Uzunköprü Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Uzunköprü sonuçlarında CHP %61,5 ile birinci, AK Parti %24,5 ile ikinci; fark 37,0 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 35,9 puan üstünde. 73 mahalle ve köy arasından 68'inde CHP önde. CHP en güçlü Yeniköy Mahallesi (%88,7); AK Parti en güçlü Aşçıoğlu Mahallesi (%59,9). Katılım %87,0 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Uzunköprü Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Uzunköprü, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Uzunköprü | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 26.253 | %61,5 | %57,0 | %25,6 | +35,9 |
| AK Parti | 10.447 | %24,5 | %27,0 | %49,3 | −24,8 |
| MHP | 4.172 | %9,8 | %10,7 | %12,0 | −2,3 |
| HDP | 351 | %0,8 | %2,1 | %10,6 | −9,7 |
| HAK-PAR | 262 | %0,6 | %0,5 | %0,2 | +0,4 |
| Saadet | 229 | %0,5 | %0,8 | %0,7 | −0,1 |
| Vatan Partisi | 211 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,2 |
| DP | 164 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| HKP | 143 | %0,3 | %0,3 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 138 | %0,3 | %0,3 | %0,5 | −0,2 |
| DSP | 129 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| Kp | 43 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| LDP | 43 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 38 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| BTP | 37 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
| Millet | 33 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
Uzunköprü seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 167 | 49.928 | 43.442 | %87,0 | 42.693 | 749 |
Uzunköprü mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alıç Köyü | CHP | %78,9 | %10,8 | %82,8 | 238 |
| Altınyazı Köyü | CHP | %66,3 | %22,7 | %90,5 | 315 |
| Aslıhan Köyü | CHP | %60,0 | %23,4 | %88,8 | 517 |
| Aşçıoğlu Mahallesi | AK Parti | %29,6 | %59,9 | %80,5 | 2.157 |
| Atatürk Mahallesi | CHP | %63,1 | %22,8 | %87,0 | 3.737 |
| Balaban Köyü | CHP | %82,3 | %9,5 | %88,2 | 373 |
| Balabankoru Köyü | CHP | %63,6 | %23,7 | %90,2 | 347 |
| Başağıl Köyü | CHP | %68,0 | %9,1 | %86,7 | 324 |
| Bayramlı Köyü | CHP | %77,1 | %12,5 | %84,8 | 361 |
| Beykonağı Köyü | CHP | %57,4 | %32,7 | %86,3 | 124 |
| Bıldır Köyü | CHP | %53,9 | %21,7 | %86,7 | 135 |
| Büyük Şehsuvarbey Mahallesi | CHP | %67,4 | %19,2 | %87,2 | 2.736 |
| Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %56,1 | %25,6 | %87,9 | 3.455 |
| Çakmakköy | CHP | %83,0 | %7,5 | %89,1 | 274 |
| Çalıköy | CHP | %78,4 | %10,6 | %84,5 | 271 |
| Çavuşlu Köyü | CHP | %53,3 | %33,2 | %86,8 | 340 |
| Çiftlikköy | CHP | %74,7 | %14,7 | %86,9 | 176 |
| Çobanpınarı Köyü | CHP | %84,4 | %11,7 | %96,3 | 80 |
| Çöpköy Mahallesi | CHP | %53,9 | %31,1 | %85,4 | 1.041 |
| Danişment Köyü | CHP | %43,6 | %25,3 | %90,2 | 256 |
| Değirmenci Köyü | CHP | %77,0 | %15,9 | %80,9 | 288 |
| Demirtaş Mahallesi | CHP | %47,9 | %31,6 | %83,4 | 265 |
| Dereköy | CHP | %80,0 | %13,0 | %90,9 | 635 |
| Elmalı Köyü | AK Parti | %44,8 | %46,5 | %90,8 | 512 |
| Eskiköy | CHP | %84,5 | %8,3 | %85,3 | 218 |
| Gazihalil Köyü | CHP | %64,8 | %19,7 | %87,3 | 165 |
| Gazimehmet Köyü | CHP | %49,8 | %30,4 | %83,6 | 256 |
| Gemici Köyü | CHP | %72,6 | %13,0 | %85,5 | 172 |
| Habib Hoca Mahallesi | CHP | %66,4 | %18,3 | %89,1 | 2.462 |
| Halise Hatun Mahallesi | CHP | %65,8 | %17,8 | %86,6 | 1.716 |
| Hamidiye Köyü | CHP | %50,0 | %38,9 | %86,3 | 249 |
| Hamitli Köyü | CHP | %71,8 | %12,3 | %84,1 | 340 |
| Harmanlı Köyü | CHP | %49,8 | %43,2 | %89,8 | 703 |
| Hasanpınar Köyü | CHP | %67,5 | %22,6 | %88,4 | 432 |
| Kadıköy | CHP | %49,1 | %32,0 | %87,7 | 195 |
| Karabürçek Köyü | CHP | %62,2 | %19,6 | %89,9 | 317 |
| Karapınar Köyü | AK Parti | %38,2 | %43,1 | %91,8 | 429 |
| Karayayla Köyü | CHP | %46,7 | %34,7 | %89,5 | 190 |
| Kavacık Köyü | CHP | %65,4 | %20,9 | %90,9 | 656 |
| Kavak Mahallesi | CHP | %66,4 | %22,0 | %85,0 | 1.605 |
| Kavakayazma Köyü | CHP | %56,9 | %32,0 | %92,2 | 166 |
| Kırcasalih-Balaban Mahallesi | CHP | %85,8 | %8,8 | %87,8 | 343 |
| Kırcasalih-Cumhuriyet Mahallesi | CHP | %56,1 | %23,0 | %90,7 | 995 |
| Kırcasalih-İstiklal Mahallesi | CHP | %39,9 | %33,5 | %86,8 | 523 |
| Kırcasalih-Okullar Mahallesi | CHP | %59,3 | %22,6 | %89,0 | 735 |
| Kırkkavak Köyü | CHP | %59,4 | %24,4 | %88,1 | 480 |
| Kırköy | CHP | %59,7 | %19,9 | %89,0 | 236 |
| Kiremitçisalih Köyü | CHP | %73,1 | %19,4 | %85,4 | 396 |
| Kurdu Köyü | AK Parti | %25,9 | %51,4 | %84,7 | 222 |
| Kurtbey Köyü | CHP | %69,4 | %16,2 | %88,0 | 1.287 |
| Kurttepe Köyü | CHP | %71,1 | %17,1 | %95,0 | 80 |
| Küçük Şehsuvarbey Mahallesi | CHP | %52,0 | %37,4 | %83,3 | 419 |
| Maksutlu Köyü | AK Parti | %34,5 | %49,8 | %80,8 | 344 |
| Malkoçköy | CHP | %63,9 | %21,3 | %89,9 | 365 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | CHP | %56,9 | %28,2 | %87,3 | 1.422 |
| Mescit Mahallesi | CHP | %49,6 | %37,2 | %83,4 | 3.321 |
| Meşeli Köyü | CHP | %54,4 | %21,1 | %90,2 | 102 |
| Muhacirkadı Köyü | CHP | %65,8 | %23,9 | %88,5 | 252 |
| Muradiye Cami Mahallesi | CHP | %64,2 | %19,7 | %86,4 | 982 |
| Muradiye Mahallesi | CHP | %66,2 | %18,3 | %86,1 | 2.410 |
| Ömerbey Köyü | CHP | %64,6 | %9,6 | %84,3 | 217 |
| Rızaefendi Mahallesi | CHP | %66,5 | %20,0 | %84,4 | 1.369 |
| Saçlımüsellim Köyü | CHP | %64,1 | %20,5 | %89,9 | 89 |
| Salarlı Köyü | CHP | %62,7 | %28,6 | %92,3 | 637 |
| Sazlımalkoç Köyü | CHP | %80,3 | %12,7 | %95,3 | 337 |
| Sığırcılı Köyü | CHP | %66,0 | %22,5 | %87,8 | 245 |
| Sipahi Köyü | CHP | %59,3 | %21,0 | %89,4 | 246 |
| Sultanşah Köyü | CHP | %68,4 | %19,9 | %94,5 | 219 |
| Süleymaniye Köyü | CHP | %86,1 | %8,7 | %89,5 | 478 |
| Turnacı Köyü | CHP | %64,4 | %19,1 | %81,3 | 235 |
| Türkobası Köyü | CHP | %69,1 | %22,6 | %90,2 | 245 |
| Yağmurca Köyü | CHP | %77,5 | %12,3 | %89,2 | 637 |
| Yeniköy Mahallesi | CHP | %88,7 | %7,0 | %89,7 | 832 |
İlgili sonuçlar