Foça Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Foça sonuçlarında CHP %55,6 ile birinci, AK Parti %17,4 ile ikinci; fark 38,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,1) 30,5 puan üstünde. 16 mahalle ve köy arasından 16'sında CHP önde. CHP en güçlü Koca Mehmetler Mahallesi (%75,0); AK Parti en güçlü Yenibağarası Mahallesi (%24,4). Katılım %87,4 (Türkiye %86,4).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Foça Haziran 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Foça, İzmir, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Foça | İzmir | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 9.279 | %55,6 | %45,4 | %25,1 | +30,5 |
| AK Parti | 2.895 | %17,4 | %26,2 | %40,7 | −23,3 |
| MHP | 2.649 | %15,9 | %13,7 | %16,5 | −0,6 |
| HDP | 1.214 | %7,3 | %10,3 | %13,0 | −5,7 |
| Vatan Partisi | 301 | %1,8 | %0,9 | %0,3 | +1,5 |
| Saadet | 153 | %0,9 | %1,1 | %2,1 | −1,2 |
| DP | 40 | %0,2 | %0,2 | %0,2 | +0,1 |
| DSP | 25 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,0 |
| BTP | 24 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Turk Parti | 16 | %0,1 | %0,2 | %0,2 | −0,1 |
| Bağımsızlar | 15 | %0,1 | %1,1 | %1,1 | −1,0 |
| Anadolu Partisi | 15 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HKP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| LDP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| HAK-PAR | 8 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,1 |
| Kp | 8 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| MEP | 7 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
| Hap | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | +0,0 |
| Yurt-p | 3 | %0,0 | %0,0 | %0,0 | −0,0 |
Foça seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 61 | 19.343 | 16.915 | %87,4 | 16.681 | 234 |
Foça mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Atatürk Mahallesi | CHP | %58,0 | %15,3 | %85,9 | 4.942 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %49,3 | %23,0 | %84,6 | 599 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %60,2 | %13,6 | %85,6 | 334 |
| Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %64,5 | %14,1 | %85,9 | 1.160 |
| Fevzipaşa Mahallesi | CHP | %54,5 | %21,9 | %85,6 | 1.067 |
| Hacıveli Mahallesi | CHP | %49,9 | %16,3 | %85,7 | 901 |
| Ilıpınar Mahallesi | CHP | %37,9 | %23,6 | %88,5 | 644 |
| İsmetpaşa Mahallesi | CHP | %61,9 | %13,7 | %87,0 | 2.384 |
| Kazım Dirik Mahallesi | CHP | %54,2 | %18,2 | %91,3 | 1.218 |
| Kemal Atatürk Mahallesi | CHP | %53,4 | %18,9 | %88,9 | 713 |
| Koca Mehmetler Mahallesi | CHP | %75,0 | %4,8 | %95,6 | 90 |
| Kozbeyli Mahallesi | CHP | %52,5 | %17,4 | %91,5 | 485 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %47,0 | %18,7 | %89,8 | 771 |
| Mustafa Kemal Atatürk Mahallesi | CHP | %57,2 | %17,4 | %87,0 | 2.515 |
| Yenibağarası Mahallesi | CHP | %48,8 | %24,4 | %91,3 | 1.341 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %50,6 | %20,6 | %95,5 | 179 |
İlgili sonuçlar