Palandöken 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Palandöken sonuçlarında Evet %71,9 ile birinci, Hayır %28,1 ile ikinci; fark 43,9 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 20,8 puan üstünde. 26 mahalle ve köy arasından 26'sında Evet önde. Evet en güçlü Konaklı Mahallesi (%98,8); Hayır en güçlü Adnan Menderes Mahallesi (%29,7). Katılım %86,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Palandöken 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Palandöken, Erzurum, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Palandöken | Erzurum | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 68.089 | %71,9 | %74,5 | %51,2 | +20,8 |
| Hayır | 26.567 | %28,1 | %25,5 | %48,8 | −20,8 |
Palandöken seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 297 | 111.812 | 96.326 | %86,1 | 94.656 | 1.670 |
Palandöken mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Abdurrahman Gazi Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %83,2 | 14.120 |
| Adnan Menderes Mahallesi | Evet | %70,3 | %29,7 | %86,7 | 20.217 |
| Ali Bezirgan Mahallesi | Evet | %73,2 | %26,8 | %97,3 | 73 |
| Aziziye Mahallesi | Evet | %97,0 | %3,0 | %71,4 | 49 |
| Börekli Mahallesi | Evet | %98,1 | %1,9 | %100,0 | 216 |
| Çeperli Mahallesi | Evet | %93,1 | %6,9 | %84,7 | 85 |
| Dereboğazı Mahallesi | Evet | %91,6 | %8,4 | %96,8 | 655 |
| Güllü Mahallesi | Evet | %80,0 | %20,0 | %86,3 | 102 |
| Güzelyurt Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %102,8 | 218 |
| Hancığaz Mahallesi | Evet | %93,8 | %6,3 | %109,1 | 44 |
| Hüseyin Avni Ulaş Mahallesi | Evet | %71,9 | %28,1 | %86,8 | 23.022 |
| Konaklı Mahallesi | Evet | %98,8 | %1,2 | %100,0 | 171 |
| Kümbet Mahallesi | Evet | %93,7 | %6,3 | %97,1 | 279 |
| Müftü Solakzade Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %87,0 | 19.772 |
| Nene Hatun Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %95,2 | 167 |
| Sığırlı Mahallesi | Evet | %95,6 | %4,4 | %92,8 | 97 |
| Şehitler Mahallesi | Evet | %84,6 | %15,4 | %97,1 | 68 |
| Taşlıgüney Mahallesi | Evet | %96,5 | %3,5 | %94,0 | 183 |
| Tekkederesi Mahallesi | Evet | %98,3 | %1,7 | %94,4 | 126 |
| Tepeköy Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %106,5 | 154 |
| Toparlak Mahallesi | Evet | %95,1 | %4,9 | %83,8 | 198 |
| Uzun Ahmet Mahallesi | Evet | %95,3 | %4,7 | %88,5 | 96 |
| Yağmurcuk Mahallesi | Evet | %95,0 | %5,0 | %91,5 | 354 |
| Yıkılgan Mahallesi | Evet | %89,2 | %10,8 | %97,4 | 38 |
| Yukarıyenice Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %83,7 | 86 |
| Yunusemre Mahallesi | Evet | %70,6 | %29,4 | %85,2 | 31.222 |
İlgili sonuçlar