Karşıyaka Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Karşıyaka sonuçlarında CHP %63,5 ile birinci, AK Parti %14,6 ile ikinci; fark 48,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 38,3 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Bostanlı Mahallesi (%73,9); AK Parti en güçlü Yamanlar Mahallesi (%52,0). Katılım %88,2 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Karşıyaka Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Karşıyaka, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Karşıyaka | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 145.355 | %63,5 | %45,4 | %25,1 | +38,3 |
| AK Parti | 33.467 | %14,6 | %26,2 | %40,7 | −26,0 |
| MHP | 24.399 | %10,7 | %13,7 | %16,5 | −5,8 |
| HDP | 18.048 | %7,9 | %10,3 | %13,0 | −5,1 |
| Vatan Partisi | 3.845 | %1,7 | %0,9 | %0,3 | +1,3 |
| Saadet | 1.620 | %0,7 | %1,1 | %2,1 | −1,4 |
| Anadolu Partisi | 494 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,2 |
| DSP | 283 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 274 | %0,1 | %1,1 | %1,1 | −1,0 |
| BTP | 229 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| DP | 221 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HKP | 162 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Kp | 153 | %0,1 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 108 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Turk Parti | 104 | %0,0 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| HAK-PAR | 95 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| MEP | 48 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Hap | 41 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 41 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Millet | 33 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Karşıyaka seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 728 | 262.924 | 231.870 | %88,2 | 229.020 | 2.850 |
Karşıyaka mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aksoy Mahallesi | CHP | %73,9 | %8,0 | %88,0 | 10.687 |
| Alaybey Mahallesi | CHP | %67,1 | %10,9 | %84,7 | 6.300 |
| Atakent Mahallesi | CHP | %70,6 | %8,7 | %90,3 | 5.812 |
| Bahariye Mahallesi | CHP | %69,0 | %11,7 | %86,8 | 10.777 |
| Bahçelievler Mahallesi | CHP | %67,1 | %12,4 | %88,6 | 22.153 |
| Bahriye Üçok Mahallesi | CHP | %70,5 | %9,5 | %89,1 | 11.564 |
| Bostanlı Mahallesi | CHP | %73,9 | %8,2 | %89,0 | 28.174 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %40,1 | %33,5 | %85,3 | 10.744 |
| Dedebaşı Mahallesi | CHP | %61,7 | %15,6 | %88,8 | 13.757 |
| Demirköprü Mahallesi | CHP | %62,5 | %16,0 | %89,1 | 4.415 |
| Donanmacı Mahallesi | CHP | %71,1 | %9,3 | %87,0 | 9.408 |
| Fikri Altay Mahallesi | CHP | %61,3 | %16,7 | %90,0 | 5.120 |
| Goncalar Mahallesi | CHP | %64,7 | %14,1 | %86,7 | 7.501 |
| İmbatlı Mahallesi | CHP | %55,6 | %20,6 | %87,0 | 4.323 |
| İnönü Mahallesi | CHP | %40,4 | %22,6 | %87,8 | 4.762 |
| Latife Hanım Mahallesi | CHP | %36,3 | %35,7 | %88,7 | 1.422 |
| Mavişehir Mahallesi | CHP | %73,2 | %8,0 | %90,6 | 10.800 |
| Mustafa Kemal Mahallesi | CHP | %63,7 | %11,4 | %90,0 | 6.914 |
| Nergiz Mahallesi | CHP | %63,0 | %15,6 | %86,2 | 7.309 |
| Örnekköy Mahallesi | CHP | %50,6 | %27,0 | %87,5 | 14.348 |
| Sancaklı Mahallesi | CHP | %40,5 | %28,9 | %91,8 | 134 |
| Şemikler Mahallesi | CHP | %56,2 | %19,1 | %88,8 | 17.720 |
| Tersane Mahallesi | CHP | %67,8 | %12,3 | %86,1 | 5.768 |
| Tuna Mahallesi | CHP | %68,1 | %11,7 | %83,9 | 5.097 |
| Yalı Mahallesi | CHP | %67,1 | %12,3 | %89,2 | 25.740 |
| Yamanlar Mahallesi | AK Parti | %24,5 | %52,0 | %95,2 | 105 |
| Zübeyde Hanım Mahallesi | CHP | %43,4 | %23,2 | %88,4 | 12.070 |
İlgili sonuçlar