Ortaca 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Ortaca sonuçlarında CHP %44,5 ile birinci, MHP %29,3 ile ikinci; fark 15,2 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 13,5 puan üstünde. MHP 30 büyükşehir ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %29,3 (+15,7 puan). 27 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Fevziye Mahallesi (%82,4); MHP en güçlü Dalaklı Mahallesi (%51,7). Katılım %91,1 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ortaca 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Ortaca, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Ortaca | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 12.673 | %44,5 | %49,1 | %31,0 | +13,5 |
| MHP | 8.339 | %29,3 | %18,0 | %13,6 | +15,7 |
| AK Parti | 6.748 | %23,7 | %29,0 | %45,5 | −21,8 |
| HDP | 354 | %1,2 | %1,6 | %2,3 | −1,1 |
| Saadet | 130 | %0,5 | %0,4 | %1,7 | −1,2 |
| DYP | 64 | %0,2 | %0,9 | %0,1 | +0,1 |
| BBP | 53 | %0,2 | %0,5 | %0,7 | −0,5 |
| HKP | 31 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Millet | 26 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 21 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 14 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Ortaca seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 117 | 32.727 | 29.806 | %91,1 | 28.461 | 1.345 |
Ortaca mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | MHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akıncı Mahallesi | CHP | %52,3 | %31,9 | %92,4 | 487 |
| Arıkbaşı Mahallesi | MHP | %30,1 | %36,3 | %91,9 | 1.075 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %48,5 | %26,7 | %85,9 | 2.903 |
| Bahçelievler Mahallesi | MHP | %34,6 | %37,1 | %90,8 | 1.852 |
| Beşköprü Mahallesi | CHP | %44,8 | %34,5 | %88,4 | 1.717 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %61,3 | %18,9 | %89,0 | 2.933 |
| Çaylı Mahallesi | CHP | %44,9 | %21,1 | %91,3 | 1.280 |
| Dalaklı Mahallesi | MHP | %23,1 | %51,7 | %94,5 | 655 |
| Dalyan Mahallesi | CHP | %53,8 | %23,8 | %88,3 | 3.592 |
| Dereköy Mahallesi | MHP | %15,5 | %41,1 | %99,6 | 247 |
| Dikmekavak Mahallesi | MHP | %27,5 | %39,3 | %95,8 | 757 |
| Ekşiliyurt Mahallesi | AK Parti | %26,7 | %27,3 | %93,7 | 1.844 |
| Eskiköy Mahallesi | CHP | %40,9 | %30,1 | %96,3 | 1.023 |
| Fevziye Mahallesi | CHP | %82,4 | %10,3 | %93,9 | 726 |
| Gökbel Mahallesi | MHP | %27,5 | %44,8 | %95,6 | 407 |
| Gölbaşı Mahallesi | CHP | %52,5 | %15,8 | %93,6 | 667 |
| Güzelyurt Mahallesi | CHP | %45,9 | %34,1 | %94,4 | 1.251 |
| Karaburun Mahallesi | MHP | %30,7 | %33,5 | %91,6 | 1.519 |
| Karadonlar Mahallesi | AK Parti | %24,8 | %26,7 | %93,9 | 228 |
| Kemaliye Mahallesi | CHP | %70,7 | %13,3 | %95,5 | 926 |
| Mergenli Mahallesi | CHP | %45,1 | %29,2 | %96,6 | 581 |
| Okçular Mahallesi | CHP | %52,4 | %28,5 | %93,5 | 1.028 |
| Sarıgerme Mahallesi | MHP | %27,0 | %45,0 | %84,2 | 456 |
| Tepearası Mahallesi | CHP | %42,4 | %34,3 | %96,4 | 358 |
| Terzialiler Mahallesi | CHP | %41,7 | %32,5 | %88,5 | 3.207 |
| Yerbelen Mahallesi | MHP | %25,6 | %47,2 | %95,4 | 615 |
| Yeşilyurt Mahallesi | CHP | %39,5 | %39,2 | %96,2 | 393 |
İlgili sonuçlar