Derepazarı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Derepazarı sonuçlarında AK Parti %74,4 ile birinci, CHP %13,2 ile ikinci; fark 61,3 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 24,6 puan üstünde. 18 mahalle ve köy arasından 18'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Kirazdağı Köyü (%84,9); CHP en güçlü Eriklimanı Mahallesi (%27,8). Katılım %87,4 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Derepazarı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Derepazarı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Derepazarı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 3.848 | %74,4 | %68,9 | %49,8 | +24,6 |
| CHP | 681 | %13,2 | %17,1 | %26,0 | −12,8 |
| MHP | 254 | %4,9 | %7,7 | %13,0 | −8,1 |
| Saadet | 209 | %4,0 | %3,2 | %1,3 | +2,8 |
| HAS Parti | 77 | %1,5 | %0,9 | %0,8 | +0,7 |
| DP | 31 | %0,6 | %0,6 | %0,7 | −0,1 |
| BBP | 15 | %0,3 | %0,4 | %0,8 | −0,5 |
| HEPAR | 14 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | −0,0 |
| DYP | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| TKP | 9 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Bağımsızlar | 7 | %0,1 | %0,3 | %6,6 | −6,5 |
| DSP | 5 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,2 |
| EMEP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| MMP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 1 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Derepazarı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 28 | 5.985 | 5.231 | %87,4 | 5.169 | 62 |
Derepazarı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Bahattinpaşa Köyü | AK Parti | %83,4 | %11,4 | %92,8 | 208 |
| Bürücek Köyü | AK Parti | %71,9 | %17,4 | %88,3 | 205 |
| Çakmakçılar Köyü | AK Parti | %82,6 | %8,2 | %90,2 | 205 |
| Çalışkanlar Mahallesi | AK Parti | %84,4 | %4,4 | %86,5 | 104 |
| Çeşmeköy | AK Parti | %70,4 | %15,9 | %84,8 | 223 |
| Çukurlu Köyü | AK Parti | %79,2 | %8,9 | %97,1 | 208 |
| Eriklimanı Mahallesi | AK Parti | %60,3 | %27,8 | %80,4 | 850 |
| Esentepe Köyü | AK Parti | %70,8 | %7,0 | %95,6 | 361 |
| Fıçıcılar Mahallesi | AK Parti | %72,8 | %6,6 | %84,7 | 385 |
| Kirazdağı Köyü | AK Parti | %84,9 | %8,0 | %92,1 | 643 |
| Maltepe Köyü | AK Parti | %80,7 | %3,9 | %92,5 | 334 |
| Merkez Mahallesi | AK Parti | %56,5 | %27,6 | %81,4 | 547 |
| Sandıktaş Köyü | AK Parti | %83,5 | %9,3 | %94,1 | 254 |
| Sarıyer Mahallesi | AK Parti | %80,9 | %10,8 | %93,7 | 221 |
| Subaşı Mahallesi | AK Parti | %83,8 | %6,9 | %89,8 | 245 |
| Tersane Mahallesi | AK Parti | %82,2 | %8,6 | %82,7 | 427 |
| Uzunkaya Köyü | AK Parti | %65,9 | %24,0 | %80,6 | 227 |
| Yanıktaş Köyü | AK Parti | %76,5 | %5,9 | %85,5 | 338 |
İlgili sonuçlar