Boğazkale 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Boğazkale sonuçlarında AK Parti %74,7 ile birinci, MHP %11,8 ile ikinci; fark 62,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 24,9 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kadılıtürk Köyü (%99,0); MHP en güçlü Hattusas Mahallesi (%30,8). Katılım %87,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Boğazkale 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Boğazkale, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Boğazkale | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.273 | %74,7 | %61,2 | %49,8 | +24,9 |
| MHP | 359 | %11,8 | %10,8 | %13,0 | −1,2 |
| CHP | 265 | %8,7 | %24,0 | %26,0 | −17,3 |
| BBP | 42 | %1,4 | %0,8 | %0,8 | +0,6 |
| Saadet | 31 | %1,0 | %1,0 | %1,3 | −0,2 |
| HAS Parti | 25 | %0,8 | %0,7 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 24 | %0,8 | %0,5 | %0,7 | +0,1 |
| DYP | 9 | %0,3 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 6 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| EMEP | 4 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 2 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 1 | %0,0 | %0,1 | %6,6 | −6,6 |
Boğazkale seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 3.547 | 3.090 | %87,1 | 3.042 | 48 |
Boğazkale mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Çarşı Mahallesi | AK Parti | %70,2 | %18,1 | %80,9 | 539 |
| Emirler Köyü | AK Parti | %84,4 | %7,1 | %88,8 | 241 |
| Evci-Çarşı Cuma Mahallesi | AK Parti | %89,5 | %3,5 | %91,2 | 125 |
| Evci-Derebağlar Mahallesi | AK Parti | %68,8 | %16,3 | %84,2 | 95 |
| Evci-Yeni Mahallesi | AK Parti | %75,4 | %16,2 | %88,3 | 163 |
| Evci-Yunus Emre Mahallesi | AK Parti | %73,4 | %11,3 | %85,9 | 149 |
| Gölpınarlar Köyü | AK Parti | %78,6 | %7,1 | %116,7 | 12 |
| Hattusas Mahallesi | AK Parti | %57,1 | %30,8 | %86,4 | 338 |
| Hisar Mahallesi | AK Parti | %76,8 | %19,6 | %86,8 | 227 |
| Kadılıtürk Köyü | AK Parti | %99,0 | %0,0 | %92,8 | 111 |
| Karakeçili Köyü | AK Parti | %79,7 | %14,4 | %88,8 | 134 |
| Kaymaz Köyü | AK Parti | %82,1 | %6,2 | %84,6 | 195 |
| Örenkaya Köyü | AK Parti | %98,1 | %0,0 | %87,7 | 122 |
| Sarıçiçek Köyü | CHP | %37,9 | %4,5 | %85,9 | 78 |
| Yanıcak Köyü | CHP | %14,3 | %3,6 | %96,6 | 29 |
| Yazır Köyü | CHP | %2,2 | %1,1 | %90,5 | 105 |
| Yekbas-Bağlarbaşı Mahallesi | AK Parti | %87,8 | %6,8 | %85,4 | 268 |
| Yekbas-Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %82,9 | %9,9 | %91,5 | 281 |
| Yekbas-Fatih Mahallesi | AK Parti | %87,8 | %4,1 | %91,0 | 221 |
| Yenikadılı Köyü | AK Parti | %72,9 | %2,1 | %96,1 | 51 |
| Yukarıfındıklı Köyü | AK Parti | %76,5 | %5,9 | %81,0 | 63 |
İlgili sonuçlar