Küre 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Küre sonuçlarında Evet %66,5 ile birinci, Hayır %33,5 ile ikinci; fark 33,0 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 15,3 puan üstünde. 38 mahalle ve köy arasından 36'sında Evet önde. Evet en güçlü Kesepınar Köyü (%97,5); Hayır en güçlü Camievsat Mahallesi (%59,2). Katılım %81,6 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Küre 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Küre, Kastamonu, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Küre | Kastamonu | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 2.320 | %66,5 | %64,8 | %51,2 | +15,3 |
| Hayır | 1.170 | %33,5 | %35,2 | %48,8 | −15,3 |
Küre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 44 | 4.450 | 3.630 | %81,6 | 3.490 | 140 |
Küre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Afşargüney Köyü | Evet | %76,2 | %23,8 | %81,5 | 27 |
| Afşarimam Köyü | Evet | %74,5 | %25,5 | %71,0 | 69 |
| Ahmetbeşe Köyü | Evet | %61,1 | %38,9 | %94,7 | 19 |
| Alacık Köyü | Evet | %77,1 | %22,9 | %94,6 | 112 |
| Avcıpınar Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %82,4 | 51 |
| Belören Köyü | Evet | %68,0 | %32,0 | %96,3 | 27 |
| Beşören Köyü | Evet | %93,4 | %6,6 | %86,3 | 95 |
| Beyalan Köyü | Evet | %62,1 | %37,9 | %73,2 | 41 |
| Bürüm Köyü | Evet | %92,0 | %8,0 | %93,1 | 29 |
| Cambaz Köyü | Evet | %57,1 | %42,9 | %80,8 | 26 |
| Camievsat Mahallesi | Hayır | %40,8 | %59,2 | %85,1 | 350 |
| Camikebir Mahallesi | Evet | %54,4 | %45,6 | %81,0 | 563 |
| Camili Köyü | Evet | %75,4 | %24,6 | %78,8 | 80 |
| Çatak Köyü | Evet | %60,9 | %39,1 | %73,4 | 64 |
| Çatköy | Evet | %86,3 | %13,7 | %70,3 | 74 |
| Çaybükü Köyü | Evet | %93,6 | %6,4 | %83,7 | 196 |
| Ersizler Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %88,9 | 54 |
| Ersizlerdede Köyü | Evet | %51,2 | %48,8 | %86,5 | 193 |
| Güllüce Köyü | Evet | %86,2 | %13,8 | %80,5 | 87 |
| Güneyköy | Evet | %78,9 | %21,1 | %80,0 | 25 |
| İğdir Köyü | Evet | %84,0 | %16,0 | %74,0 | 77 |
| İkizciler Köyü | Evet | %80,7 | %19,3 | %96,7 | 60 |
| İmralı Köyü | Evet | %84,4 | %15,6 | %63,5 | 52 |
| Karadonu Köyü | Evet | %82,9 | %17,1 | %81,1 | 53 |
| Karaman Köyü | Evet | %60,0 | %40,0 | %62,6 | 91 |
| Kayadibi Köyü | Evet | %90,0 | %10,0 | %81,2 | 191 |
| Kesepınar Köyü | Evet | %97,5 | %2,5 | %89,2 | 93 |
| Koyunkırtık Köyü | Evet | %97,0 | %3,0 | %76,6 | 47 |
| Kozköy | Evet | %80,6 | %19,4 | %63,2 | 57 |
| Kösreli Köyü | Evet | %74,6 | %25,4 | %74,4 | 82 |
| Köstekçiler Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %76,2 | 63 |
| Müderris Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %79,6 | 668 |
| Saman Mahallesi | Hayır | %49,6 | %50,4 | %82,8 | 332 |
| Sarpun Köyü | Evet | %81,8 | %18,2 | %89,2 | 37 |
| Sipahiler Köyü | Evet | %81,0 | %19,0 | %84,3 | 70 |
| Taşpınar Köyü | Evet | %66,7 | %33,3 | %66,7 | 45 |
| Topçu Köyü | Evet | %88,6 | %11,4 | %94,7 | 170 |
| Uzunöz Köyü | Evet | %50,8 | %49,2 | %81,3 | 80 |
İlgili sonuçlar