Marmaris 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Marmaris sonuçlarında CHP %57,0 ile birinci, AK Parti %29,0 ile ikinci; fark 28,0 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 26,0 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 21'inde CHP önde. CHP en güçlü Söğüt Mahallesi (%69,4); AK Parti en güçlü Yeşilbelde Mahallesi (%70,0). Katılım %86,3 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Marmaris 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Marmaris, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Marmaris | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 28.670 | %57,0 | %49,1 | %31,0 | +26,0 |
| AK Parti | 14.569 | %29,0 | %29,0 | %45,5 | −16,6 |
| MHP | 5.089 | %10,1 | %18,0 | %13,6 | −3,5 |
| HDP | 879 | %1,7 | %1,6 | %2,3 | −0,6 |
| DYP | 512 | %1,0 | %0,9 | %0,1 | +0,9 |
| BBP | 274 | %0,5 | %0,5 | %0,7 | −0,2 |
| BTP | 79 | %0,2 | %0,1 | %0,2 | −0,0 |
| Saadet | 65 | %0,1 | %0,4 | %1,7 | −1,5 |
| HKP | 49 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 45 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 42 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| LDP | 20 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Marmaris seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 204 | 60.496 | 52.224 | %86,3 | 50.293 | 1.931 |
Marmaris mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy Mahallesi | CHP | %62,9 | %13,0 | %76,2 | 1.589 |
| Armutalan Mahallesi | CHP | %56,8 | %29,4 | %84,1 | 13.310 |
| Bayır Mahallesi | CHP | %59,0 | %30,4 | %93,7 | 540 |
| Beldibi Mahallesi | CHP | %53,7 | %30,1 | %89,0 | 6.919 |
| Bozburun Mahallesi | CHP | %64,0 | %26,0 | %90,8 | 1.613 |
| Çamdibi Mahallesi | CHP | %63,6 | %25,5 | %89,2 | 2.600 |
| Çamlı Mahallesi | CHP | %51,0 | %34,2 | %88,8 | 591 |
| Çetibeli Mahallesi | CHP | %44,9 | %38,9 | %93,8 | 323 |
| Çıldır Mahallesi | CHP | %60,7 | %24,8 | %84,7 | 4.241 |
| Hatipirimi Mahallesi | CHP | %59,3 | %27,1 | %83,2 | 1.898 |
| Hisarönü Mahallesi | CHP | %50,4 | %38,0 | %90,9 | 1.753 |
| İçmeler Mahallesi | CHP | %58,5 | %27,5 | %82,9 | 3.753 |
| Karaca Mahallesi | CHP | %53,3 | %36,6 | %94,3 | 507 |
| Kemeraltı Mahallesi | CHP | %60,6 | %27,3 | %85,3 | 4.970 |
| Orhaniye Mahallesi | AK Parti | %46,1 | %47,3 | %92,8 | 876 |
| Osmaniye Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %53,8 | %92,3 | 389 |
| Sarıana Mahallesi | CHP | %58,0 | %26,2 | %86,5 | 3.172 |
| Selimiye Mahallesi | CHP | %57,5 | %23,7 | %91,6 | 922 |
| Siteler Mahallesi | CHP | %56,7 | %29,0 | %82,0 | 1.605 |
| Söğüt Mahallesi | CHP | %69,4 | %21,2 | %93,3 | 1.392 |
| Taşlıca Mahallesi | AK Parti | %25,8 | %39,8 | %94,8 | 446 |
| Tepe Mahallesi | CHP | %54,5 | %31,2 | %84,9 | 5.272 |
| Turgut Mahallesi | CHP | %62,6 | %29,2 | %96,2 | 532 |
| Turunç Mahallesi | CHP | %55,5 | %31,1 | %88,4 | 1.107 |
| Yeşilbelde Mahallesi | AK Parti | %15,9 | %70,0 | %98,9 | 176 |
İlgili sonuçlar