İyidere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
İyidere sonuçlarında AK Parti %78,0 ile birinci, CHP %10,4 ile ikinci; fark 67,6 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 28,2 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 15'inde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Taşhane Köyü (%94,9); CHP en güçlü Köşklü Köyü (%25,2). Katılım %87,5 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
İyidere 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — İyidere, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | İyidere | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.298 | %78,0 | %68,9 | %49,8 | +28,2 |
| CHP | 573 | %10,4 | %17,1 | %26,0 | −15,6 |
| MHP | 294 | %5,3 | %7,7 | %13,0 | −7,7 |
| Saadet | 204 | %3,7 | %3,2 | %1,3 | +2,4 |
| BBP | 44 | %0,8 | %0,4 | %0,8 | +0,0 |
| DP | 28 | %0,5 | %0,6 | %0,7 | −0,1 |
| HAS Parti | 24 | %0,4 | %0,9 | %0,8 | −0,3 |
| HEPAR | 17 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| DSP | 7 | %0,1 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 4 | %0,1 | %0,3 | %6,6 | −6,5 |
| EMEP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 3 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| Millet | 3 | %0,1 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
| MMP | 2 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 2 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
İyidere seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 29 | 6.375 | 5.576 | %87,5 | 5.511 | 65 |
İyidere mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Büyükçiftlik Köyü | AK Parti | %89,1 | %4,9 | %92,2 | 511 |
| Çanakçeşme Mahallesi | AK Parti | %87,3 | %2,9 | %84,4 | 122 |
| Çiftlikköy | AK Parti | %72,2 | %15,6 | %93,1 | 519 |
| Denizgören Köyü | AK Parti | %79,8 | %5,7 | %91,7 | 444 |
| Fethiye Mahallesi | AK Parti | %80,6 | %7,5 | %82,7 | 415 |
| Fıçıtaşı Mahallesi | AK Parti | %80,3 | %6,1 | %83,7 | 1.064 |
| Hazar Mahallesi | AK Parti | %82,5 | %7,0 | %86,1 | 1.035 |
| Kalecik Köyü | AK Parti | %65,9 | %21,1 | %88,7 | 424 |
| Köşklü Köyü | AK Parti | %61,2 | %25,2 | %86,6 | 329 |
| Sarayköy Mahallesi | AK Parti | %85,2 | %9,3 | %80,3 | 137 |
| Taşhane Köyü | AK Parti | %94,9 | %0,0 | %87,8 | 90 |
| Üstüpiler Mahallesi | AK Parti | %83,7 | %11,6 | %87,8 | 49 |
| Yalıköy Mahallesi | AK Parti | %89,2 | %5,7 | %87,1 | 186 |
| Yapraklar Mahallesi | AK Parti | %79,5 | %7,4 | %83,0 | 453 |
| Yaylacılar Köyü | AK Parti | %65,9 | %19,9 | %93,1 | 597 |
İlgili sonuçlar