Kayapınar 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kayapınar sonuçlarında Bağımsızlar %62,4 ile birinci, AK Parti %32,6 ile ikinci; fark 29,9 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 55,8 puan üstünde. 30 mahalle ve köy arasından 22'sinde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Gözegöl Mahallesi (%100,0); AK Parti en güçlü Devedurağı Köyü (%87,3). Katılım %82,9 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kayapınar 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kayapınar, Diyarbakır, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kayapınar | Diyarbakır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 69.640 | %62,4 | %61,8 | %6,6 | +55,8 |
| AK Parti | 36.319 | %32,6 | %32,1 | %49,8 | −17,2 |
| CHP | 2.349 | %2,1 | %2,3 | %26,0 | −23,9 |
| MHP | 816 | %0,7 | %0,8 | %13,0 | −12,3 |
| BBP | 750 | %0,7 | %1,0 | %0,8 | −0,1 |
| HAS Parti | 570 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| Saadet | 502 | %0,4 | %0,4 | %1,3 | −0,8 |
| DP | 177 | %0,2 | %0,3 | %0,7 | −0,5 |
| TKP | 131 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| DSP | 131 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| DYP | 117 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Millet | 33 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 32 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Kayapınar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 491 | 139.580 | 115.696 | %82,9 | 111.567 | 4.129 |
Kayapınar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Avcısuyu Köyü | Bağımsızlar | %67,7 | %25,9 | %93,1 | 331 |
| Barış Mahallesi | Bağımsızlar | %66,7 | %30,0 | %78,3 | 2.779 |
| Baykara Köyü | Bağımsızlar | %56,9 | %31,0 | %95,7 | 186 |
| Beneklitaş Mahallesi | Bağımsızlar | %86,1 | %12,4 | %69,2 | 201 |
| Cankatran Mahallesi | Bağımsızlar | %97,1 | %2,7 | %98,0 | 492 |
| Cumhuriyet Köyü | Bağımsızlar | %44,9 | %40,4 | %87,9 | 462 |
| Cücük Mahallesi | Bağımsızlar | %88,6 | %11,4 | %99,5 | 203 |
| Çölgüzeli Mahallesi | Bağımsızlar | %48,3 | %48,2 | %85,9 | 796 |
| Devedurağı Köyü | AK Parti | %11,1 | %87,3 | %103,3 | 61 |
| Esentepe Köyü | Bağımsızlar | %56,1 | %36,1 | %98,4 | 258 |
| Gözalan Mahallesi | Bağımsızlar | %89,6 | %8,5 | %85,3 | 312 |
| Gözegöl Mahallesi | Bağımsızlar | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 135 |
| Güleçoba Köyü | Bağımsızlar | %72,1 | %26,0 | %87,3 | 1.015 |
| Harmanardı Köyü | Bağımsızlar | %56,9 | %33,0 | %92,6 | 121 |
| Hatipoğlu Köyü | Bağımsızlar | %85,4 | %13,1 | %98,1 | 213 |
| Huzurevleri Mahallesi | Bağımsızlar | %62,6 | %32,7 | %82,4 | 50.872 |
| Kaldırım Köyü | AK Parti | %33,2 | %61,2 | %93,8 | 805 |
| Karayakup Köyü | AK Parti | %28,2 | %68,2 | %78,2 | 174 |
| Keklik Köyü | Bağımsızlar | %52,6 | %42,1 | %97,6 | 83 |
| Kırkpınar Köyü | AK Parti | %40,6 | %59,4 | %98,6 | 145 |
| Petek Köyü | Bağımsızlar | %97,5 | %1,3 | %100,0 | 80 |
| Peyas Mahallesi | Bağımsızlar | %61,5 | %33,1 | %82,7 | 76.271 |
| Sağkulak Köyü | AK Parti | %24,6 | %73,8 | %79,1 | 86 |
| Sultantepe Köyü | AK Parti | %13,6 | %80,7 | %82,6 | 109 |
| Taban Köyü | AK Parti | %23,4 | %73,8 | %79,0 | 319 |
| Talaytepe Mahallesi | Bağımsızlar | %84,4 | %8,3 | %77,6 | 1.087 |
| Tosunlu Köyü | AK Parti | %46,8 | %51,1 | %94,2 | 52 |
| Uyandık Mahallesi | Bağımsızlar | %65,1 | %31,4 | %67,4 | 129 |
| Yeniözerli Köyü | Bağımsızlar | %73,1 | %26,1 | %103,0 | 132 |
| Yolboyu Pirinçlik Mahallesi | Bağımsızlar | %86,8 | %12,1 | %88,6 | 1.671 |
İlgili sonuçlar