Kocaköy 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Kocaköy sonuçlarında Bağımsızlar %80,9 ile birinci, AK Parti %15,1 ile ikinci; fark 65,8 puan. Bağımsızlar burada Türkiye ortalamasının (%6,6) 74,3 puan üstünde. 21 mahalle ve köy arasından 20'sinde Bağımsızlar önde. Bağımsızlar en güçlü Yazıköy (%98,7); AK Parti en güçlü Çakmaklı Mahallesi (%58,1). Katılım %88,1 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kocaköy 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Kocaköy, Diyarbakır, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Kocaköy | Diyarbakır | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Bağımsızlar | 5.946 | %80,9 | %61,8 | %6,6 | +74,3 |
| AK Parti | 1.112 | %15,1 | %32,1 | %49,8 | −34,7 |
| BBP | 85 | %1,2 | %1,0 | %0,8 | +0,4 |
| CHP | 80 | %1,1 | %2,3 | %26,0 | −24,9 |
| DP | 35 | %0,5 | %0,3 | %0,7 | −0,2 |
| MHP | 28 | %0,4 | %0,8 | %13,0 | −12,6 |
| Saadet | 18 | %0,2 | %0,4 | %1,3 | −1,0 |
| DSP | 14 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 13 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| HAS Parti | 7 | %0,1 | %0,5 | %0,8 | −0,7 |
| DYP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| MMP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 1 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
Kocaköy seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 41 | 8.551 | 7.537 | %88,1 | 7.350 | 187 |
Kocaköy mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Bağımsızlar | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ambar Köyü | Bağımsızlar | %51,5 | %41,8 | %75,5 | 335 |
| Arkbaşı Köyü | Bağımsızlar | %92,2 | %5,6 | %90,9 | 441 |
| Boyunlu Köyü | Bağımsızlar | %73,2 | %22,0 | %68,8 | 311 |
| Bozbağlar Köyü | Bağımsızlar | %95,8 | %2,5 | %87,8 | 409 |
| Bozyer Köyü | Bağımsızlar | %86,6 | %12,4 | %99,5 | 205 |
| Çakmaklı Mahallesi | AK Parti | %32,3 | %58,1 | %87,2 | 109 |
| Çayırlı Mahallesi | Bağımsızlar | %92,6 | %3,7 | %100,0 | 108 |
| Çaytepe Köyü | Bağımsızlar | %91,1 | %7,4 | %89,1 | 1.155 |
| Eyüpler Mahallesi | Bağımsızlar | %84,2 | %11,8 | %110,1 | 69 |
| Gökçen Köyü | Bağımsızlar | %97,9 | %0,7 | %98,8 | 430 |
| Günalan Köyü | Bağımsızlar | %94,8 | %5,2 | %97,5 | 238 |
| Hacı Reşit Mahallesi | Bağımsızlar | %85,3 | %12,0 | %96,3 | 80 |
| Kaya Mahallesi | Bağımsızlar | %56,6 | %33,3 | %79,7 | 1.210 |
| Kokulupınar Mahallesi | Bağımsızlar | %79,4 | %18,5 | %84,6 | 293 |
| Suçıktı Köyü | Bağımsızlar | %75,8 | %16,7 | %94,0 | 200 |
| Şaklat Köyü | Bağımsızlar | %97,7 | %1,1 | %84,0 | 424 |
| Şerifoğulları Mahallesi | Bağımsızlar | %89,8 | %8,5 | %110,3 | 107 |
| Şeyh Şerafettin Mahallesi | Bağımsızlar | %61,5 | %29,2 | %85,0 | 606 |
| Tepecik Köyü | Bağımsızlar | %90,9 | %7,1 | %93,9 | 379 |
| Yazıköy | Bağımsızlar | %98,7 | %1,0 | %99,7 | 679 |
| Yenişehir Mahallesi | Bağımsızlar | %65,0 | %28,8 | %84,1 | 763 |
İlgili sonuçlar