Ağlı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Ağlı sonuçlarında Evet %74,5 ile birinci, Hayır %25,5 ile ikinci; fark 49,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 23,4 puan üstünde. 23 mahalle ve köy arasından 23'ünde Evet önde. Evet en güçlü Akçakese Köyü (%90,9); Hayır en güçlü Yeşilpınar Köyü (%48,1). Katılım %79,4 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Ağlı 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Ağlı, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Ağlı | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 1.352 | %74,5 | %64,8 | %51,2 | +23,4 |
| Hayır | 462 | %25,5 | %35,2 | %48,8 | −23,4 |
Ağlı seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 24 | 2.355 | 1.870 | %79,4 | 1.814 | 56 |
Ağlı mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Adalar Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %82,1 | 56 |
| Akçakese Köyü | Evet | %90,9 | %9,1 | %69,8 | 63 |
| Akdivan Köyü | Evet | %78,0 | %22,0 | %88,3 | 60 |
| Alınca Mahallesi | Evet | %71,1 | %28,9 | %69,0 | 113 |
| Bereketli Köyü | Evet | %87,9 | %12,1 | %79,3 | 82 |
| Danacı Mahallesi | Evet | %77,4 | %22,6 | %78,9 | 204 |
| Dikmen Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %86,7 | 105 |
| Fırıncık Köyü | Evet | %88,1 | %11,9 | %70,0 | 60 |
| Gölcüğez Köyü | Evet | %74,4 | %25,6 | %82,6 | 109 |
| Kabacı Köyü | Evet | %88,5 | %11,5 | %65,0 | 40 |
| Ketenciler Mahallesi | Evet | %74,7 | %25,3 | %75,2 | 113 |
| Kırlardere Mahallesi | Evet | %74,4 | %25,6 | %73,3 | 60 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %67,8 | %32,2 | %80,0 | 650 |
| Müsellimler Köyü | Evet | %69,2 | %30,8 | %83,7 | 49 |
| Oluközü Köyü | Evet | %83,8 | %16,2 | %82,6 | 46 |
| Örencik Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %83,5 | 127 |
| Selmanlı Köyü | Evet | %81,5 | %18,5 | %84,4 | 32 |
| Selmanlı Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %95,3 | 64 |
| Sinan Mahallesi | Evet | %81,7 | %18,3 | %72,0 | 100 |
| Tunuslar Köyü | Evet | %73,5 | %26,5 | %96,2 | 53 |
| Turnacık Köyü | Evet | %53,8 | %46,2 | %76,5 | 17 |
| Yağlıca Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %75,6 | 82 |
| Yeşilpınar Köyü | Evet | %51,9 | %48,1 | %77,1 | 70 |
İlgili sonuçlar