Şenpazar 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Şenpazar sonuçlarında AK Parti %60,2 ile birinci, MHP %20,4 ile ikinci; fark 39,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 10,4 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %20,4 (+7,4 puan). 30 mahalle ve köy arasından 26'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Salman Köyü (%87,0); MHP en güçlü Çevrik Mahallesi (%50,0). Katılım %80,0 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Şenpazar 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Şenpazar, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Şenpazar | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 1.865 | %60,2 | %55,8 | %49,8 | +10,4 |
| MHP | 633 | %20,4 | %23,1 | %13,0 | +7,4 |
| CHP | 383 | %12,4 | %14,7 | %26,0 | −13,6 |
| DP | 50 | %1,6 | %1,3 | %0,7 | +1,0 |
| Saadet | 31 | %1,0 | %0,8 | %1,3 | −0,3 |
| HAS Parti | 26 | %0,8 | %1,7 | %0,8 | +0,1 |
| DYP | 23 | %0,7 | %0,4 | %0,2 | +0,6 |
| DSP | 20 | %0,6 | %0,4 | %0,3 | +0,4 |
| BBP | 15 | %0,5 | %0,5 | %0,8 | −0,3 |
| TKP | 11 | %0,4 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| EMEP | 10 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Millet | 10 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HEPAR | 9 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
| MMP | 8 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| LDP | 5 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Şenpazar seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 33 | 4.013 | 3.211 | %80,0 | 3.099 | 112 |
Şenpazar mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alancık Köyü | AK Parti | %63,6 | %15,9 | %74,2 | 62 |
| Aşıklı Köyü | AK Parti | %68,2 | %9,1 | %86,3 | 80 |
| Aybasan Köyü | AK Parti | %73,7 | %18,8 | %74,4 | 258 |
| Başçavuş Köyü | AK Parti | %72,7 | %14,5 | %87,7 | 65 |
| Büyükmutlu Köyü | AK Parti | %66,7 | %15,0 | %80,5 | 77 |
| Celalli Köyü | AK Parti | %69,4 | %14,6 | %84,5 | 174 |
| Çevrik Mahallesi | MHP | %30,8 | %50,0 | %107,7 | 26 |
| Dağlı Köyü | AK Parti | %78,4 | %11,8 | %92,9 | 56 |
| Demirkaya Köyü | AK Parti | %72,4 | %9,2 | %90,0 | 100 |
| Dereköy | AK Parti | %67,2 | %6,0 | %94,4 | 72 |
| Dibekli Mahallesi | AK Parti | %59,6 | %15,4 | %88,5 | 61 |
| Dördül Köyü | AK Parti | %73,7 | %14,7 | %78,9 | 123 |
| Edeler Köyü | AK Parti | %62,8 | %19,0 | %69,7 | 412 |
| Fırıncık Köyü | AK Parti | %75,0 | %0,0 | %95,5 | 22 |
| Güneytekke Mahallesi | MHP | %29,8 | %40,3 | %96,2 | 133 |
| Gürleyik Köyü | AK Parti | %47,5 | %2,5 | %76,9 | 52 |
| Gürpelit Köyü | AK Parti | %72,6 | %13,7 | %86,7 | 143 |
| Harmangeriş Köyü | AK Parti | %75,5 | %14,9 | %85,2 | 115 |
| Himmetköy | AK Parti | %66,7 | %18,6 | %67,5 | 157 |
| Kalaycı Köyü | CHP | %33,3 | %13,1 | %72,8 | 125 |
| Karaman Mahallesi | AK Parti | %64,5 | %21,0 | %87,3 | 150 |
| Korucak Mahallesi | AK Parti | %46,6 | %31,6 | %86,1 | 165 |
| Kuztekke Mahallesi | AK Parti | %60,4 | %8,3 | %87,6 | 113 |
| Küçükmutlu Köyü | AK Parti | %47,7 | %31,8 | %65,5 | 238 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %48,0 | %33,4 | %79,0 | 677 |
| Salman Köyü | AK Parti | %87,0 | %8,7 | %85,7 | 28 |
| Seferköy | AK Parti | %73,5 | %8,8 | %80,0 | 155 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %73,2 | %16,1 | %86,2 | 65 |
| Uzunyol Köyü | AK Parti | %75,0 | %15,4 | %77,9 | 68 |
| Yarımca Köyü | CHP | %38,2 | %5,9 | %82,9 | 41 |
İlgili sonuçlar