Bozkurt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bozkurt sonuçlarında AK Parti %66,5 ile birinci, MHP %16,8 ile ikinci; fark 49,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 16,7 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %16,8 (+3,8 puan). 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Darsu Köyü (%83,6); MHP en güçlü Hamza Mahallesi (%34,9). Katılım %86,7 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bozkurt, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bozkurt | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.968 | %66,5 | %55,8 | %49,8 | +16,7 |
| MHP | 1.001 | %16,8 | %23,1 | %13,0 | +3,8 |
| CHP | 513 | %8,6 | %14,7 | %26,0 | −17,4 |
| HAS Parti | 112 | %1,9 | %1,7 | %0,8 | +1,1 |
| DP | 105 | %1,8 | %1,3 | %0,7 | +1,1 |
| Saadet | 91 | %1,5 | %0,8 | %1,3 | +0,3 |
| BBP | 54 | %0,9 | %0,5 | %0,8 | +0,2 |
| DYP | 31 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| DSP | 22 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| EMEP | 18 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 14 | %0,2 | %0,4 | %0,3 | −0,1 |
| Millet | 10 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| TKP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 10 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| MMP | 8 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 49 | 7.112 | 6.168 | %86,7 | 5.967 | 201 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alantepe Köyü | AK Parti | %55,0 | %10,0 | %88,0 | 25 |
| Ambarcılar Köyü | AK Parti | %82,5 | %7,9 | %84,0 | 144 |
| Bayramgazi Köyü | AK Parti | %73,7 | %9,6 | %82,3 | 141 |
| Beldeğirmen Köyü | AK Parti | %70,8 | %9,2 | %82,7 | 81 |
| Çiçekyayla Köyü | AK Parti | %61,2 | %24,5 | %85,5 | 62 |
| Darsu Köyü | AK Parti | %83,6 | %4,9 | %89,7 | 68 |
| Dursun Köyü | AK Parti | %69,5 | %6,1 | %79,4 | 107 |
| Görentaş Köyü | AK Parti | %82,4 | %6,5 | %91,7 | 121 |
| Güngören Köyü | AK Parti | %73,7 | %5,3 | %111,8 | 17 |
| Günvakti Köyü | AK Parti | %70,6 | %4,5 | %83,8 | 216 |
| Hamza Mahallesi | AK Parti | %53,5 | %34,9 | %97,8 | 45 |
| Işığan Köyü | AK Parti | %67,4 | %18,6 | %102,3 | 43 |
| İbrahimköy | AK Parti | %60,0 | %16,0 | %86,9 | 61 |
| İlişi Köyü | AK Parti | %52,4 | %29,4 | %83,8 | 421 |
| İnceyazı Köyü | AK Parti | %72,7 | %7,8 | %92,0 | 87 |
| Kayalar Köyü | AK Parti | %66,7 | %13,3 | %93,8 | 64 |
| Kestanesökü Köyü | AK Parti | %64,7 | %15,7 | %94,4 | 54 |
| Keşlik Köyü | AK Parti | %67,1 | %10,0 | %98,7 | 75 |
| Kızılcaelma Köyü | AK Parti | %61,9 | %6,7 | %85,9 | 128 |
| Kirazsökü Köyü | AK Parti | %69,0 | %20,7 | %100,0 | 29 |
| Kocaçam Köyü | AK Parti | %79,8 | %7,6 | %84,0 | 144 |
| Koşmapınar Köyü | AK Parti | %69,5 | %17,5 | %86,9 | 191 |
| Köseali Köyü | AK Parti | %81,1 | %0,0 | %95,6 | 45 |
| Kutluca Köyü | AK Parti | %55,4 | %16,9 | %92,1 | 76 |
| Mamatlar Köyü | AK Parti | %66,0 | %12,0 | %91,8 | 61 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %62,4 | %21,5 | %85,4 | 3.405 |
| Ortasökü Köyü | AK Parti | %80,9 | %6,4 | %86,6 | 186 |
| Sakızcılar Köyü | AK Parti | %61,3 | %16,1 | %83,1 | 83 |
| Sarıçiçek Köyü | AK Parti | %69,1 | %9,1 | %94,8 | 58 |
| Şen Mahallesi | AK Parti | %77,5 | %8,5 | %100,0 | 73 |
| Şeyhoğlu Köyü | AK Parti | %75,9 | %18,8 | %85,7 | 133 |
| Tezcan Köyü | AK Parti | %61,2 | %16,3 | %94,5 | 55 |
| Uluköy | AK Parti | %83,2 | %1,7 | %85,8 | 141 |
| Yaşarlı Köyü | AK Parti | %75,2 | %7,4 | %83,2 | 149 |
| Yaylatepe Köyü | AK Parti | %74,8 | %8,4 | %89,2 | 130 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %74,7 | %17,7 | %95,3 | 85 |
| Yüksek Mahallesi | AK Parti | %75,8 | %7,4 | %97,2 | 108 |
İlgili sonuçlar