Bayraklı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Bayraklı sonuçlarında CHP %40,4 ile birinci, AK Parti %28,9 ile ikinci; fark 11,5 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 15,2 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 13'ünde CHP önde. CHP en güçlü Manavkuyu Mahallesi (%60,0); AK Parti en güçlü Cengizhan Mahallesi (%50,6). Katılım %87,8 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bayraklı Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Bayraklı, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Bayraklı | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 81.164 | %40,4 | %45,4 | %25,1 | +15,2 |
| AK Parti | 58.120 | %28,9 | %26,2 | %40,7 | −11,8 |
| MHP | 28.904 | %14,4 | %13,7 | %16,5 | −2,1 |
| HDP | 25.849 | %12,9 | %10,3 | %13,0 | −0,1 |
| Saadet | 3.168 | %1,6 | %1,1 | %2,1 | −0,5 |
| Vatan Partisi | 1.400 | %0,7 | %0,9 | %0,3 | +0,4 |
| DSP | 372 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 314 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Turk Parti | 302 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| Anadolu Partisi | 277 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| HKP | 212 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DP | 185 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 163 | %0,1 | %1,1 | %1,1 | −1,0 |
| HAK-PAR | 154 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 125 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| Kp | 97 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Hap | 90 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MEP | 68 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 59 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Yurt-p | 46 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
Bayraklı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 633 | 232.779 | 204.384 | %87,8 | 201.069 | 3.315 |
Bayraklı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 75. Yıl Mahallesi | CHP | %45,8 | %25,4 | %86,5 | 2.497 |
| Adalet Mahallesi | CHP | %35,3 | %32,2 | %88,4 | 15.110 |
| Alpaslan Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %41,7 | %85,3 | 6.789 |
| Bayraklı Mahallesi | CHP | %52,8 | %25,4 | %86,3 | 5.261 |
| Cengizhan Mahallesi | AK Parti | %19,4 | %50,6 | %86,3 | 9.849 |
| Çay Mahallesi | AK Parti | %34,5 | %35,0 | %87,1 | 5.766 |
| Çiçek Mahallesi | CHP | %40,2 | %34,5 | %84,7 | 7.610 |
| Doğançay Mahallesi | CHP | %56,3 | %16,4 | %88,3 | 1.688 |
| Emek Mahallesi | AK Parti | %33,5 | %34,7 | %86,3 | 9.769 |
| Fuat Edip Baksı Mahallesi | CHP | %45,2 | %30,1 | %86,0 | 9.536 |
| Gümüşpala Mahallesi | AK Parti | %29,0 | %38,6 | %85,3 | 11.615 |
| Manavkuyu Mahallesi | CHP | %60,0 | %15,8 | %90,3 | 25.092 |
| Mansuroğlu Mahallesi | CHP | %58,9 | %16,1 | %90,0 | 20.156 |
| Muhittin Erener Mahallesi | AK Parti | %28,9 | %42,5 | %86,9 | 6.434 |
| Onur Mahallesi | HDP | %33,8 | %21,8 | %88,0 | 13.473 |
| Org.nafiz Gürman Mahallesi | AK Parti | %20,7 | %36,4 | %86,9 | 11.181 |
| Osmangazi Mahallesi | CHP | %44,2 | %26,6 | %88,7 | 19.621 |
| Postacılar Mahallesi | CHP | %41,6 | %26,2 | %89,2 | 9.115 |
| R.şevket İnce Mahallesi | AK Parti | %22,6 | %46,2 | %87,0 | 9.091 |
| Soğukkuyu Mahallesi | CHP | %53,8 | %18,4 | %87,9 | 8.195 |
| Tepekule Mahallesi | CHP | %43,5 | %29,9 | %87,6 | 12.006 |
| Turan Mahallesi | CHP | %41,7 | %23,3 | %82,7 | 127 |
| Yamanlar Mahallesi | HDP | %27,5 | %27,4 | %88,5 | 12.798 |
İlgili sonuçlar