Havsa Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Havsa sonuçlarında CHP %58,2 ile birinci, AK Parti %24,9 ile ikinci; fark 33,3 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 32,6 puan üstünde. 28 mahalle ve köy arasından 26'sında CHP önde. CHP en güçlü Musulca Köyü (%94,7); AK Parti en güçlü Osmanlı Köyü (%71,4). Katılım %89,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Havsa Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Havsa, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Havsa | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 8.300 | %58,2 | %57,0 | %25,6 | +32,6 |
| AK Parti | 3.550 | %24,9 | %27,0 | %49,3 | −24,4 |
| MHP | 1.570 | %11,0 | %10,7 | %12,0 | −1,0 |
| HDP | 248 | %1,7 | %2,1 | %10,6 | −8,8 |
| Saadet | 203 | %1,4 | %0,8 | %0,7 | +0,7 |
| Vatan Partisi | 77 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| HAK-PAR | 70 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,3 |
| DP | 66 | %0,5 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| HKP | 52 | %0,4 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 38 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,3 |
| DSP | 36 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 20 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 18 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Kp | 12 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 6 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 5 | %0,0 | %0,1 | %0,0 | −0,0 |
Havsa seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 56 | 16.194 | 14.477 | %89,4 | 14.271 | 206 |
Havsa mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abalar Köyü | CHP | %67,5 | %17,7 | %89,9 | 1.030 |
| Arpaç Köyü | CHP | %68,0 | %13,8 | %87,0 | 284 |
| Azatlı Köyü | CHP | %64,9 | %23,0 | %91,6 | 713 |
| Bakışlar Köyü | CHP | %76,6 | %7,6 | %90,0 | 221 |
| Bostanlı Köyü | CHP | %67,3 | %22,4 | %75,2 | 133 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %53,6 | %25,1 | %87,5 | 2.731 |
| Çukurköy | CHP | %66,5 | %17,2 | %92,5 | 252 |
| Habiller Köyü | AK Parti | %23,0 | %57,2 | %86,5 | 222 |
| Hacıgazi Mahallesi | CHP | %53,9 | %24,5 | %91,0 | 973 |
| Hacıisa Mahallesi | CHP | %59,9 | %17,8 | %90,2 | 458 |
| Hasköy | CHP | %62,1 | %21,1 | %90,6 | 532 |
| Helvacı Mahallesi | CHP | %58,4 | %14,2 | %89,7 | 262 |
| Kabaağaç Köyü | CHP | %71,9 | %15,6 | %93,7 | 207 |
| Köseömer Köyü | CHP | %59,5 | %20,6 | %86,2 | 312 |
| Kulubalık Köyü | CHP | %68,9 | %20,1 | %91,0 | 189 |
| Kuzucu Köyü | CHP | %68,5 | %12,0 | %88,4 | 276 |
| Musulca Köyü | CHP | %94,7 | %3,0 | %91,8 | 292 |
| Naipyusuf Köyü | CHP | %73,7 | %14,5 | %88,8 | 427 |
| Necatiye Köyü | CHP | %57,5 | %22,1 | %87,6 | 542 |
| Oğulpaşa Köyü | CHP | %51,7 | %34,3 | %86,2 | 806 |
| Osmanlı Köyü | AK Parti | %9,5 | %71,4 | %93,6 | 967 |
| Söğütlüdere Köyü | CHP | %76,0 | %14,0 | %90,1 | 223 |
| Şerbettar Köyü | CHP | %67,4 | %18,7 | %88,6 | 725 |
| Tahal Köyü | CHP | %84,3 | %3,4 | %91,4 | 198 |
| Taptık Köyü | CHP | %82,1 | %8,1 | %90,5 | 409 |
| Varoş Mahallesi | CHP | %57,2 | %27,7 | %88,7 | 976 |
| Yeni Mahallesi | CHP | %57,5 | %25,9 | %92,0 | 1.189 |
| Yolageldi Köyü | CHP | %60,0 | %23,0 | %87,9 | 645 |
İlgili sonuçlar