Abana 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Abana sonuçlarında Evet %62,2 ile birinci, Hayır %37,8 ile ikinci; fark 24,4 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 11,0 puan üstünde. 15 mahalle ve köy arasından 15'inde Evet önde. Evet en güçlü Elmaçukuru Köyü (%96,7); Hayır en güçlü Merkez Mahallesi (%43,9). Katılım %78,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Abana 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Abana, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Abana | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.538 | %62,2 | %64,8 | %51,2 | +11,0 |
| Hayır | 935 | %37,8 | %35,2 | %48,8 | −11,0 |
Abana seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 21 | 3.214 | 2.531 | %78,7 | 2.473 | 58 |
Abana mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Akçam Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %88,6 | 88 |
| Altıkulaç Köyü | Evet | %92,4 | %7,6 | %82,5 | 80 |
| Bağlık Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %80,0 | 95 |
| Çampınar Köyü | Evet | %75,6 | %24,4 | %80,4 | 56 |
| Çayırcık Mahallesi | Evet | %59,4 | %40,6 | %82,5 | 40 |
| Denizbükü Köyü | Evet | %82,0 | %18,0 | %77,3 | 66 |
| Elmaçukuru Köyü | Evet | %96,7 | %3,3 | %93,8 | 32 |
| Göynükler Köyü | Evet | %86,7 | %13,3 | %68,9 | 45 |
| Hacıveli Mahallesi | Evet | %63,6 | %36,4 | %104,8 | 21 |
| Kadıyusuf Köyü | Evet | %80,0 | %20,0 | %87,0 | 46 |
| Konakören Mahallesi | Evet | %59,3 | %40,7 | %75,1 | 309 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %56,1 | %43,9 | %77,9 | 2.147 |
| Yakabaşı Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %87,9 | 66 |
| Yemeni Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %83,1 | 71 |
| Yeşilyuva Köyü | Evet | %77,8 | %22,2 | %73,1 | 52 |
İlgili sonuçlar