Bodrum 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Bodrum sonuçlarında CHP %59,0 ile birinci, MHP %21,0 ile ikinci; fark 37,9 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 27,9 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %21,0 (+7,4 puan). 42 mahalle ve köy arasından 41'inde CHP önde. CHP en güçlü Kumköy Mahallesi (%86,3); MHP en güçlü Kemer Mahallesi (%48,3). Katılım %86,5 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bodrum 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Bodrum, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Bodrum | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 51.274 | %59,0 | %49,1 | %31,0 | +27,9 |
| MHP | 18.289 | %21,0 | %18,0 | %13,6 | +7,4 |
| AK Parti | 13.491 | %15,5 | %29,0 | %45,5 | −30,0 |
| HDP | 3.036 | %3,5 | %1,6 | %2,3 | +1,1 |
| BBP | 190 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| BTP | 183 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | +0,0 |
| Saadet | 150 | %0,2 | %0,4 | %1,7 | −1,5 |
| DYP | 109 | %0,1 | %0,9 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 91 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 78 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 44 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 27 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Bodrum seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 360 | 104.380 | 90.299 | %86,5 | 86.962 | 3.337 |
Bodrum mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akyarlar Mahallesi | CHP | %56,9 | %20,1 | %80,9 | 2.540 |
| Bahçeyaka Mahallesi | CHP | %66,0 | %20,0 | %96,1 | 514 |
| Bitez Mahallesi | CHP | %65,5 | %17,6 | %85,3 | 6.405 |
| Cevat Şakir Mahallesi | CHP | %60,6 | %18,9 | %85,0 | 3.232 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %72,3 | %14,6 | %87,5 | 1.792 |
| Çamarası Mahallesi | CHP | %54,6 | %35,9 | %99,7 | 321 |
| Çamlık Mahallesi | CHP | %67,0 | %22,9 | %97,2 | 323 |
| Çarşı Mahallesi | CHP | %73,8 | %12,5 | %85,3 | 2.393 |
| Çömlekçi Mahallesi | CHP | %70,9 | %19,3 | %96,5 | 576 |
| Dağbelen Mahallesi | CHP | %60,1 | %16,1 | %97,3 | 335 |
| Dereköy Mahallesi | CHP | %60,2 | %20,5 | %95,5 | 750 |
| Eskiçeşme Mahallesi | CHP | %73,7 | %13,2 | %83,5 | 3.114 |
| Gökpınar Mahallesi | CHP | %51,6 | %32,0 | %100,6 | 158 |
| Göltürkbükü Mahallesi | CHP | %57,0 | %23,1 | %87,5 | 3.267 |
| Gümbet Mahallesi | CHP | %60,3 | %19,1 | %72,9 | 1.731 |
| Gümüşlük Mahallesi | CHP | %66,1 | %16,2 | %86,4 | 2.994 |
| Gündoğan Mahallesi | CHP | %47,3 | %25,5 | %85,8 | 4.696 |
| Gürece Mahallesi | CHP | %61,1 | %22,4 | %95,5 | 402 |
| Güvercinlik Mahallesi | CHP | %64,7 | %14,0 | %82,6 | 1.022 |
| İslamhaneleri Mahallesi | CHP | %43,4 | %20,4 | %84,6 | 1.985 |
| Kemer Mahallesi | MHP | %36,5 | %48,3 | %97,0 | 303 |
| Konacık Mahallesi | CHP | %44,6 | %30,6 | %88,0 | 9.028 |
| Kumbahçe Mahallesi | CHP | %74,8 | %13,4 | %84,0 | 3.270 |
| Kumköy Mahallesi | CHP | %86,3 | %9,5 | %96,2 | 290 |
| Mazıköy Mahallesi | CHP | %55,5 | %26,3 | %96,1 | 805 |
| Mumcular Mahallesi | CHP | %53,3 | %25,8 | %93,4 | 2.625 |
| Ortakentyahşi Mahallesi | CHP | %63,2 | %20,9 | %86,4 | 6.054 |
| Peksimet Mahallesi | CHP | %57,0 | %15,6 | %84,3 | 1.127 |
| Pınarlıbelen Mahallesi | CHP | %52,2 | %26,1 | %98,0 | 768 |
| Sazköy Mahallesi | CHP | %69,9 | %23,8 | %98,6 | 517 |
| Tepecik (karaova) Mahallesi | CHP | %59,1 | %21,7 | %99,0 | 288 |
| Tepecik Mahallesi | CHP | %76,1 | %13,3 | %88,4 | 732 |
| Torba Mahallesi | CHP | %67,0 | %14,0 | %80,1 | 1.239 |
| Turgutreis Mahallesi | CHP | %55,2 | %21,9 | %83,7 | 15.266 |
| Türkkuyusu Mahallesi | CHP | %71,1 | %14,4 | %86,8 | 1.101 |
| Umurca Mahallesi | CHP | %69,5 | %16,2 | %88,8 | 3.649 |
| Yakaköy Mahallesi | CHP | %42,8 | %13,2 | %90,3 | 986 |
| Yalı Mahallesi | CHP | %53,5 | %31,6 | %92,3 | 3.265 |
| Yalıkavak Mahallesi | CHP | %52,2 | %22,3 | %85,5 | 8.849 |
| Yeniköy (karaova) Mahallesi | CHP | %55,9 | %27,6 | %95,6 | 587 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %73,5 | %14,5 | %87,6 | 2.362 |
| Yokuşbaşı Mahallesi | CHP | %63,5 | %19,5 | %86,9 | 2.719 |
İlgili sonuçlar