Küre 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Küre sonuçlarında AK Parti %59,6 ile birinci, MHP %19,6 ile ikinci; fark 40,0 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 9,8 puan üstünde. MHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %19,6 (+6,6 puan). 38 mahalle ve köy arasından 36'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü İmralı Köyü (%90,9); MHP en güçlü Uzunöz Köyü (%48,3). Katılım %86,2 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Küre 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Küre, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Küre | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 2.556 | %59,6 | %55,8 | %49,8 | +9,8 |
| MHP | 841 | %19,6 | %23,1 | %13,0 | +6,6 |
| CHP | 578 | %13,5 | %14,7 | %26,0 | −12,5 |
| HAS Parti | 106 | %2,5 | %1,7 | %0,8 | +1,7 |
| DP | 44 | %1,0 | %1,3 | %0,7 | +0,4 |
| Saadet | 36 | %0,8 | %0,8 | %1,3 | −0,4 |
| DYP | 25 | %0,6 | %0,4 | %0,2 | +0,4 |
| DSP | 21 | %0,5 | %0,4 | %0,3 | +0,2 |
| Millet | 15 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| EMEP | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HEPAR | 13 | %0,3 | %0,4 | %0,3 | +0,0 |
| BBP | 12 | %0,3 | %0,5 | %0,8 | −0,5 |
| TKP | 11 | %0,3 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| MMP | 9 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| LDP | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
Küre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 47 | 5.158 | 4.448 | %86,2 | 4.287 | 161 |
Küre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşargüney Köyü | AK Parti | %78,4 | %16,2 | %88,1 | 42 |
| Afşarimam Köyü | AK Parti | %73,3 | %8,3 | %85,7 | 70 |
| Ahmetbeşe Köyü | AK Parti | %75,0 | %12,5 | %100,0 | 18 |
| Alacık Köyü | AK Parti | %73,1 | %4,5 | %93,8 | 146 |
| Avcıpınar Köyü | AK Parti | %72,0 | %12,0 | %93,0 | 57 |
| Belören Köyü | AK Parti | %65,6 | %25,0 | %100,0 | 32 |
| Beşören Köyü | AK Parti | %61,7 | %20,8 | %92,3 | 143 |
| Beyalan Köyü | AK Parti | %83,6 | %3,3 | %90,0 | 70 |
| Bürüm Köyü | AK Parti | %90,5 | %4,8 | %80,8 | 26 |
| Cambaz Köyü | AK Parti | %59,5 | %13,5 | %105,7 | 35 |
| Camievsat Mahallesi | AK Parti | %43,5 | %26,9 | %88,1 | 379 |
| Camikebir Mahallesi | AK Parti | %50,3 | %27,3 | %83,2 | 594 |
| Camili Köyü | CHP | %39,4 | %7,6 | %89,7 | 78 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %55,3 | %17,0 | %88,3 | 60 |
| Çatköy | AK Parti | %63,6 | %27,3 | %71,7 | 113 |
| Çaybükü Köyü | AK Parti | %85,6 | %4,5 | %90,2 | 234 |
| Ersizler Köyü | AK Parti | %58,6 | %17,2 | %95,3 | 64 |
| Ersizlerdede Köyü | AK Parti | %43,3 | %37,1 | %92,0 | 200 |
| Güllüce Köyü | AK Parti | %62,1 | %22,1 | %87,2 | 117 |
| Güneyköy | AK Parti | %78,4 | %16,2 | %100,0 | 37 |
| İğdir Köyü | AK Parti | %70,6 | %10,9 | %81,3 | 150 |
| İkizciler Köyü | AK Parti | %71,0 | %9,7 | %95,5 | 67 |
| İmralı Köyü | AK Parti | %90,9 | %3,6 | %87,5 | 64 |
| Karadonu Köyü | AK Parti | %68,9 | %15,6 | %78,3 | 60 |
| Karaman Köyü | AK Parti | %57,3 | %26,2 | %80,8 | 130 |
| Kayadibi Köyü | AK Parti | %78,6 | %1,3 | %84,7 | 190 |
| Kesepınar Köyü | AK Parti | %84,5 | %9,7 | %93,7 | 111 |
| Koyunkırtık Köyü | AK Parti | %84,9 | %9,4 | %80,9 | 68 |
| Kozköy | AK Parti | %74,3 | %5,7 | %84,4 | 45 |
| Kösreli Köyü | AK Parti | %51,2 | %18,8 | %79,3 | 111 |
| Köstekçiler Köyü | AK Parti | %60,7 | %17,9 | %80,3 | 76 |
| Müderris Mahallesi | AK Parti | %49,3 | %26,2 | %84,7 | 750 |
| Saman Mahallesi | AK Parti | %47,0 | %26,2 | %84,6 | 390 |
| Sarpun Köyü | AK Parti | %67,5 | %12,5 | %82,4 | 51 |
| Sipahiler Köyü | AK Parti | %56,1 | %10,5 | %87,7 | 65 |
| Taşpınar Köyü | AK Parti | %63,2 | %15,8 | %80,9 | 47 |
| Topçu Köyü | AK Parti | %69,9 | %13,5 | %82,8 | 203 |
| Uzunöz Köyü | MHP | %37,9 | %48,3 | %92,3 | 65 |
İlgili sonuçlar