Meriç Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları
Meriç sonuçlarında CHP %57,7 ile birinci, AK Parti %28,3 ile ikinci; fark 29,4 puan. CHP burada Türkiye ortalamasının (%25,6) 32,1 puan üstünde. 27 mahalle ve köy arasından 23'ünde CHP önde. CHP en güçlü Akıncılar Köyü (%87,4); AK Parti en güçlü Kavaklı Köyü (%77,5). Katılım %84,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Meriç Kasım 2015 Milletvekili Seçimi sonuçları — Meriç, Edirne, Türkiye karşılaştırması| Parti | Oy | Meriç | Edirne | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| CHP | 5.810 | %57,7 | %57,0 | %25,6 | +32,1 |
| AK Parti | 2.852 | %28,3 | %27,0 | %49,3 | −21,0 |
| MHP | 854 | %8,5 | %10,7 | %12,0 | −3,6 |
| HAK-PAR | 105 | %1,0 | %0,5 | %0,2 | +0,8 |
| Saadet | 81 | %0,8 | %0,8 | %0,7 | +0,1 |
| HKP | 78 | %0,8 | %0,3 | %0,2 | +0,6 |
| HDP | 63 | %0,6 | %2,1 | %10,6 | −9,9 |
| Vatan Partisi | 50 | %0,5 | %0,5 | %0,2 | +0,2 |
| BBP | 44 | %0,4 | %0,3 | %0,5 | −0,1 |
| DSP | 42 | %0,4 | %0,2 | %0,1 | +0,3 |
| DP | 33 | %0,3 | %0,2 | %0,1 | +0,2 |
| BTP | 20 | %0,2 | %0,1 | %0,1 | +0,1 |
| Kp | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,1 | +0,0 |
| DYP | 13 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,1 |
| Millet | 6 | %0,1 | %0,1 | %0,0 | +0,0 |
| LDP | 4 | %0,0 | %0,1 | %0,1 | −0,0 |
Meriç seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 45 | 12.224 | 10.336 | %84,6 | 10.068 | 268 |
Meriç mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | CHP | AK Parti | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adasarhanlı Köyü | CHP | %53,7 | %29,7 | %83,2 | 892 |
| Akçadam Köyü | CHP | %78,9 | %14,2 | %86,3 | 373 |
| Akıncılar Köyü | CHP | %87,4 | %3,4 | %84,0 | 106 |
| Alibey Köyü | CHP | %66,0 | %11,0 | %86,0 | 229 |
| B.doğanca Mahallesi | CHP | %65,3 | %24,7 | %82,6 | 1.807 |
| Büyükaltıağaç Köyü | CHP | %69,8 | %11,3 | %88,6 | 581 |
| Hasırcıarnavutköy | AK Parti | %15,8 | %72,6 | %80,7 | 435 |
| K. Doğanca Mahallesi | CHP | %75,1 | %16,4 | %91,6 | 227 |
| Kadıdondurma Köyü | CHP | %76,6 | %11,2 | %85,9 | 633 |
| Karahamza Köyü | CHP | %61,5 | %22,9 | %85,0 | 120 |
| Karayusuflu Köyü | CHP | %52,2 | %35,0 | %83,5 | 285 |
| Kavaklı Köyü | AK Parti | %8,1 | %77,5 | %89,4 | 368 |
| Küçükaltıağaç Köyü | CHP | %70,6 | %15,6 | %85,5 | 255 |
| Küpdere Köyü | CHP | %59,8 | %23,7 | %91,1 | 112 |
| Küplü-Gazi Mahallesi | CHP | %50,1 | %36,5 | %79,9 | 1.132 |
| Küplü-Merkez Mahallesi | AK Parti | %34,3 | %49,0 | %82,6 | 1.027 |
| Nasuhbey Köyü | CHP | %87,3 | %6,4 | %89,3 | 252 |
| Olacak Köyü | CHP | %57,8 | %26,5 | %89,3 | 168 |
| Paşayenice Köyü | AK Parti | %20,5 | %52,6 | %85,7 | 91 |
| Rahmanca Köyü | CHP | %72,6 | %15,9 | %82,4 | 261 |
| Saatağacı Köyü | CHP | %71,9 | %10,2 | %87,2 | 148 |
| Seren Köyü | CHP | %73,9 | %16,7 | %81,4 | 296 |
| Subaşı-İzzet Paşa Mahallesi | CHP | %48,2 | %29,9 | %85,2 | 1.046 |
| Subaşı-Şehit Mehmet Aydın Mahallesi | CHP | %60,4 | %24,9 | %88,2 | 637 |
| Umurca Köyü | CHP | %80,7 | %15,3 | %90,9 | 275 |
| Yakupbey Köyü | CHP | %68,7 | %16,8 | %86,3 | 153 |
| Yenicegörice Köyü | CHP | %69,3 | %19,1 | %82,5 | 315 |
İlgili sonuçlar