Edirne Merkez Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Edirne Merkez sonuçlarında CHP %57,0 ile birinci, AK Parti %26,0 ile ikinci; fark 30,9 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 31,4 puan üstünde. 61 mahalle ve köy arasından 57'sinde CHP önde. CHP en güçlü Eskikadın Köyü (%87,8); AK Parti en güçlü Büyükdöllük Köyü (%53,9). Katılım %87,2 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Edirne Merkez Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Edirne Merkez, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Edirne Merkez | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 60.693 | %57,0 | %57,0 | %25,6 | +31,4 |
| AK Parti | 27.723 | %26,0 | %27,0 | %49,3 | −23,3 |
| MHP | 11.764 | %11,0 | %10,7 | %12,0 | −1,0 |
| HDP | 3.262 | %3,1 | %2,1 | %10,6 | −7,5 |
| Saadet | 980 | %0,9 | %0,8 | %0,7 | +0,2 |
| Vatan Partisi | 555 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| BBP | 371 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,2 |
| HAK-PAR | 358 | %0,3 | %0,5 | %0,2 | +0,1 |
| HKP | 205 | %0,2 | %0,3 | %0,2 | +0,0 |
| DSP | 150 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | +0,1 |
| DP | 126 | %0,1 | %0,2 | %0,1 | −0,0 |
| Kp | 112 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| DYP | 66 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 63 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| BTP | 58 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 51 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Edirne Merkez seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 360 | 123.318 | 107.555 | %87,2 | 106.537 | 1.018 |
Edirne Merkez mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| 1.murat Mahallesi | CHP | %60,0 | %21,2 | %86,0 | 4.198 |
| Abdurrahman Mahallesi | CHP | %55,9 | %26,4 | %85,9 | 6.633 |
| Ahi Köyü | CHP | %76,5 | %15,3 | %93,4 | 91 |
| Avarız Köyü | CHP | %41,8 | %29,7 | %86,3 | 285 |
| Babademirtaş Mahallesi | CHP | %54,2 | %30,1 | %87,5 | 2.598 |
| Barutluk Mahallesi | CHP | %55,1 | %29,3 | %87,5 | 7.346 |
| Bosna Köyü | CHP | %74,6 | %5,6 | %102,9 | 69 |
| Budakdoğanca Köyü | CHP | %83,5 | %7,1 | %90,4 | 94 |
| Büyükdöllük Köyü | AK Parti | %32,3 | %53,9 | %93,9 | 573 |
| Büyükismailce Köyü | CHP | %50,6 | %28,5 | %87,8 | 181 |
| Çavuşbey Mahallesi | CHP | %44,0 | %41,5 | %81,6 | 3.404 |
| Değirmenyanı Köyü | CHP | %49,3 | %38,5 | %95,3 | 361 |
| Demirhanlı Köyü | CHP | %50,9 | %30,8 | %90,1 | 385 |
| Dilaverbey Mahallesi | CHP | %56,9 | %22,4 | %85,1 | 3.278 |
| Doyran Köyü | CHP | %62,2 | %20,8 | %89,4 | 624 |
| Ekmekçi Köyü | CHP | %52,2 | %17,9 | %89,3 | 75 |
| Elçili Köyü | CHP | %56,8 | %18,2 | %83,2 | 346 |
| Eskikadın Köyü | CHP | %87,8 | %6,7 | %87,8 | 377 |
| Fatih Mahallesi | CHP | %64,2 | %17,7 | %88,3 | 13.432 |
| Hacıumur Köyü | CHP | %53,6 | %34,5 | %84,5 | 284 |
| Hasanağa Köyü | CHP | %59,1 | %31,2 | %90,4 | 104 |
| Hatipköy | CHP | %75,8 | %17,2 | %91,7 | 108 |
| Hıdırağa Köyü | CHP | %55,1 | %32,9 | %92,5 | 186 |
| İskender Köyü | CHP | %61,5 | %20,7 | %89,8 | 453 |
| İstasyon Mahallesi | CHP | %46,9 | %31,0 | %86,6 | 2.148 |
| Karaağaç Mahallesi | CHP | %50,0 | %36,9 | %85,1 | 2.470 |
| Karabulut Köyü | CHP | %47,3 | %36,5 | %92,5 | 80 |
| Karakasım Köyü | CHP | %64,1 | %21,1 | %89,7 | 464 |
| Karayusuf Köyü | AK Parti | %33,0 | %50,5 | %94,8 | 115 |
| Kayapa Köyü | CHP | %64,8 | %22,9 | %94,7 | 113 |
| Kemalköy | AK Parti | %33,2 | %50,6 | %90,7 | 792 |
| Koca Sinan Mahallesi | CHP | %63,5 | %18,8 | %87,7 | 6.428 |
| Korucu Köyü | CHP | %45,7 | %40,9 | %91,8 | 182 |
| Köşençiftliği Köyü | CHP | %83,9 | %10,0 | %86,2 | 269 |
| Küçükdöllük Köyü | CHP | %44,7 | %38,8 | %94,5 | 110 |
| Medrese Ali Bey Mahallesi | CHP | %58,2 | %26,6 | %87,4 | 4.566 |
| Menekşesofular Köyü | AK Parti | %31,9 | %52,2 | %93,4 | 198 |
| Menzilahır Mahallesi | CHP | %54,0 | %36,3 | %82,0 | 2.153 |
| Meydan Mahallesi | CHP | %57,8 | %27,7 | %86,8 | 2.501 |
| Mithat Paşa Mahallesi | CHP | %58,0 | %22,4 | %84,3 | 2.204 |
| Muratçalı Köyü | CHP | %51,6 | %31,5 | %85,2 | 149 |
| Musabeyli Köyü | CHP | %62,1 | %24,5 | %90,0 | 360 |
| Nişancıpaşa Mahallesi | CHP | %55,2 | %27,5 | %88,1 | 5.575 |
| Orhaniye Köyü | CHP | %46,2 | %26,1 | %86,1 | 368 |
| Sabuni Mahallesi | CHP | %59,6 | %22,6 | %85,0 | 909 |
| Sarayakpınar Köyü | CHP | %64,1 | %16,3 | %86,0 | 107 |
| Sarıcapaşa Mahallesi | CHP | %51,7 | %31,5 | %86,7 | 2.217 |
| Sazlıdere Köyü | CHP | %56,1 | %23,8 | %90,3 | 462 |
| Suakacağı Köyü | CHP | %65,3 | %22,2 | %102,9 | 70 |
| Şükrüpaşa Mahallesi | CHP | %58,8 | %22,7 | %87,9 | 22.482 |
| Talatpaşa Mahallesi | CHP | %59,1 | %23,9 | %86,7 | 4.569 |
| Tayakadın Köyü | CHP | %59,2 | %19,4 | %93,1 | 1.301 |
| Umurbey Mahallesi | CHP | %54,0 | %35,0 | %86,6 | 1.787 |
| Uzgaç Köyü | CHP | %66,7 | %21,1 | %98,9 | 91 |
| Üyüklütatar Köyü | CHP | %71,7 | %17,2 | %82,0 | 606 |
| Yancıkçı Şahin Mahallesi | CHP | %60,5 | %23,2 | %87,0 | 3.389 |
| Yeniimaret Mahallesi | CHP | %52,2 | %31,4 | %86,0 | 2.446 |
| Yenikadın Köyü | CHP | %72,8 | %14,6 | %91,9 | 421 |
| Yıldırım Beyazıt Mahallesi | CHP | %44,4 | %42,5 | %86,9 | 3.089 |
| Yıldırım Hacı Sarraf Mahallesi | CHP | %42,2 | %39,6 | %88,1 | 2.385 |
| Yolüstü Köyü | CHP | %63,6 | %32,0 | %90,7 | 257 |
İlgili sonuçlar