Olur 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Olur sonuçlarında Evet %78,5 ile birinci, Hayır %21,5 ile ikinci; fark 57,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,4) 27,1 puan üstünde. 43 mahalle ve köy arasından 42'sinde Evet önde. Evet en güçlü Akbayır Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü Olurdere Mahallesi (%76,7). Katılım %80,0 (Türkiye %85,2).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Olur 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Olur, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Olur | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 3.284 | %78,5 | %74,5 | %51,4 | +27,1 |
| Hayır | 898 | %21,5 | %25,5 | %48,6 | −27,1 |
Olur seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 48 | 5.351 | 4.279 | %80,0 | 4.182 | 97 |
Olur mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akbayır Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %68,2 | 22 |
| Aktepe Mahallesi | Evet | %71,5 | %28,5 | %79,7 | 261 |
| Altunkaya Mahallesi | Evet | %80,4 | %19,6 | %82,3 | 62 |
| Aşağıçayırlı Mahallesi | Evet | %72,9 | %27,1 | %82,8 | 134 |
| Aşağıkaracasu Mahallesi | Evet | %79,3 | %20,7 | %77,5 | 231 |
| Atlı Mahallesi | Evet | %90,7 | %9,3 | %77,9 | 145 |
| Beğendik Mahallesi | Evet | %76,0 | %24,0 | %77,5 | 129 |
| Beşkaya Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %72,0 | 75 |
| Boğazgören Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %75,9 | 83 |
| Bozdoğan Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %86,2 | 29 |
| Coşkunlar Mahallesi | Evet | %89,5 | %10,5 | %86,4 | 88 |
| Çataksu Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %71,6 | 261 |
| Eğlek Mahallesi | Evet | %79,4 | %20,6 | %73,1 | 93 |
| Ekinlik Mahallesi | Evet | %65,0 | %35,0 | %71,4 | 28 |
| Filizli Mahallesi | Evet | %83,0 | %17,0 | %72,1 | 68 |
| Güngöründü Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %100,0 | 14 |
| Hükkam Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %94,2 | 224 |
| Ilıkaynak Mahallesi | Evet | %87,5 | %12,5 | %81,2 | 69 |
| Kaban Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %68,5 | 73 |
| Kaledibi Mahallesi | Evet | %83,5 | %16,5 | %78,4 | 116 |
| Karakoçlar Mahallesi | Evet | %94,1 | %5,9 | %100,0 | 17 |
| Keçili Mahallesi | Evet | %95,5 | %4,5 | %75,9 | 29 |
| Kekikli Mahallesi | Evet | %72,3 | %27,7 | %82,9 | 117 |
| Köprübaşı Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %87,7 | 65 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %75,4 | 989 |
| Merkez-Merkez Yeşilbağlar Mahallesi | Evet | %95,2 | %4,8 | %92,1 | 229 |
| Oğuzkent Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %82,6 | 23 |
| Olgun Mahallesi | Evet | %85,1 | %14,9 | %72,3 | 65 |
| Olurdere Mahallesi | Hayır | %23,3 | %76,7 | %80,4 | 56 |
| Ormanağzı Mahallesi | Evet | %55,9 | %44,1 | %79,3 | 473 |
| Sarıbaşak Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %78,6 | 14 |
| Soğukgöze Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %70,7 | 116 |
| Süngübayır Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %76,3 | 38 |
| Şalpazarı Mahallesi | Evet | %79,1 | %20,9 | %77,6 | 58 |
| Taşgeçit Mahallesi | Evet | %67,1 | %32,9 | %80,0 | 100 |
| Uzunharman Mahallesi | Evet | %61,8 | %38,2 | %81,0 | 42 |
| Ürünlü Mahallesi | Evet | %98,0 | %2,0 | %85,0 | 60 |
| Yaylabaşı Mahallesi | Evet | %85,2 | %14,8 | %67,5 | 40 |
| Yeşilbağlar Mahallesi | Evet | %73,1 | %26,9 | %89,8 | 177 |
| Yıldızkaya Mahallesi | Evet | %92,7 | %7,3 | %67,1 | 85 |
| Yolgözler Mahallesi | Evet | %97,4 | %2,6 | %88,6 | 44 |
| Yukarıçayırlı Mahallesi | Evet | %68,9 | %31,1 | %71,4 | 63 |
| Yukarıkaracasu Mahallesi | Evet | %97,5 | %2,5 | %98,8 | 246 |
İlgili sonuçlar