Çayırlı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Çayırlı sonuçlarında Evet %60,3 ile birinci, Hayır %39,7 ile ikinci; fark 20,7 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 9,2 puan üstünde. 50 mahalle ve köy arasından 15'inde Evet önde. Evet en güçlü Çataksu Köyü (%98,8); Hayır en güçlü Mirzaoğlu Köyü (%97,1). Katılım %88,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Çayırlı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Çayırlı, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Çayırlı | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.395 | %60,3 | %60,5 | %51,2 | +9,2 |
| Hayır | 2.231 | %39,7 | %39,5 | %48,8 | −9,2 |
Çayırlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 55 | 6.408 | 5.676 | %88,6 | 5.626 | 50 |
Çayırlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Aşağıkartallı Köyü | Hayır | %7,2 | %92,8 | %104,2 | 71 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %76,6 | %23,4 | %81,0 | 1.251 |
| Balıklı Köyü | Evet | %86,8 | %13,2 | %98,2 | 333 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %79,9 | 716 |
| Başköy | Hayır | %12,9 | %87,1 | %96,9 | 65 |
| Boybeyi Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Bozağa Köyü | Hayır | %6,6 | %93,4 | %81,7 | 93 |
| Bölükova Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %94,4 | 36 |
| Büyük Yaylaköy | Hayır | %6,0 | %94,0 | %97,5 | 122 |
| Büyükgelengeç Köyü | Hayır | %4,3 | %95,7 | %92,0 | 25 |
| Cennetpınar Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %86,6 | 307 |
| Çamurdere Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %72,9 | 70 |
| Çataksu Köyü | Evet | %98,8 | %1,2 | %106,2 | 81 |
| Çaykent Köyü | Evet | %68,5 | %31,5 | %88,1 | 270 |
| Çayönü Köyü | Hayır | %3,4 | %96,6 | %87,9 | 99 |
| Çilhoroz Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Çilligöl Köyü | Hayır | %11,4 | %88,6 | %77,2 | 57 |
| Doğanyuva Köyü | Evet | %52,1 | %47,9 | %87,8 | 82 |
| Doluca Köyü | Hayır | %15,2 | %84,8 | %87,2 | 39 |
| Esendoruk Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %77,8 | 18 |
| Eşmepınar Köyü | Hayır | %11,6 | %88,4 | %88,6 | 79 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %91,4 | 500 |
| Gelinpınar Köyü | Hayır | %35,5 | %64,5 | %86,5 | 89 |
| Göller Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %95,5 | 44 |
| Harmantepe Köyü | Evet | %97,2 | %2,8 | %100,0 | 328 |
| Hastarla Köyü | Hayır | %11,1 | %88,9 | %100,0 | 54 |
| Karataş Köyü | Hayır | %13,0 | %87,0 | %109,5 | 21 |
| Küçükgelengeç Köyü | Hayır | %17,6 | %82,4 | %100,0 | 18 |
| Mazlumağa Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %108,3 | 12 |
| Mirzaoğlu Köyü | Hayır | %2,9 | %97,1 | %89,5 | 38 |
| Oğultaşı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Ortaçat Köyü | Hayır | %26,7 | %73,3 | %94,1 | 17 |
| Ozanlı Köyü | Hayır | %17,6 | %82,4 | %89,5 | 57 |
| Paşayurdu Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Pınarlı Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %83,3 | 12 |
| Saraycık Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %95,3 | 43 |
| Sarıgüney Köyü | Hayır | %3,0 | %97,0 | %93,0 | 71 |
| Saygılı Köyü | Hayır | %10,0 | %90,0 | %96,2 | 52 |
| Sırataş Köyü | Hayır | %8,8 | %91,2 | %87,3 | 79 |
| Toprakkale Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %120,0 | 10 |
| Tosunlar Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %127,3 | 11 |
| Turnaçayırı Köyü | Hayır | %6,7 | %93,3 | %133,3 | 12 |
| Verimli Köyü | Evet | %61,4 | %38,6 | %95,8 | 306 |
| Yaylakent Köyü | Hayır | %5,6 | %94,4 | %82,9 | 152 |
| Yaylalar Köyü | Hayır | %18,2 | %81,8 | %81,0 | 42 |
| Yazıkaya Köyü | Evet | %96,9 | %3,1 | %96,0 | 301 |
| Yeşilyaka Köyü | Hayır | %4,6 | %95,4 | %82,8 | 157 |
| Yukarıçamurdere Köyü | Hayır | %8,9 | %91,1 | %94,9 | 59 |
| Yukarıkartallı Köyü | Hayır | %9,6 | %90,4 | %85,9 | 85 |
| Yürekli Köyü | Hayır | %14,3 | %85,7 | %87,5 | 24 |
İlgili sonuçlar