İskilip 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
İskilip sonuçlarında AK Parti %73,1 ile birinci, MHP %15,6 ile ikinci; fark 57,5 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 23,3 puan üstünde. 78 mahalle ve köy arasından 76'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Başmakçı Köyü (%97,6); MHP en güçlü Uludere Mahallesi (%34,5). Katılım %89,6 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İskilip 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — İskilip, Çorum, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İskilip | Çorum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 18.384 | %73,1 | %61,2 | %49,8 | +23,3 |
| MHP | 3.915 | %15,6 | %10,8 | %13,0 | +2,6 |
| CHP | 1.728 | %6,9 | %24,0 | %26,0 | −19,1 |
| HAS Parti | 260 | %1,0 | %0,7 | %0,8 | +0,3 |
| Saadet | 220 | %0,9 | %1,0 | %1,3 | −0,4 |
| DP | 178 | %0,7 | %0,5 | %0,7 | +0,1 |
| BBP | 175 | %0,7 | %0,8 | %0,8 | −0,1 |
| DYP | 57 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| MMP | 50 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| EMEP | 47 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DSP | 41 | %0,2 | %0,1 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 26 | %0,1 | %0,1 | %6,6 | −6,5 |
| TKP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
İskilip seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 149 | 28.767 | 25.773 | %89,6 | 25.142 | 631 |
İskilip mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahlatcık Köyü | AK Parti | %60,0 | %25,0 | %88,2 | 51 |
| Ahmetçe Köyü | AK Parti | %91,4 | %4,9 | %93,3 | 90 |
| Akçasu Köyü | AK Parti | %89,9 | %4,5 | %90,5 | 377 |
| Akpınar Köyü | AK Parti | %84,0 | %7,4 | %88,5 | 218 |
| Aluç Köyü | AK Parti | %82,2 | %11,2 | %96,4 | 111 |
| Asarcık Köyü | AK Parti | %88,4 | %6,9 | %93,0 | 414 |
| Aşağıörenseki Köyü | AK Parti | %84,8 | %9,2 | %96,5 | 489 |
| Aşağışeyhler Köyü | AK Parti | %86,6 | %4,5 | %81,0 | 459 |
| Avhatyakası Köyü | AK Parti | %87,0 | %3,4 | %86,8 | 364 |
| Bahabey Mahallesi | AK Parti | %63,3 | %25,3 | %86,3 | 2.011 |
| Başmakçı Köyü | AK Parti | %97,6 | %1,2 | %98,8 | 167 |
| Beyoğlan Köyü | AK Parti | %81,3 | %6,9 | %85,3 | 394 |
| Büyüktaş Mahallesi | AK Parti | %66,9 | %23,4 | %89,8 | 640 |
| Çatkara Köyü | AK Parti | %94,0 | %2,8 | %96,1 | 492 |
| Çavuş Mahallesi | AK Parti | %69,1 | %18,0 | %88,6 | 603 |
| Çavuşoğlu Köyü | AK Parti | %71,8 | %11,8 | %100,0 | 116 |
| Çetmi Köyü | AK Parti | %89,3 | %5,7 | %82,2 | 197 |
| Çomu Köyü | AK Parti | %91,3 | %5,4 | %94,8 | 343 |
| Çukurköy | AK Parti | %36,8 | %29,8 | %91,0 | 443 |
| Dağkıyısı Köyü | AK Parti | %64,3 | %25,0 | %90,3 | 31 |
| Derekargın Köyü | AK Parti | %89,0 | %4,4 | %101,1 | 90 |
| Dereseki Köyü | AK Parti | %87,4 | %2,3 | %92,0 | 200 |
| Doğangir Köyü | AK Parti | %92,2 | %2,0 | %92,9 | 56 |
| Ekizoğlu Mahallesi | AK Parti | %68,7 | %22,1 | %90,2 | 388 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %82,1 | %5,3 | %93,2 | 103 |
| Erenler Mahallesi | AK Parti | %68,2 | %22,0 | %88,9 | 1.830 |
| Eskiköy | AK Parti | %81,6 | %10,7 | %88,8 | 125 |
| Gölköy | AK Parti | %71,0 | %19,4 | %88,6 | 35 |
| Güneyalıç Köyü | AK Parti | %89,4 | %6,4 | %92,2 | 103 |
| Hacıhalil Köyü | AK Parti | %74,2 | %17,7 | %86,1 | 72 |
| Hacıpiri Mahallesi | AK Parti | %68,1 | %20,9 | %87,1 | 1.654 |
| Hallı Köyü | AK Parti | %84,6 | %6,9 | %95,5 | 202 |
| Harunköy | AK Parti | %90,9 | %1,7 | %91,0 | 268 |
| İbik Köyü | CHP | %29,7 | %3,8 | %85,1 | 350 |
| İkikese Köyü | AK Parti | %85,4 | %3,4 | %91,6 | 202 |
| İkipınar Köyü | AK Parti | %78,6 | %3,8 | %86,8 | 190 |
| Kaleboğazı Mahallesi | AK Parti | %73,0 | %16,1 | %90,7 | 712 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %68,7 | %8,4 | %94,1 | 101 |
| Karaburun Köyü | AK Parti | %65,2 | %23,6 | %97,0 | 168 |
| Karaçukur Köyü | AK Parti | %82,9 | %5,3 | %83,7 | 92 |
| Karagöz Köyü | AK Parti | %94,5 | %3,6 | %90,2 | 61 |
| Karlık Köyü | AK Parti | %81,0 | %10,6 | %91,7 | 156 |
| Karmış Köyü | AK Parti | %62,6 | %22,1 | %93,8 | 145 |
| Kavakköy | AK Parti | %92,1 | %3,9 | %95,0 | 80 |
| Kayaağzı Köyü | AK Parti | %59,0 | %20,8 | %88,9 | 539 |
| Kılıçdere Köyü | AK Parti | %56,5 | %11,5 | %83,4 | 320 |
| Kızılcabayır Köyü | AK Parti | %88,2 | %3,6 | %91,1 | 124 |
| Kurtluözü Köyü | AK Parti | %82,3 | %10,4 | %89,4 | 113 |
| Kurusaray Köyü | AK Parti | %83,6 | %6,7 | %86,1 | 359 |
| Kuzköy | AK Parti | %86,6 | %5,4 | %91,5 | 294 |
| Kuzuluk Köyü | AK Parti | %80,3 | %6,9 | %88,7 | 373 |
| Meydan Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %26,3 | %88,0 | 2.552 |
| Musular Köyü | AK Parti | %88,3 | %3,2 | %95,1 | 102 |
| Mutaflar Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %19,1 | %91,8 | 575 |
| Onaç Köyü | AK Parti | %87,8 | %4,9 | %97,7 | 43 |
| Örübağ Köyü | AK Parti | %81,4 | %10,8 | %93,9 | 179 |
| Sakarya Mahallesi | AK Parti | %75,2 | %17,9 | %92,3 | 684 |
| Saraycık Köyü | AK Parti | %84,9 | %5,2 | %84,8 | 256 |
| Sarıkavak Köyü | AK Parti | %88,5 | %3,8 | %104,0 | 25 |
| Seki Köyü | AK Parti | %86,0 | %9,3 | %95,7 | 185 |
| Seyirçay Köyü | AK Parti | %87,3 | %8,7 | %91,0 | 167 |
| Soğucak Köyü | CHP | %15,4 | %3,8 | %89,0 | 146 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %72,2 | %20,4 | %89,1 | 293 |
| Suhilan Köyü | AK Parti | %76,3 | %14,5 | %91,6 | 83 |
| Şehirkuruçay Köyü | AK Parti | %82,4 | %9,7 | %95,4 | 175 |
| Şeyhköy | AK Parti | %85,8 | %4,4 | %91,5 | 411 |
| Tabakhane Mahallesi | AK Parti | %77,9 | %13,6 | %90,9 | 537 |
| Ulaştepe Mahallesi | AK Parti | %78,8 | %16,5 | %92,0 | 1.461 |
| Uludere Mahallesi | AK Parti | %60,9 | %34,5 | %93,6 | 94 |
| Yalak Köyü | AK Parti | %83,7 | %4,8 | %88,1 | 260 |
| Yalakçay Köyü | AK Parti | %55,9 | %12,6 | %91,4 | 140 |
| Yanoğlan Köyü | AK Parti | %82,4 | %11,2 | %94,6 | 205 |
| Yavu Köyü | AK Parti | %86,7 | %7,1 | %88,2 | 262 |
| Yaylacıkseki Köyü | AK Parti | %74,1 | %17,3 | %94,6 | 92 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %61,0 | %27,0 | %88,6 | 1.208 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %86,1 | %6,1 | %86,5 | 215 |
| Yerli Köyü | AK Parti | %69,4 | %15,7 | %78,7 | 315 |
| Yukarıörenseki Köyü | AK Parti | %87,0 | %5,7 | %90,8 | 587 |
İlgili sonuçlar