Kemah 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kemah sonuçlarında Evet %60,2 ile birinci, Hayır %39,8 ile ikinci; fark 20,5 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 9,0 puan üstünde. 83 mahalle ve köy arasından 48'inde Evet önde. Evet en güçlü Gölkaynak Köyü (%97,6); Hayır en güçlü Maksutuşağı Köyü (%97,2). Katılım %80,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kemah 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kemah, Erzincan, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kemah | Erzincan | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 2.441 | %60,2 | %60,5 | %51,2 | +9,0 |
| Hayır | 1.612 | %39,8 | %39,5 | %48,8 | −9,0 |
Kemah seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 86 | 5.135 | 4.111 | %80,1 | 4.053 | 58 |
Kemah mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ağaçsaray Köyü | Evet | %94,0 | %6,0 | %71,2 | 73 |
| Akbudak Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %92,9 | 14 |
| Akça Köyü | Evet | %71,4 | %28,6 | %95,5 | 22 |
| Aktaş Köyü | Hayır | %26,7 | %73,3 | %125,0 | 12 |
| Akyünlü Köyü | Hayır | %41,7 | %58,3 | %120,0 | 10 |
| Alpköy | Evet | %80,4 | %19,6 | %95,8 | 48 |
| Aşağıgedik Mahallesi | Hayır | %30,2 | %69,8 | %84,2 | 76 |
| Atma Köyü | Evet | %89,3 | %10,7 | %107,7 | 26 |
| Ayranpınar Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %78,9 | 38 |
| Beklimçay Mahallesi | Evet | %64,0 | %36,0 | %86,4 | 59 |
| Beşikli Köyü | Hayır | %6,5 | %93,5 | %88,6 | 35 |
| Boğaziçi Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %100,0 | 25 |
| Bozoğlak Köyü | Evet | %95,6 | %4,4 | %73,8 | 61 |
| Cevizlik Köyü | Evet | %97,1 | %2,9 | %50,7 | 69 |
| Cirgişin Mahallesi | Evet | %66,1 | %33,9 | %61,5 | 96 |
| Çakırlar Köyü | Hayır | %17,6 | %82,4 | %81,0 | 21 |
| Çalgı Köyü | Hayır | %23,5 | %76,5 | %87,2 | 39 |
| Çalıklar Köyü | Hayır | %20,0 | %80,0 | %100,0 | 25 |
| Çamlıyayla Köyü | Evet | %85,0 | %15,0 | %83,3 | 24 |
| Çarşı Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,3 | %62,6 | 768 |
| Çiğdemli Köyü | Evet | %96,4 | %3,6 | %73,7 | 38 |
| Dedek Köyü | Evet | %92,3 | %7,7 | %61,9 | 21 |
| Dedeoğlu Köyü | Evet | %70,6 | %29,4 | %50,0 | 34 |
| Dereköy | Hayır | %14,3 | %85,7 | %75,0 | 28 |
| Dikyamaç Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %81,8 | 44 |
| Doğanbeyli Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %75,7 | 111 |
| Doğanköy | Hayır | %29,4 | %70,6 | %104,0 | 50 |
| Doruca Köyü | Hayır | %42,9 | %57,1 | %58,3 | 12 |
| Dutlu Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %118,2 | 11 |
| Elmalı Köyü | Evet | %79,2 | %20,8 | %80,6 | 67 |
| Eriç Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %88,9 | 54 |
| Esimli Köyü | Hayır | %17,3 | %82,7 | %99,0 | 99 |
| Eskibağlar Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %80,0 | 35 |
| Gediktepe Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %93,5 | 46 |
| Göğüsbağı Mahallesi | Hayır | %49,3 | %50,7 | %81,7 | 175 |
| Gökkaya Köyü | Hayır | %11,1 | %88,9 | %86,7 | 83 |
| Gölkaynak Köyü | Evet | %97,6 | %2,4 | %81,1 | 53 |
| Gülbahçe Köyü | Evet | %93,1 | %6,9 | %82,9 | 35 |
| Hakbilir Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %85,9 | 156 |
| Ilgarlı Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %83,3 | 12 |
| İncedere Köyü | Hayır | %27,3 | %72,7 | %110,0 | 10 |
| Karacaköy | Hayır | %14,7 | %85,3 | %85,4 | 41 |
| Karadağ Köyü | Evet | %87,8 | %12,2 | %70,7 | 58 |
| Kardere Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %77,2 | 79 |
| Karşıbağ Mahallesi | Evet | %50,0 | %50,0 | %78,2 | 78 |
| Kayabaşı Köyü | Hayır | %16,7 | %83,3 | %63,8 | 47 |
| Kazankaya Köyü | Hayır | %8,0 | %92,0 | %92,6 | 27 |
| Kedek Köyü | Hayır | %23,5 | %76,5 | %113,3 | 15 |
| Kemeryaka Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %82,8 | 99 |
| Kerer Köyü | Evet | %93,9 | %6,1 | %79,4 | 252 |
| Kırıkdere Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %116,7 | 18 |
| Koçkar Köyü | Evet | %95,0 | %5,0 | %78,8 | 179 |
| Konuksever Köyü | Hayır | %6,8 | %93,2 | %83,1 | 71 |
| Koruyolu Köyü | Evet | %94,1 | %5,9 | %77,3 | 22 |
| Kömürköy | Evet | %60,9 | %39,1 | %83,6 | 55 |
| Kutluova Köyü | Hayır | %45,5 | %54,5 | %68,8 | 16 |
| Küplü Köyü | Hayır | %9,8 | %90,2 | %102,0 | 50 |
| Maksutuşağı Köyü | Hayır | %2,8 | %97,2 | %93,1 | 116 |
| Mektepönü Mahallesi | Evet | %62,2 | %37,8 | %82,1 | 56 |
| Mermerli Köyü | Hayır | %14,5 | %85,5 | %81,2 | 197 |
| Mezraa Köyü | Hayır | %28,6 | %71,4 | %100,0 | 14 |
| Muratboynu Köyü | Evet | %95,2 | %4,8 | %84,2 | 101 |
| Oğuzköy | Evet | %86,7 | %13,3 | %75,0 | 60 |
| Olukpınar Köyü | Hayır | %33,3 | %66,7 | %108,8 | 34 |
| Ortagedik Mahallesi | Hayır | %28,6 | %71,4 | %104,8 | 21 |
| Özdamar Köyü | Evet | %78,4 | %21,6 | %64,4 | 59 |
| Parmakkaya Köyü | — | %0,0 | %0,0 | — | — |
| Pörhenkbaşı Mahallesi | Evet | %53,5 | %46,5 | %85,2 | 54 |
| Sarıyazı Köyü | Hayır | %25,0 | %75,0 | %72,7 | 22 |
| Seringöze Köyü | Evet | %70,2 | %29,8 | %73,4 | 64 |
| Sürekköy | Hayır | %13,0 | %87,0 | %104,5 | 22 |
| Şahintepe Köyü | Hayır | %16,7 | %83,3 | %92,3 | 65 |
| Tandırbaşı Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %107,1 | 14 |
| Tanköy | Evet | %97,4 | %2,6 | %79,6 | 49 |
| Taşbulak Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %100,0 | 27 |
| Tuzla Köyü | Evet | %89,7 | %10,3 | %65,3 | 49 |
| Uluçınar Köyü | Hayır | %16,1 | %83,9 | %93,9 | 33 |
| Yağca Köyü | Hayır | %17,4 | %82,6 | %85,2 | 27 |
| Yahşiler Köyü | Hayır | %4,9 | %95,1 | %96,8 | 63 |
| Yardere Köyü | Hayır | %26,3 | %73,7 | %86,4 | 22 |
| Yastıktepe Köyü | Hayır | %7,3 | %92,7 | %93,2 | 44 |
| Yukarı Mahallesi | Evet | %75,0 | %25,0 | %61,5 | 26 |
| Yücebelen Köyü | Evet | %97,3 | %2,7 | %100,0 | 74 |
İlgili sonuçlar