Çayeli 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Çayeli sonuçlarında AK Parti %75,0 ile birinci, MHP %10,7 ile ikinci; fark 64,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 25,2 puan üstünde. 88 mahalle ve köy arasından 86'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Büyükköy-Soğuksu Mahallesi (%96,2); MHP en güçlü Maltepe Köyü (%29,7). Katılım %85,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayeli 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Çayeli, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Çayeli | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 19.232 | %75,0 | %68,9 | %49,8 | +25,2 |
| MHP | 2.735 | %10,7 | %7,7 | %13,0 | −2,4 |
| CHP | 2.551 | %9,9 | %17,1 | %26,0 | −16,0 |
| Saadet | 458 | %1,8 | %3,2 | %1,3 | +0,5 |
| HAS Parti | 214 | %0,8 | %0,9 | %0,8 | +0,1 |
| DP | 157 | %0,6 | %0,6 | %0,7 | −0,0 |
| BBP | 98 | %0,4 | %0,4 | %0,8 | −0,4 |
| HEPAR | 82 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| EMEP | 23 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 19 | %0,1 | %0,3 | %6,6 | −6,5 |
| MMP | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| TKP | 17 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Millet | 13 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 11 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| DSP | 9 | %0,0 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
Çayeli seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 148 | 30.523 | 26.069 | %85,4 | 25.659 | 410 |
Çayeli mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdullahhoca Köyü | AK Parti | %78,3 | %5,0 | %88,2 | 136 |
| Adalar Mahallesi | AK Parti | %74,0 | %6,5 | %94,0 | 84 |
| Armutlu Köyü | AK Parti | %92,0 | %0,0 | %95,1 | 162 |
| Aşıklar Köyü | AK Parti | %77,8 | %12,9 | %86,2 | 574 |
| Başköy | AK Parti | %59,5 | %21,4 | %82,5 | 63 |
| Beşikçiler Köyü | AK Parti | %84,9 | %9,4 | %94,6 | 112 |
| Beyazsu Köyü | AK Parti | %72,7 | %20,2 | %89,0 | 292 |
| Buzlupınar Köyü | AK Parti | %83,4 | %10,0 | %82,4 | 369 |
| Büyükcaferpaşa Mahallesi | AK Parti | %76,2 | %11,1 | %91,5 | 211 |
| Büyükköy-Altıntaş Mahallesi | AK Parti | %91,4 | %1,8 | %90,6 | 180 |
| Büyükköy-Arkadere Mahallesi | AK Parti | %84,9 | %2,5 | %89,9 | 179 |
| Büyükköy-Çavuşlu Mahallesi | AK Parti | %93,1 | %4,6 | %95,7 | 92 |
| Büyükköy-Çaycılar Mahallesi | AK Parti | %84,5 | %6,1 | %91,8 | 490 |
| Büyükköy-Demirciler Mahallesi | AK Parti | %87,6 | %3,9 | %92,4 | 288 |
| Büyükköy-Gümüştaş Mahallesi | AK Parti | %91,1 | %5,9 | %95,3 | 107 |
| Büyükköy-Merkez Mahallesi | AK Parti | %80,9 | %6,8 | %89,4 | 395 |
| Büyükköy-Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %96,2 | %1,9 | %92,6 | 231 |
| Büyüktaşhane Mahallesi | AK Parti | %72,9 | %10,0 | %81,9 | 819 |
| Çataklıhoca Mahallesi | AK Parti | %79,9 | %6,7 | %82,6 | 236 |
| Çataldere Köyü | AK Parti | %64,6 | %20,8 | %82,3 | 220 |
| Çeşmeli Köyü | AK Parti | %84,7 | %10,4 | %76,6 | 188 |
| Çınartepe Köyü | AK Parti | %61,9 | %20,6 | %94,0 | 67 |
| Çilingir Köyü | AK Parti | %70,8 | %6,4 | %90,8 | 293 |
| Çukurluhoca Köyü | AK Parti | %60,9 | %18,8 | %80,0 | 175 |
| Demirhisar Köyü | AK Parti | %83,8 | %5,4 | %90,7 | 270 |
| Derecik Köyü | AK Parti | %86,3 | %8,4 | %92,1 | 315 |
| Düzgeçit Köyü | AK Parti | %85,1 | %4,0 | %101,0 | 100 |
| Erdemli Köyü | AK Parti | %67,3 | %20,4 | %100,0 | 50 |
| Erenler Köyü | AK Parti | %91,9 | %2,0 | %101,0 | 197 |
| Esendağ Köyü | AK Parti | %80,9 | %14,6 | %83,1 | 219 |
| Eskipazar Mahallesi | AK Parti | %72,4 | %11,8 | %81,8 | 2.528 |
| Gemiciler Köyü | AK Parti | %92,5 | %6,0 | %95,8 | 72 |
| Gürgenli Köyü | AK Parti | %87,1 | %3,4 | %84,9 | 279 |
| Gürpınar Köyü | CHP | %40,4 | %14,4 | %85,5 | 124 |
| Güzeltepe Köyü | AK Parti | %69,6 | %16,6 | %86,7 | 451 |
| Haremtepe Köyü | AK Parti | %80,0 | %11,6 | %88,5 | 566 |
| Hassadıklar Mahallesi | AK Parti | %80,0 | %12,7 | %91,1 | 168 |
| İncesırt Köyü | AK Parti | %78,3 | %9,9 | %75,7 | 214 |
| İncesu Köyü | AK Parti | %95,2 | %0,0 | %95,5 | 22 |
| Kaçkar Köyü | AK Parti | %70,6 | %1,5 | %93,3 | 75 |
| Kaptanpaşa Köyü | AK Parti | %86,6 | %4,3 | %94,1 | 323 |
| Karaağaç Köyü | AK Parti | %92,9 | %1,4 | %90,2 | 235 |
| Kemerköy | AK Parti | %82,5 | %7,4 | %81,6 | 332 |
| Kesmetaş Mahallesi | AK Parti | %85,7 | %3,9 | %87,3 | 323 |
| Kestanelik Köyü | AK Parti | %61,3 | %5,3 | %91,7 | 84 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %69,1 | %20,6 | %85,1 | 114 |
| Küçükcaferpaşa Mahallesi | AK Parti | %71,3 | %6,2 | %92,2 | 204 |
| Küçüktaşhane Mahallesi | AK Parti | %81,6 | %10,6 | %88,1 | 413 |
| Latifli Köyü | AK Parti | %70,2 | %11,3 | %80,8 | 193 |
| Limanköy Mahallesi | AK Parti | %63,6 | %4,7 | %81,0 | 589 |
| Madenli-Aloğlu Mahallesi | AK Parti | %87,3 | %10,3 | %93,8 | 177 |
| Madenli-Çamlıca Mahallesi | AK Parti | %69,7 | %17,6 | %87,1 | 139 |
| Madenli-Habiboğlu Mahallesi | AK Parti | %78,4 | %5,4 | %100,0 | 111 |
| Madenli-Kazancılar Mahallesi | AK Parti | %78,2 | %3,8 | %82,1 | 95 |
| Madenli-Maden Mahallesi | AK Parti | %76,9 | %12,7 | %88,1 | 260 |
| Madenli-Merkez Mahallesi | AK Parti | %71,9 | %12,5 | %84,6 | 553 |
| Madenli-Topkaya Mahallesi | AK Parti | %89,6 | %3,8 | %89,1 | 119 |
| Madenli-Yazıcılar Mahallesi | AK Parti | %86,1 | %4,2 | %91,7 | 157 |
| Madenli-Yeni Mahallesi | AK Parti | %49,4 | %26,5 | %77,7 | 215 |
| Maltepe Köyü | AK Parti | %64,6 | %29,7 | %90,2 | 255 |
| Musadağı Köyü | CHP | %45,0 | %3,0 | %88,7 | 115 |
| Ormancık Köyü | AK Parti | %88,3 | %1,7 | %85,7 | 70 |
| Ortaköy | AK Parti | %70,0 | %16,4 | %86,3 | 292 |
| Sabuncular Mahallesi | AK Parti | %73,5 | %10,6 | %82,7 | 796 |
| Sarısu Köyü | AK Parti | %72,8 | %5,2 | %84,4 | 205 |
| Sefalı Köyü | AK Parti | %52,5 | %24,2 | %82,2 | 270 |
| Selimiye Köyü | AK Parti | %89,4 | %7,9 | %94,0 | 168 |
| Seslidere Köyü | AK Parti | %87,8 | %2,7 | %95,0 | 159 |
| Sırtköy | AK Parti | %84,6 | %8,3 | %90,3 | 269 |
| Şairler Mahallesi | AK Parti | %77,5 | %8,9 | %84,6 | 915 |
| Şirinköy | AK Parti | %63,2 | %19,2 | %90,0 | 140 |
| Taşhane Mahallesi | AK Parti | %84,3 | %2,2 | %80,8 | 291 |
| Uzundere Köyü | AK Parti | %82,7 | %3,8 | %93,0 | 57 |
| Yaka Mahallesi | AK Parti | %67,9 | %17,4 | %82,9 | 1.320 |
| Yalı Mahallesi | AK Parti | %74,6 | %10,1 | %85,4 | 1.091 |
| Yamaçköy | AK Parti | %68,5 | %13,8 | %82,7 | 312 |
| Yanıkdağ Köyü | AK Parti | %78,0 | %15,4 | %87,3 | 260 |
| Yavuzlar Köyü | AK Parti | %71,6 | %19,4 | %89,3 | 75 |
| Yenicami Mahallesi | AK Parti | %57,5 | %23,0 | %91,2 | 193 |
| Yenice Köyü | AK Parti | %83,2 | %7,4 | %101,1 | 94 |
| Yenihisar Köyü | AK Parti | %71,1 | %13,3 | %85,0 | 260 |
| Yenipazar Mahallesi | AK Parti | %69,0 | %11,7 | %81,0 | 6.030 |
| Yenitepe Köyü | AK Parti | %75,0 | %17,3 | %93,7 | 111 |
| Yeşilırmak Köyü | AK Parti | %91,0 | %2,6 | %92,9 | 84 |
| Yeşilköy | AK Parti | %93,1 | %2,3 | %95,7 | 92 |
| Yeşiltepe Köyü | AK Parti | %90,1 | %5,9 | %98,1 | 157 |
| Yıldızeli Köyü | AK Parti | %92,3 | %4,4 | %86,7 | 105 |
| Zafer Köyü | AK Parti | %66,2 | %10,4 | %89,8 | 88 |
İlgili sonuçlar