Köyceğiz 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları
Köyceğiz sonuçlarında CHP %44,6 ile birinci, AK Parti %39,2 ile ikinci; fark 5,4 puan. CHP burada 30 büyükşehir ortalamasının (%31,0) 13,6 puan üstünde. 25 mahalle ve köy arasından 11'inde CHP önde. CHP en güçlü Ulucami Mahallesi (%67,5); AK Parti en güçlü Sazak Mahallesi (%69,2). Katılım %92,4 (30 büyükşehir %89,5).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Köyceğiz 2014 Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi sonuçları — Köyceğiz, Muğla, 30 büyükşehir karşılaştırması| Parti | Oy | Köyceğiz | Muğla | 30 büyükşehir | Büyükşehirlere göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.939 | %44,6 | %49,1 | %31,0 | +13,6 |
| AK Parti | 8.726 | %39,2 | %29,0 | %45,5 | −6,4 |
| MHP | 3.219 | %14,5 | %18,0 | %13,6 | +0,8 |
| HDP | 98 | %0,4 | %1,6 | %2,3 | −1,9 |
| DYP | 66 | %0,3 | %0,9 | %0,1 | +0,2 |
| Saadet | 63 | %0,3 | %0,4 | %1,7 | −1,4 |
| BBP | 62 | %0,3 | %0,5 | %0,7 | −0,4 |
| Millet | 27 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Köyceğiz seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 93 | 25.089 | 23.189 | %92,4 | 22.271 | 918 |
Köyceğiz mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akköprü Mahallesi | AK Parti | %30,9 | %56,3 | %97,2 | 776 |
| Balcılar Mahallesi | AK Parti | %36,2 | %50,3 | %102,0 | 150 |
| Beyobası Mahallesi | CHP | %46,1 | %42,3 | %92,9 | 2.017 |
| Çandır Mahallesi | CHP | %50,5 | %20,4 | %96,1 | 331 |
| Çayhisar Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %53,8 | %94,4 | 392 |
| Döğüşbelen Mahallesi | CHP | %51,2 | %32,0 | %91,1 | 1.173 |
| Ekincik Mahallesi | AK Parti | %30,8 | %57,5 | %98,4 | 319 |
| Gelişim Mahallesi | CHP | %55,2 | %26,0 | %87,9 | 2.066 |
| Gülpınar Mahallesi | CHP | %64,3 | %21,0 | %87,8 | 2.024 |
| Hamitköy Mahallesi | CHP | %52,3 | %27,8 | %97,4 | 957 |
| Karaçam Mahallesi | AK Parti | %33,2 | %47,6 | %100,0 | 237 |
| Kavakarası Mahallesi | CHP | %56,8 | %23,3 | %93,8 | 531 |
| Köyceğiz Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %46,3 | %96,8 | 685 |
| Otmanlar Mahallesi | AK Parti | %24,3 | %63,9 | %94,6 | 822 |
| Pınar Mahallesi | AK Parti | %35,1 | %53,1 | %93,1 | 2.026 |
| Sazak Mahallesi | AK Parti | %22,9 | %69,2 | %96,2 | 289 |
| Sultaniye Mahallesi | AK Parti | %32,9 | %42,8 | %98,9 | 177 |
| Toparlar Mahallesi | AK Parti | %36,5 | %44,9 | %91,8 | 3.136 |
| Ulucami Mahallesi | CHP | %67,5 | %19,3 | %87,6 | 1.407 |
| Yangı Mahallesi | AK Parti | %33,8 | %42,6 | %93,9 | 1.123 |
| Yayla Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %45,5 | %98,3 | 289 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %49,1 | %30,4 | %88,0 | 1.505 |
| Yeşilköy Mahallesi | CHP | %49,6 | %30,1 | %97,2 | 399 |
| Zaferler Mahallesi | CHP | %46,3 | %36,3 | %94,6 | 464 |
| Zeytinalanı Mahallesi | AK Parti | %34,2 | %49,1 | %94,4 | 1.794 |
İlgili sonuçlar