Bozkurt 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Bozkurt sonuçlarında Evet %74,5 ile birinci, Hayır %25,5 ile ikinci; fark 49,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 23,4 puan üstünde. 37 mahalle ve köy arasından 37'sinde Evet önde. Evet en güçlü Dursun Köyü (%93,5); Hayır en güçlü İbrahimköy (%38,5). Katılım %80,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 15 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Bozkurt 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Bozkurt, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Bozkurt | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 4.315 | %74,5 | %64,8 | %51,2 | +23,4 |
| Hayır | 1.474 | %25,5 | %35,2 | %48,8 | −23,4 |
Bozkurt seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 46 | 7.435 | 5.958 | %80,1 | 5.789 | 169 |
Bozkurt mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Alantepe Köyü | Evet | %84,6 | %15,4 | %68,3 | 41 |
| Ambarcılar Köyü | Evet | %91,5 | %8,5 | %86,5 | 156 |
| Bayramgazi Köyü | Evet | %81,7 | %18,3 | %74,0 | 150 |
| Beldeğirmen Köyü | Evet | %64,3 | %35,7 | %53,8 | 52 |
| Çiçekyayla Köyü | Evet | %88,4 | %11,6 | %71,0 | 62 |
| Darsu Köyü | Evet | %68,2 | %31,8 | %75,0 | 60 |
| Dursun Köyü | Evet | %93,5 | %6,5 | %72,2 | 108 |
| Görentaş Köyü | Evet | %91,8 | %8,2 | %86,7 | 105 |
| Güngören Köyü | Evet | %63,2 | %36,8 | %100,0 | 19 |
| Günvakti Köyü | Evet | %87,1 | %12,9 | %81,9 | 226 |
| Hamza Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,3 | %96,1 | 51 |
| Işığan Köyü | Evet | %77,5 | %22,5 | %97,6 | 41 |
| İbrahimköy | Evet | %61,5 | %38,5 | %72,6 | 73 |
| İlişi Köyü | Evet | %63,6 | %36,4 | %75,7 | 382 |
| İnceyazı Köyü | Evet | %75,7 | %24,3 | %70,7 | 99 |
| Kayalar Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %77,4 | 62 |
| Kestanesökü Köyü | Evet | %76,0 | %24,0 | %83,1 | 65 |
| Keşlik Köyü | Evet | %83,3 | %16,7 | %73,4 | 79 |
| Kızılcaelma Köyü | Evet | %66,3 | %33,7 | %81,8 | 110 |
| Kirazsökü Köyü | Evet | %90,5 | %9,5 | %78,6 | 28 |
| Kocaçam Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %74,0 | 154 |
| Koşmapınar Köyü | Evet | %72,1 | %27,9 | %82,8 | 198 |
| Köseali Köyü | Evet | %87,5 | %12,5 | %62,8 | 43 |
| Kutluca Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %72,4 | 98 |
| Mamatlar Köyü | Evet | %68,6 | %31,4 | %71,4 | 49 |
| Merkez Mahallesi | Evet | %69,3 | %30,7 | %81,6 | 3.689 |
| Ortasökü Köyü | Evet | %82,1 | %17,9 | %83,6 | 201 |
| Sakızcılar Köyü | Evet | %75,0 | %25,0 | %75,3 | 77 |
| Sarıçiçek Köyü | Evet | %92,2 | %7,8 | %79,0 | 81 |
| Şen Mahallesi | Evet | %78,9 | %21,1 | %86,4 | 88 |
| Şeyhoğlu Köyü | Evet | %91,0 | %9,0 | %73,8 | 107 |
| Tezcan Köyü | Evet | %67,9 | %32,1 | %87,1 | 62 |
| Uluköy | Evet | %83,7 | %16,3 | %69,3 | 137 |
| Yaşarlı Köyü | Evet | %89,8 | %10,2 | %82,2 | 163 |
| Yaylatepe Köyü | Evet | %92,6 | %7,4 | %80,5 | 123 |
| Yeni Mahallesi | Evet | %91,4 | %8,6 | %84,5 | 71 |
| Yüksek Mahallesi | Evet | %78,7 | %21,3 | %89,6 | 125 |
İlgili sonuçlar