Eynesil 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Eynesil sonuçlarında AK Parti %48,3 ile birinci, CHP %24,5 ile ikinci; fark 23,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 4,9 puan üstünde. Saadet Türkiye ortalamasına göre burada belirgin güçlü: %7,5 (+4,7 puan). 23 mahalle ve köy arasından 20'sinde AK Parti önde. AK Parti en güçlü Yarımca Köyü (%78,4); CHP en güçlü Ören-Yakuplu Mahallesi (%58,2). Katılım %84,9 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Eynesil 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Eynesil, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Eynesil | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 4.050 | %48,3 | %50,2 | %43,4 | +4,9 |
| CHP | 2.055 | %24,5 | %23,1 | %25,6 | −1,1 |
| MHP | 1.498 | %17,9 | %19,1 | %17,6 | +0,3 |
| Saadet | 629 | %7,5 | %3,5 | %2,8 | +4,7 |
| BBP | 73 | %0,9 | %1,5 | %1,6 | −0,7 |
| BTP | 32 | %0,4 | %0,4 | %0,2 | +0,1 |
| İp | 27 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,1 |
| HDP | 18 | %0,2 | %0,4 | %2,0 | −1,8 |
Eynesil seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 10.293 | 8.743 | %84,9 | 8.382 | 361 |
Eynesil mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adaköy | AK Parti | %60,4 | %13,2 | %94,9 | 117 |
| Altınlı Mahallesi | AK Parti | %43,2 | %41,4 | %85,1 | 734 |
| Aralık Köyü | AK Parti | %51,0 | %30,0 | %80,6 | 391 |
| Balcılı Köyü | AK Parti | %63,8 | %20,3 | %85,3 | 217 |
| Boztepe Mahallesi | CHP | %36,6 | %47,4 | %88,9 | 710 |
| Çorapçılar Köyü | AK Parti | %51,6 | %29,3 | %75,6 | 246 |
| Derebaşı Mahallesi | AK Parti | %59,0 | %28,1 | %86,9 | 627 |
| Dereköy | AK Parti | %62,3 | %6,0 | %76,5 | 255 |
| Gümüşçay Mahallesi | AK Parti | %44,1 | %26,2 | %86,3 | 2.485 |
| İshaklı Köyü | AK Parti | %68,3 | %6,8 | %83,6 | 536 |
| Kekiktepe Köyü | AK Parti | %45,8 | %19,8 | %84,9 | 397 |
| Kemaliye Köyü | AK Parti | %63,3 | %8,2 | %87,6 | 177 |
| Kemerli Köyü | AK Parti | %74,1 | %11,6 | %88,7 | 275 |
| Köseli Mahallesi | AK Parti | %45,1 | %24,9 | %78,6 | 711 |
| Kösemen Köyü | AK Parti | %53,6 | %27,4 | %75,9 | 112 |
| Ören-Belen Mahallesi | AK Parti | %60,7 | %4,0 | %83,9 | 385 |
| Ören-Camidüzü Mahallesi | AK Parti | %41,9 | %22,7 | %88,8 | 402 |
| Ören-Erzikıranı Mahallesi | MHP | %16,8 | %4,8 | %92,2 | 141 |
| Ören-Kıran Mahallesi | AK Parti | %48,1 | %13,1 | %94,2 | 364 |
| Ören-Sokak Mahallesi | AK Parti | %46,4 | %12,4 | %91,0 | 223 |
| Ören-Tamyanı Mahallesi | AK Parti | %39,1 | %8,4 | %74,7 | 300 |
| Ören-Yakuplu Mahallesi | CHP | %18,3 | %58,2 | %90,8 | 306 |
| Yarımca Köyü | AK Parti | %78,4 | %3,6 | %65,9 | 182 |
İlgili sonuçlar