Fındıklı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları
Fındıklı sonuçlarında AK Parti %49,7 ile birinci, CHP %38,8 ile ikinci; fark 10,9 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%49,8) 0,0 puan altında. CHP Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %38,8 (+12,8 puan). 30 mahalle ve köy arasından 22'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Cennet Köyü (%80,8); CHP en güçlü Meyvalı Köyü (%55,6). Katılım %85,8 (Türkiye %87,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Fındıklı 2011 Milletvekili Seçimi sonuçları — Fındıklı, Rize, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Fındıklı | Rize | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.968 | %49,7 | %68,9 | %49,8 | −0,0 |
| CHP | 3.877 | %38,8 | %17,1 | %26,0 | +12,8 |
| MHP | 607 | %6,1 | %7,7 | %13,0 | −6,9 |
| HAS Parti | 134 | %1,3 | %0,9 | %0,8 | +0,6 |
| Saadet | 115 | %1,2 | %3,2 | %1,3 | −0,1 |
| DP | 100 | %1,0 | %0,6 | %0,7 | +0,4 |
| EMEP | 46 | %0,5 | %0,1 | %0,1 | +0,4 |
| DSP | 31 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| DYP | 24 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,1 |
| HEPAR | 17 | %0,2 | %0,2 | %0,3 | −0,1 |
| MMP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| TKP | 17 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BBP | 15 | %0,2 | %0,4 | %0,8 | −0,6 |
| Bağımsızlar | 9 | %0,1 | %0,3 | %6,6 | −6,5 |
| LDP | 5 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Millet | 4 | %0,0 | %0,0 | %0,1 | −0,1 |
Fındıklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 57 | 11.861 | 10.179 | %85,8 | 9.986 | 193 |
Fındıklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksu Mahallesi | CHP | %41,9 | %48,6 | %86,9 | 1.287 |
| Arılı Köyü | AK Parti | %46,3 | %45,8 | %87,1 | 210 |
| Aslandere Köyü | AK Parti | %54,9 | %27,2 | %84,0 | 312 |
| Avcılar Köyü | AK Parti | %59,6 | %22,1 | %87,5 | 120 |
| Beydere Köyü | AK Parti | %75,1 | %13,9 | %93,2 | 367 |
| Cennet Köyü | AK Parti | %80,8 | %13,1 | %90,5 | 116 |
| Çağlayan Köyü | AK Parti | %51,4 | %36,8 | %84,0 | 387 |
| Çınarlı Köyü | CHP | %44,1 | %53,8 | %93,5 | 155 |
| Derbent Köyü | AK Parti | %66,7 | %19,8 | %93,5 | 246 |
| Doğanay Köyü | AK Parti | %37,5 | %25,0 | %88,9 | 45 |
| Gürsu Köyü | CHP | %40,8 | %47,4 | %86,0 | 178 |
| Haraköy | AK Parti | %47,2 | %41,6 | %94,8 | 173 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %57,4 | %30,7 | %92,3 | 312 |
| Ihlamurlu Köyü | AK Parti | %71,7 | %22,5 | %82,5 | 360 |
| Ilıca Mahallesi | AK Parti | %64,8 | %28,2 | %86,1 | 173 |
| Karaali Köyü | CHP | %32,1 | %50,6 | %88,2 | 93 |
| Kıyıcık Köyü | AK Parti | %51,0 | %38,3 | %87,0 | 238 |
| Liman Mahallesi | CHP | %40,7 | %46,9 | %84,8 | 289 |
| Merkez Mahallesi | CHP | %43,5 | %45,1 | %79,5 | 2.850 |
| Meyvalı Köyü | CHP | %29,4 | %55,6 | %89,7 | 282 |
| Saatköy | AK Parti | %72,2 | %16,7 | %91,5 | 106 |
| Sahil Mahallesi | CHP | %42,3 | %45,9 | %86,3 | 1.180 |
| Sulak Köyü | AK Parti | %55,1 | %36,2 | %89,7 | 224 |
| Sümer Köyü | AK Parti | %57,0 | %28,8 | %87,5 | 639 |
| Tatlısu Mahallesi | AK Parti | %65,7 | %31,3 | %86,7 | 233 |
| Tepecik Köyü | AK Parti | %55,2 | %42,5 | %95,7 | 92 |
| Yaylacılar Köyü | AK Parti | %56,0 | %33,6 | %89,9 | 139 |
| Yeni Mahallesi | AK Parti | %51,7 | %33,9 | %85,4 | 821 |
| Yeniköy | AK Parti | %45,6 | %44,9 | %98,0 | 152 |
| Yenişehitlik Köyü | AK Parti | %63,2 | %13,2 | %96,3 | 82 |
İlgili sonuçlar