4,0 | %108,7 | 23 |
| Kayabüvet Köyü | CHP | %8,0 | %88,0 | %100,0 | 51 |
| Kıcılı Köyü | CHP | %1,1 | %96,8 | %98,9 | 95 |
| Kılavuz Köyü | CHP | %0,0 | %90,9 | %91,7 | 12 |
| Kızıllı Köyü | AK Parti | %74,7 | %1,1 | %93,6 | 94 |
| Kızılyar Köyü | AK Parti | %37,5 | %0,0 | %100,0 | 40 |
| Kızkaraca Köyü | AK Parti | %76,1 | %3,3 | %88,0 | 108 |
| Killik Köyü | AK Parti | %86,4 | %0,8 | %85,3 | 312 |
| Koçhisar Köyü | CHP | %2,6 | %97,4 | %102,7 | 37 |
| Koyunoğlu Köyü | CHP | %3,2 | %94,6 | %92,1 | 101 |
| Körpınar Köyü | AK Parti | %88,9 | %0,0 | %112,5 | 8 |
| Kuyluş Köyü | AK Parti | %83,3 | %0,0 | %106,9 | 29 |
| Kuyumcusaray Köyü | CHP | %3,4 | %96,6 | %92,3 | 65 |
| Kuzkışla Köyü | CHP | %5,0 | %85,0 | %95,2 | 21 |
| Küçükcamili Köyü | CHP | %7,7 | %92,3 | %144,4 | 9 |
| Küçükhırka Köyü | AK Parti | %93,3 | %0,5 | %85,4 | 233 |
| Küçükkeşlik Köyü | CHP | %0,0 | %94,7 | %100,0 | 57 |
| Külah Köyü | CHP | %1,7 | %96,6 | %103,6 | 56 |
| Küre Köyü | CHP | %0,5 | %98,6 | %96,4 | 224 |
| Kürkçü Köyü | CHP | %1,9 | %98,1 | %100,0 | 54 |
| Mahmudiye Köyü | AK Parti | %91,5 | %1,1 | %83,5 | 115 |
| Mazıbaşı Köyü | CHP | %0,0 | %96,9 | %91,5 | 106 |
| Miyanesultan Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %90,3 | 31 |
| Onbaşılar Köyü | CHP | %1,9 | %96,3 | %90,3 | 62 |
| Örükaya Köyü | AK Parti | %93,8 | %3,1 | %106,7 | 30 |
| Özhan Mahallesi | AK Parti | %77,1 | %1,8 | %87,4 | 998 |
| Perçem Köyü | CHP | %0,0 | %97,7 | %87,8 | 98 |
| Sancı Köyü | AK Parti | %94,6 | %0,8 | %90,3 | 144 |
| Sarısüleyman Köyü | AK Parti | %70,2 | %1,2 | %86,9 | 594 |
| Seyitnizam Köyü | AK Parti | %87,5 | %0,0 | %114,3 | 14 |
| Sincan Köyü | AK Parti | %80,2 | %1,2 | %92,5 | 93 |
| Soğucak Köyü | CHP | %5,7 | %94,3 | %97,2 | 36 |
| Sultanköy | AK Parti | %70,7 | %9,8 | %97,6 | 42 |
| Suludere Köyü | AK Parti | %93,8 | %0,0 | %86,2 | 189 |
| Tahirabat Köyü | AK Parti | %93,5 | %0,0 | %88,5 | 52 |
| Tevfikiye Köyü | AK Parti | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 15 |
| Tutaş Köyü | AK Parti | %96,1 | %0,0 | %84,9 | 218 |
| Tutluca Köyü | CHP | %5,6 | %92,6 | %94,9 | 118 |
| Ünalan Köyü | AK Parti | %52,9 | %0,0 | %112,5 | 16 |
| Yatankavak Köyü | AK Parti | %74,8 | %4,9 | %87,3 | 118 |
| Yenice Köyü | CHP | %2,5 | %93,7 | %96,4 | 83 |
| Yeniköy | CHP | %1,3 | %92,5 | %92,0 | 88 |
| Yeşilyurt Köyü | CHP | %0,0 | %96,4 | %89,1 | 64 |
| Yıldızhan Mahallesi | AK Parti | %73,4 | %2,0 | %88,0 | 3.820 |
| Yüksekyayla Köyü | AK Parti | %92,9 | %0,0 | %97,5 | 203 |
İlgili sonuçlar