Daday 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Daday sonuçlarında AK Parti %44,5 ile birinci, CHP %27,8 ile ikinci; fark 16,7 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 5,3 puan altında. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,3 (+6,3 puan). 64 mahalle ve köy arasından 50'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Beykoz Köyü (%80,3); CHP en güçlü Çayırlı Köyü (%55,6). Katılım %89,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Daday 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Daday, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Daday | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.971 | %44,5 | %55,8 | %49,8 | −5,3 |
| CHP | 1.856 | %27,8 | %14,7 | %26,0 | +1,8 |
| MHP | 1.292 | %19,3 | %23,1 | %13,0 | +6,3 |
| HAS Parti | 136 | %2,0 | %1,7 | %0,8 | +1,3 |
| DSP | 106 | %1,6 | %0,4 | %0,3 | +1,3 |
| Saadet | 90 | %1,3 | %0,8 | %1,3 | +0,1 |
| DP | 70 | %1,0 | %1,3 | %0,7 | +0,4 |
| DYP | 34 | %0,5 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| EMEP | 28 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HEPAR | 24 | %0,4 | %0,4 | %0,3 | +0,1 |
| BBP | 23 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,4 |
| Millet | 19 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 15 | %0,2 | %0,1 | %0,0 | +0,2 |
| MMP | 12 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Daday seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 71 | 7.619 | 6.841 | %89,8 | 6.683 | 158 |
Daday mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akılçalman Köyü | AK Parti | %64,7 | %19,1 | %95,9 | 73 |
| Akpınar Köyü | CHP | %40,2 | %44,7 | %91,9 | 148 |
| Aktaştekke Köyü | AK Parti | %77,6 | %3,4 | %82,4 | 74 |
| Alipaşa Köyü | AK Parti | %53,8 | %11,5 | %116,7 | 24 |
| Arabacılar Köyü | AK Parti | %37,7 | %27,5 | %96,0 | 75 |
| Bağışlar Köyü | AK Parti | %44,0 | %36,3 | %94,9 | 98 |
| Bastak Köyü | AK Parti | %45,8 | %28,8 | %101,7 | 58 |
| Bayırköy | AK Parti | %53,1 | %18,8 | %100,0 | 66 |
| Bayramlı Köyü | CHP | %21,3 | %42,5 | %100,0 | 82 |
| Bey Mahallesi | CHP | %31,9 | %32,2 | %93,5 | 291 |
| Beykoz Köyü | AK Parti | %80,3 | %10,5 | %89,5 | 86 |
| Bezirgan Köyü | AK Parti | %74,1 | %8,6 | %96,5 | 86 |
| Bolatlar Köyü | AK Parti | %69,6 | %6,3 | %95,3 | 85 |
| Boyalıca Köyü | AK Parti | %62,2 | %20,0 | %88,5 | 52 |
| Boyalılar Köyü | MHP | %34,0 | %28,3 | %96,4 | 56 |
| Budaklı Köyü | AK Parti | %46,4 | %30,4 | %103,6 | 56 |
| Çamkonak Köyü | AK Parti | %62,8 | %8,1 | %79,8 | 114 |
| Çamlıbel Köyü | AK Parti | %40,0 | %14,1 | %85,0 | 100 |
| Çavuşlu Köyü | AK Parti | %62,0 | %19,7 | %82,2 | 90 |
| Çayırlı Köyü | CHP | %23,6 | %55,6 | %98,6 | 73 |
| Çayözü Köyü | AK Parti | %42,3 | %23,1 | %81,3 | 64 |
| Çömlekçiler Köyü | AK Parti | %45,1 | %35,4 | %92,2 | 90 |
| Davutköy | AK Parti | %34,6 | %33,3 | %95,3 | 86 |
| Değirmencik Köyü | AK Parti | %74,4 | %10,9 | %78,8 | 203 |
| Değirmenözü Köyü | AK Parti | %45,7 | %17,1 | %96,0 | 75 |
| Demirce Köyü | AK Parti | %59,2 | %18,4 | %88,8 | 116 |
| Dereköy | CHP | %25,3 | %54,0 | %86,5 | 104 |
| Dereözü Köyü | AK Parti | %44,7 | %42,6 | %97,9 | 48 |
| Elmayazı Köyü | CHP | %18,8 | %51,6 | %92,9 | 70 |
| Ertaş Köyü | AK Parti | %37,9 | %34,5 | %76,3 | 38 |
| Fasıllar Köyü | AK Parti | %77,0 | %13,1 | %89,7 | 68 |
| Gökören Köyü | AK Parti | %57,8 | %14,1 | %78,9 | 171 |
| Görük Köyü | AK Parti | %44,3 | %13,0 | %95,7 | 141 |
| Hasanağa Köyü | CHP | %42,5 | %43,8 | %90,1 | 91 |
| Hasanşeyh Köyü | AK Parti | %42,9 | %41,4 | %89,9 | 158 |
| İnciğez Köyü | CHP | %35,7 | %39,3 | %96,6 | 89 |
| Kalem Mahallesi | AK Parti | %45,3 | %22,1 | %97,7 | 88 |
| Kapaklı Köyü | AK Parti | %66,3 | %8,7 | %90,8 | 109 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %62,3 | %15,6 | %83,7 | 92 |
| Karacaağaç Köyü | AK Parti | %38,6 | %18,1 | %98,8 | 85 |
| Karacaören Köyü | AK Parti | %45,1 | %44,0 | %91,9 | 99 |
| Karamık Köyü | AK Parti | %51,9 | %7,4 | %90,3 | 93 |
| Kavakyayla Köyü | AK Parti | %48,0 | %10,0 | %104,2 | 48 |
| Kayabağı Köyü | AK Parti | %42,7 | %34,1 | %98,8 | 84 |
| Kayı Köyü | AK Parti | %62,8 | %19,8 | %93,6 | 94 |
| Kelebek Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %33,9 | %90,2 | 143 |
| Kızılörencik Köyü | AK Parti | %46,6 | %9,3 | %95,3 | 128 |
| Kızsini Köyü | AK Parti | %49,2 | %23,7 | %89,6 | 67 |
| Koççuğaz Köyü | AK Parti | %62,3 | %20,8 | %84,8 | 66 |
| Köşeler Köyü | AK Parti | %40,5 | %17,6 | %89,5 | 86 |
| Küten Köyü | AK Parti | %54,1 | %21,6 | %105,7 | 35 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %34,7 | %37,3 | %85,4 | 1.899 |
| Okluk Köyü | AK Parti | %64,6 | %10,4 | %96,0 | 50 |
| Örencik Köyü | AK Parti | %37,9 | %31,0 | %82,2 | 73 |
| Sarıçam Köyü | CHP | %23,9 | %45,5 | %90,1 | 101 |
| Sarpun Köyü | CHP | %28,3 | %45,0 | %77,2 | 79 |
| Selalmaz Köyü | AK Parti | %36,7 | %31,6 | %83,6 | 122 |
| Siyahlar Köyü | MHP | %31,6 | %19,4 | %97,1 | 103 |
| Sorkun Köyü | AK Parti | %47,9 | %23,9 | %95,9 | 74 |
| Sorkuncuk Köyü | AK Parti | %58,7 | %10,9 | %92,2 | 51 |
| Tüfekçi Köyü | MHP | %38,2 | %13,2 | %101,3 | 75 |
| Uzbanlar Köyü | AK Parti | %61,3 | %15,3 | %89,7 | 126 |
| Üyükören Köyü | AK Parti | %45,8 | %18,6 | %92,8 | 69 |
| Yazıcameydan Köyü | AK Parti | %46,8 | %11,7 | %97,5 | 81 |
İlgili sonuçlar