Kemaliye 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kemaliye sonuçlarında Evet %70,2 ile birinci, Hayır %29,8 ile ikinci; fark 40,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 19,0 puan üstünde. 72 mahalle ve köy arasından 60'ında Evet önde. Evet en güçlü Balkırı Köyü (%100,0); Hayır en güçlü Ağılköy (%91,3). Katılım %77,8 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemaliye 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kemaliye, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kemaliye | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.911 | %70,2 | %60,5 | %51,2 | +19,0 |
| Hayır | 811 | %29,8 | %39,5 | %48,8 | −19,0 |
Kemaliye seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 73 | 3.553 | 2.766 | %77,8 | 2.722 | 44 |
Kemaliye mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adak Köyü | Evet | %96,0 | %4,0 | %67,5 | 40 |
| Ağılköy | Hayır | %8,7 | %91,3 | %92,0 | 25 |
| Akçalı Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %76,0 | 25 |
| Aksöğüt Köyü | Evet | %88,2 | %11,8 | %76,0 | 25 |
| Apçağa Köyü | Evet | %77,9 | %22,1 | %88,3 | 154 |
| Ariki Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %75,0 | 80 |
| Armağan Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %100,0 | 26 |
| Arslanoba Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %80,0 | 10 |
| Aşağıumutlu Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %89,1 | 46 |
| Avcı Köyü | Evet | %94,7 | %5,3 | %95,0 | 20 |
| Bahçe Mahallesi | Evet | %67,9 | %32,1 | %94,6 | 56 |
| Balkırı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %109,5 | 21 |
| Başarı Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %75,0 | 16 |
| Başbağlar Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %55,3 | 38 |
| Başpınar Köyü | Evet | %76,7 | %23,3 | %68,2 | 44 |
| Boylu Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %81,3 | 32 |
| Buğdaypınar Köyü | Evet | %91,4 | %8,6 | %83,1 | 71 |
| Çakırtaş Köyü | Evet | %90,4 | %9,6 | %88,3 | 60 |
| Çaldere Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %81,8 | 22 |
| Çanakçı Köyü | Evet | %88,9 | %11,1 | %28,1 | 32 |
| Çatköy | Evet | %93,5 | %6,5 | %72,1 | 43 |
| Çitköy | Evet | %98,5 | %1,5 | %78,4 | 88 |
| Dallıca Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %90,0 | 10 |
| Demir Köyü | Evet | %70,0 | %30,0 | %80,0 | 25 |
| Dilli Köyü | Hayır | %13,6 | %86,4 | %84,6 | 26 |
| Dolunay Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %66,7 | 12 |
| Dörtyolağzı Mahallesi | Evet | %58,2 | %41,8 | %73,0 | 163 |
| Dutluca Köyü | Evet | %57,0 | %43,0 | %72,7 | 121 |
| Efeler Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %50,0 | 28 |
| Ergü Köyü | Evet | %64,7 | %35,3 | %53,1 | 32 |
| Esence Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Esertepe Köyü | Evet | %62,5 | %37,5 | %61,5 | 13 |
| Gençağa Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %85,8 | 155 |
| Gözaydın Köyü | Hayır | %13,3 | %86,7 | %65,2 | 23 |
| Güldibi Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Gümüşçeşme Köyü | Evet | %97,4 | %2,6 | %84,8 | 46 |
| Günyolu Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %44,4 | 27 |
| Hacı Yusuf Mahallesi | Evet | %65,8 | %34,2 | %82,2 | 146 |
| Halilağa Mahallesi | Hayır | %48,1 | %51,9 | %68,9 | 161 |
| Harmankaya Köyü | Evet | %91,7 | %8,3 | %55,8 | 43 |
| İshakpaşa Mahallesi | Evet | %62,5 | %37,5 | %81,4 | 102 |
| Kabataş Köyü | Evet | %52,9 | %47,1 | %94,4 | 36 |
| Karakoçlu Köyü | Evet | %72,0 | %28,0 | %100,0 | 25 |
| Karapınar Köyü | Evet | %76,5 | %23,5 | %85,0 | 40 |
| Kavacık Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Kekikpınarı Köyü | Evet | %73,7 | %26,3 | %63,3 | 60 |
| Kışlacık Köyü | Evet | %54,8 | %45,2 | %100,0 | 31 |
| Kocaçimen Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %69,2 | 13 |
| Kozlupınar Köyü | Hayır | %17,8 | %82,2 | %69,2 | 65 |
| Kuşak Köyü | Hayır | %22,4 | %77,6 | %81,7 | 60 |
| Kutluca Köyü | Evet | %93,3 | %6,7 | %100,0 | 15 |
| Naip Mahallesi | Evet | %69,4 | %30,6 | %84,2 | 146 |
| Ocak Köyü | Hayır | %22,6 | %77,4 | %66,7 | 48 |
| Salihli Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %82,8 | 29 |
| Sandık Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 26 |
| Sandıkbağı Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %75,4 | 203 |
| Sırakonak Köyü | Hayır | %19,2 | %80,8 | %59,1 | 44 |
| Subaşı Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %53,3 | 30 |
| Şahinler Köyü | Evet | %100,0 | %0,0 | %84,0 | 25 |
| Taşdibi Mahallesi | Evet | %71,1 | %28,9 | %68,8 | 112 |
| Topkapı Köyü | Evet | %74,1 | %25,9 | %91,0 | 178 |
| Toybelen Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %76,9 | 52 |
| Tuğlu Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %82,4 | 17 |
| Yaka Köyü | Evet | %78,6 | %21,4 | %100,0 | 14 |
| Yayladamı Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Yazmakaya Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %80,0 | 25 |
| Yeşilyamaç Köyü | Evet | %50,0 | %50,0 | %80,0 | 15 |
| Yeşilyayla Köyü | Evet | %63,6 | %36,4 | %61,1 | 18 |
| Yeşilyurt Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %67,7 | 31 |
| Yıldızlı Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %66,7 | 24 |
| Yukarıumutlu Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %95,5 | 44 |
| Yuva Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %60,0 | 20 |
İlgili sonuçlar