Osmancık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Osmancık sonuçlarında AK Parti %64,1 ile birinci, CHP %17,3 ile ikinci; fark 46,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 14,3 puan üstünde. 76 mahalle ve köy arasından 65'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Tepeyolaltı Köyü (%96,7); CHP en güçlü Çampınar Köyü (%95,8). Katılım %90,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Osmancık 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Osmancık, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Osmancık | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 18.441 | %64,1 | %61,2 | %49,8 | +14,3 |
| CHP | 4.982 | %17,3 | %24,0 | %26,0 | −8,7 |
| MHP | 4.044 | %14,1 | %10,8 | %13,0 | +1,0 |
| Saadet | 285 | %1,0 | %1,0 | %1,3 | −0,3 |
| DP | 265 | %0,9 | %0,5 | %0,7 | +0,3 |
| HAS Parti | 251 | %0,9 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| BBP | 208 | %0,7 | %0,8 | %0,8 | −0,0 |
| DYP | 73 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 50 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 46 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 37 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 36 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Bağımsızlar | 23 | %0,1 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
Osmancık seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 167 | 32.560 | 29.354 | %90,2 | 28.772 | 582 |
Osmancık mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağıroğlan Köyü | CHP | %11,1 | %38,9 | %100,0 | 18 |
| Akören Köyü | AK Parti | %91,7 | %1,6 | %84,6 | 739 |
| Alibey Köyü | AK Parti | %80,6 | %3,2 | %95,4 | 65 |
| Ardıç Köyü | AK Parti | %72,9 | %10,2 | %93,5 | 246 |
| Aşağızeytin Köyü | AK Parti | %82,0 | %0,7 | %90,9 | 154 |
| Aşıkbükü Köyü | AK Parti | %85,9 | %1,2 | %90,3 | 288 |
| Avlağı Köyü | AK Parti | %67,7 | %1,4 | %84,4 | 360 |
| Aydınköy | AK Parti | %85,1 | %4,7 | %92,1 | 164 |
| Baldıran Köyü | AK Parti | %80,3 | %2,5 | %88,8 | 143 |
| Baltacımehmetpaşa Köyü | CHP | %2,5 | %91,3 | %99,4 | 165 |
| Başpınar-Seyitgazi Mahallesi | AK Parti | %61,3 | %11,8 | %88,4 | 112 |
| Başpınar-Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %17,9 | %87,8 | 213 |
| Başpınar-Yenicamii Mahallesi | AK Parti | %68,0 | %14,1 | %93,8 | 144 |
| Başpınar-Yeşildere Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %36,2 | %90,7 | 161 |
| Belkavak Köyü | AK Parti | %87,5 | %6,3 | %95,2 | 84 |
| Cumhuriyet Mahallesi | AK Parti | %54,9 | %18,8 | %87,6 | 2.251 |
| Çampınar Köyü | CHP | %1,8 | %95,8 | %95,0 | 541 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %66,7 | %5,8 | %92,3 | 78 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %40,7 | %38,8 | %89,5 | 1.301 |
| Çayırköy | AK Parti | %73,5 | %0,0 | %89,6 | 135 |
| Çiftlikler Mahallesi | AK Parti | %86,4 | %1,4 | %89,4 | 652 |
| Danişment Köyü | AK Parti | %94,7 | %0,0 | %96,8 | 601 |
| Deliler Köyü | AK Parti | %84,9 | %2,3 | %96,7 | 91 |
| Doğanköy | AK Parti | %84,4 | %3,8 | %96,4 | 167 |
| Durucasu Köyü | AK Parti | %58,1 | %16,1 | %103,3 | 30 |
| Esentepe Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %21,5 | %87,6 | 1.889 |
| Evlik Köyü | AK Parti | %89,0 | %0,9 | %93,3 | 119 |
| Eymir Mahallesi | AK Parti | %82,8 | %8,6 | %97,9 | 95 |
| Fındıcak Köyü | CHP | %7,9 | %78,9 | %97,5 | 40 |
| Fındıkköy | CHP | %31,0 | %67,4 | %92,7 | 206 |
| Gecek Köyü | AK Parti | %76,9 | %7,9 | %94,5 | 328 |
| Gemici Mahallesi | AK Parti | %50,0 | %29,8 | %88,1 | 971 |
| Girinoğlan Köyü | MHP | %36,6 | %10,5 | %94,2 | 206 |
| Gökdere Köyü | AK Parti | %83,2 | %1,4 | %92,0 | 779 |
| Güneşören Köyü | AK Parti | %95,6 | %0,6 | %89,0 | 181 |
| Güney Mahallesi | AK Parti | %59,9 | %13,0 | %88,6 | 923 |
| Gürleyik Mahallesi | AK Parti | %65,2 | %17,6 | %90,5 | 1.487 |
| Güvercinlik Köyü | AK Parti | %82,9 | %2,0 | %96,9 | 159 |
| Hanefi Köyü | AK Parti | %89,7 | %1,1 | %97,8 | 92 |
| Hıdırlık Mahallesi | AK Parti | %52,1 | %12,0 | %90,2 | 305 |
| İnal Köyü | AK Parti | %75,5 | %4,3 | %94,4 | 270 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %80,0 | %5,0 | %92,4 | 251 |
| Kamil Köyü | AK Parti | %83,2 | %1,5 | %88,0 | 476 |
| Karaçay Köyü | CHP | %34,5 | %47,3 | %93,2 | 59 |
| Karaköy | AK Parti | %76,7 | %6,7 | %96,9 | 65 |
| Karalargüney Köyü | AK Parti | %91,9 | %0,8 | %95,3 | 424 |
| Karapınar Mahallesi | AK Parti | %56,6 | %3,3 | %98,4 | 124 |
| Kargı Köyü | AK Parti | %92,6 | %1,3 | %98,1 | 313 |
| Kızılırmak Mahallesi | AK Parti | %47,5 | %13,5 | %88,0 | 376 |
| Kızıltepe Köyü | AK Parti | %78,4 | %0,0 | %95,2 | 126 |
| Konaca Köyü | AK Parti | %80,9 | %3,9 | %87,4 | 182 |
| Koyunbaba Mahallesi | AK Parti | %56,9 | %19,7 | %88,3 | 2.606 |
| Kumbaba Köyü | CHP | %2,9 | %95,3 | %98,3 | 416 |
| Kuz Köyü | AK Parti | %87,1 | %5,0 | %82,8 | 122 |
| Kuzhayat Köyü | AK Parti | %92,6 | %2,8 | %87,6 | 129 |
| Ovacıksuyu Köyü | AK Parti | %88,3 | %6,2 | %90,6 | 160 |
| Öbektaş Köyü | AK Parti | %80,3 | %1,7 | %91,8 | 1.164 |
| Pelitçik Köyü | AK Parti | %86,5 | %2,2 | %94,8 | 97 |
| Sarıalan Köyü | AK Parti | %71,4 | %9,2 | %85,3 | 116 |
| Sarpınkavak Köyü | AK Parti | %84,3 | %3,3 | %95,3 | 127 |
| Seki Köyü | AK Parti | %72,6 | %17,7 | %95,6 | 68 |
| Sekibağı Köyü | AK Parti | %84,3 | %4,8 | %96,6 | 87 |
| Sütlüce Köyü | CHP | %3,3 | %91,8 | %100,0 | 61 |
| Şenyurt Mahallesi | AK Parti | %70,1 | %9,6 | %90,4 | 2.595 |
| Tekmen Köyü | AK Parti | %48,4 | %33,3 | %84,1 | 233 |
| Temençe Mahallesi | AK Parti | %68,8 | %13,8 | %102,5 | 79 |
| Tepeyolaltı Köyü | AK Parti | %96,7 | %0,0 | %96,9 | 320 |
| Ulucamii Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %13,9 | %90,2 | 235 |
| Umaç Köyü | CHP | %17,0 | %81,1 | %93,3 | 60 |
| Yağsüzen Köyü | CHP | %7,8 | %84,8 | %94,6 | 261 |
| Yaylabaşı Köyü | AK Parti | %87,7 | %1,0 | %89,1 | 691 |
| Yazı Mahallesi | AK Parti | %44,7 | %19,5 | %84,3 | 516 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %52,7 | %20,9 | %86,2 | 1.144 |
| Yenidanişment Köyü | AK Parti | %94,0 | %0,3 | %94,7 | 338 |
| Yeşilçatma Mahallesi | AK Parti | %49,2 | %19,2 | %86,8 | 1.304 |
| Yukarızeytin Köyü | AK Parti | %89,1 | %1,2 | %94,7 | 282 |
İlgili sonuçlar