Görele 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları
Görele sonuçlarında AK Parti %46,6 ile birinci, CHP %26,8 ile ikinci; fark 19,8 puan. AK Parti burada Türkiye ortalamasının (%43,4) 3,2 puan üstünde. 72 mahalle ve köy arasından 56'sında AK Parti önde. AK Parti en güçlü Dikmen Köyü (%86,4); CHP en güçlü Derekuşçulu Köyü (%63,6). Katılım %84,3 (Türkiye %89,1).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Görele 2014 Yerel Seçim Meclis sonuçları — Görele, Giresun, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Görele | Giresun | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| AK Parti | 8.695 | %46,6 | %50,2 | %43,4 | +3,2 |
| CHP | 4.993 | %26,8 | %23,1 | %25,6 | +1,2 |
| MHP | 3.667 | %19,7 | %19,1 | %17,6 | +2,1 |
| BBP | 354 | %1,9 | %1,5 | %1,6 | +0,3 |
| BTP | 263 | %1,4 | %0,4 | %0,2 | +1,2 |
| DSP | 252 | %1,4 | %0,3 | %0,3 | +1,0 |
| Saadet | 239 | %1,3 | %3,5 | %2,8 | −1,5 |
| HDP | 88 | %0,5 | %0,4 | %2,0 | −1,5 |
| İp | 57 | %0,3 | %0,2 | %0,3 | +0,0 |
| Ödp | 43 | %0,2 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
Görele seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 115 | 23.127 | 19.493 | %84,3 | 18.651 | 842 |
Görele mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | AK Parti | CHP | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akharman Köyü | AK Parti | %51,8 | %33,9 | %86,6 | 67 |
| Aralıkoz Köyü | AK Parti | %73,6 | %20,9 | %78,5 | 121 |
| Ardıç Köyü | MHP | %18,3 | %8,3 | %70,6 | 170 |
| Ataköy | AK Parti | %52,3 | %27,9 | %85,7 | 105 |
| Aydınlar Köyü | AK Parti | %71,4 | %12,7 | %78,9 | 679 |
| Aydınlıkevler Mahallesi | AK Parti | %37,5 | %33,9 | %93,5 | 184 |
| Bahçelievler Mahallesi | AK Parti | %39,5 | %35,8 | %86,7 | 390 |
| Bayazıt Köyü | MHP | %38,5 | %4,9 | %88,8 | 268 |
| Beşirli Köyü | AK Parti | %51,0 | %8,2 | %93,5 | 107 |
| Boğalı Köyü | AK Parti | %44,3 | %41,4 | %76,3 | 97 |
| Bozcaali Mahallesi | AK Parti | %44,3 | %33,9 | %86,6 | 1.183 |
| Cillioğlu Mahallesi | CHP | %24,5 | %52,9 | %91,2 | 113 |
| Çatak Köyü | AK Parti | %63,8 | %12,1 | %89,9 | 69 |
| Çatakkırı Köyü | AK Parti | %74,3 | %11,9 | %82,7 | 249 |
| Çavuşlu-Bahşiş Mahallesi | AK Parti | %38,1 | %19,4 | %93,5 | 154 |
| Çavuşlu-Beyli Mahallesi | AK Parti | %48,3 | %7,3 | %86,3 | 343 |
| Çavuşlu-Merkez Mahallesi | AK Parti | %47,4 | %11,2 | %84,7 | 701 |
| Çavuşlu-Obakıran Mahallesi | AK Parti | %45,2 | %12,3 | %87,1 | 85 |
| Çavuşlu-Orta Mahallesi | AK Parti | %42,3 | %22,3 | %90,6 | 149 |
| Çavuşlu-Şahali Mahallesi | AK Parti | %44,2 | %21,7 | %90,0 | 150 |
| Çavuşlu-Yeniköy Mahallesi | AK Parti | %53,6 | %14,4 | %83,9 | 186 |
| Çeşmebaşı Mahallesi | CHP | %32,5 | %42,0 | %88,0 | 301 |
| Çiftlikköy | CHP | %22,3 | %56,9 | %81,3 | 166 |
| Dayılı Köyü | AK Parti | %49,7 | %38,4 | %71,9 | 253 |
| Dedeli Köyü | AK Parti | %49,0 | %17,3 | %95,5 | 110 |
| Dereboyu Köyü | AK Parti | %54,8 | %8,3 | %96,6 | 87 |
| Derekuşçulu Köyü | CHP | %30,5 | %63,6 | %81,1 | 307 |
| Dikmen Köyü | AK Parti | %86,4 | %4,5 | %72,1 | 61 |
| Esenli Köyü | AK Parti | %45,9 | %7,6 | %93,1 | 391 |
| Esenyurt Köyü | CHP | %37,9 | %40,9 | %78,8 | 85 |
| Eserli Köyü | AK Parti | %64,2 | %10,2 | %88,9 | 198 |
| Gölbaşı Köyü | AK Parti | %44,2 | %34,5 | %87,1 | 140 |
| Gülpınar Köyü | AK Parti | %77,3 | %8,4 | %83,2 | 202 |
| Gültepe Köyü | AK Parti | %47,9 | %21,3 | %82,5 | 120 |
| Güneyköy | AK Parti | %69,2 | %5,4 | %87,7 | 155 |
| Güvendik Köyü | MHP | %44,9 | %3,6 | %90,6 | 160 |
| Haydarlı Köyü | CHP | %34,6 | %42,7 | %84,5 | 219 |
| Hendekbaşı Mahallesi | AK Parti | %41,1 | %29,5 | %86,3 | 893 |
| Hürriyet Mahallesi | AK Parti | %40,9 | %37,8 | %90,9 | 143 |
| İnanca Köyü | AK Parti | %54,6 | %33,3 | %82,8 | 408 |
| İsmailbeyli Köyü | AK Parti | %61,4 | %27,3 | %71,2 | 191 |
| Kaba Mahallesi | AK Parti | %37,3 | %21,7 | %89,2 | 343 |
| Karaburun Köyü | AK Parti | %52,3 | %28,4 | %65,2 | 141 |
| Karadere Köyü | AK Parti | %61,1 | %26,5 | %90,1 | 182 |
| Kırıklı Köyü | AK Parti | %45,2 | %7,7 | %72,2 | 801 |
| Koyunhamza Köyü | CHP | %30,7 | %53,5 | %88,6 | 132 |
| Köprübaşı Köyü | AK Parti | %54,3 | %19,6 | %95,3 | 106 |
| Kumyalı Mahallesi | AK Parti | %36,9 | %36,0 | %84,5 | 3.503 |
| Kuşçulu Köyü | AK Parti | %45,9 | %34,5 | %63,1 | 249 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %70,4 | %19,3 | %87,8 | 164 |
| Menteşe Köyü | AK Parti | %39,2 | %32,9 | %93,3 | 90 |
| Ortaköy | AK Parti | %59,5 | %9,5 | %85,6 | 104 |
| Recepli Köyü | CHP | %38,8 | %52,5 | %98,8 | 84 |
| Sağlık Köyü | CHP | %34,0 | %42,7 | %83,1 | 130 |
| Sayfiye Mahallesi | AK Parti | %41,7 | %32,2 | %85,0 | 1.186 |
| Seferli Köyü | AK Parti | %48,0 | %20,0 | %81,9 | 127 |
| Soğukpınar Köyü | AK Parti | %74,1 | %7,3 | %89,8 | 255 |
| Soğuksu Mahallesi | AK Parti | %43,6 | %31,0 | %85,0 | 1.333 |
| Şafaklı Köyü | AK Parti | %53,9 | %28,0 | %96,1 | 254 |
| Şahinyuva Köyü | AK Parti | %62,0 | %22,6 | %92,9 | 154 |
| Şenlik Köyü | AK Parti | %69,1 | %10,9 | %55,6 | 99 |
| Taşlık Köyü | AK Parti | %75,2 | %12,9 | %77,0 | 774 |
| Tekgöz Köyü | MHP | %33,3 | %9,5 | %66,3 | 98 |
| Tepebaşı Mahallesi | CHP | %22,8 | %43,3 | %89,9 | 199 |
| Tepeköy | AK Parti | %75,3 | %9,4 | %88,8 | 277 |
| Terziali Köyü | AK Parti | %68,1 | %22,7 | %75,0 | 196 |
| Türkelli Köyü | AK Parti | %68,8 | %21,5 | %76,4 | 123 |
| Ünlüce Mahallesi | CHP | %33,2 | %54,7 | %89,0 | 273 |
| Yalıköy | AK Parti | %63,3 | %16,3 | %67,9 | 78 |
| Yeğenli Köyü | AK Parti | %49,5 | %30,5 | %89,3 | 214 |
| Yeşildere Köyü | MHP | %28,1 | %7,2 | %93,3 | 164 |
| Yeşiltepe Mahallesi | AK Parti | %43,8 | %30,6 | %86,0 | 1.134 |
İlgili sonuçlar