Demirci 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Demirci sonuçlarında Evet %65,8 ile birinci, Hayır %34,2 ile ikinci; fark 31,6 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 14,6 puan üstünde. 101 mahalle ve köy arasından 91'inde Evet önde. Evet en güçlü Kayranokçular Mahallesi (%100,0); Hayır en güçlü İrişler Mahallesi (%63,3). Katılım %90,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Demirci 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Demirci, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Demirci | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 17.544 | %65,8 | %45,7 | %51,2 | +14,6 |
| Hayır | 9.112 | %34,2 | %54,3 | %48,8 | −14,6 |
Demirci seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 131 | 30.462 | 27.440 | %90,1 | 26.656 | 784 |
Demirci mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| Ahatlar Mahallesi | Evet | %81,8 | %18,2 | %88,8 | 251 |
| Ahmetler Mahallesi | Evet | %79,0 | %21,0 | %87,2 | 367 |
| Akdere Mahallesi | Evet | %71,8 | %28,2 | %95,6 | 91 |
| Akıncılar Mahallesi | Hayır | %47,7 | %52,3 | %87,2 | 1.729 |
| Alaağaç Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %88,2 | 203 |
| Armutlu Mahallesi | Evet | %78,1 | %21,9 | %93,3 | 104 |
| Ayvaalan Mahallesi | Evet | %73,1 | %26,9 | %89,5 | 295 |
| Azizbey Mahallesi | Evet | %65,3 | %34,7 | %91,7 | 121 |
| Bahçeler Mahallesi | Evet | %55,4 | %44,6 | %87,9 | 438 |
| Bardakçı Mahallesi | Evet | %94,4 | %5,6 | %95,3 | 343 |
| Bayramşah Mahallesi | Evet | %74,5 | %25,5 | %96,7 | 60 |
| Beyazıt Mahallesi | Evet | %58,8 | %41,2 | %89,0 | 1.979 |
| Boyacık Mahallesi | Evet | %81,6 | %18,4 | %94,1 | 273 |
| Bozçatlı Mahallesi | Evet | %77,0 | %23,0 | %89,3 | 112 |
| Bozköy Mahallesi | Evet | %71,4 | %28,6 | %90,9 | 33 |
| Büyükkıran Mahallesi | Evet | %93,3 | %6,7 | %92,2 | 102 |
| Camii Atik Mahallesi | Evet | %60,2 | %39,8 | %92,3 | 104 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Evet | %55,2 | %44,8 | %88,1 | 854 |
| Çağıllar Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %86,8 | 76 |
| Çamköy Mahallesi | Hayır | %46,7 | %53,3 | %89,0 | 154 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %53,3 | %46,7 | %93,5 | 713 |
| Çanakçı Mahallesi | Evet | %75,3 | %24,7 | %89,9 | 276 |
| Çandır Mahallesi | Evet | %68,7 | %31,3 | %83,2 | 167 |
| Çardaklı Mahallesi | Evet | %73,7 | %26,3 | %96,6 | 59 |
| Çataloluk Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %90,0 | 241 |
| Danişmentler Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %92,7 | 192 |
| Demirci Mahallesi | Evet | %82,4 | %17,6 | %92,4 | 224 |
| Doktor Mehmet Akarsu Mahallesi | Evet | %60,7 | %39,3 | %91,3 | 966 |
| Durhasan Mahallesi | Evet | %58,0 | %42,0 | %84,8 | 368 |
| Elek Mahallesi | Evet | %78,4 | %21,6 | %85,5 | 117 |
| Esenyurt Mahallesi | Evet | %87,6 | %12,4 | %92,5 | 293 |
| Eskihisar Mahallesi | Evet | %94,5 | %5,5 | %91,5 | 82 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %66,3 | %33,7 | %90,6 | 796 |
| Gömeçler Mahallesi | Hayır | %45,9 | %54,1 | %85,7 | 147 |
| Gümele Mahallesi | Evet | %91,3 | %8,7 | %89,1 | 238 |
| Gürçeşme Mahallesi | Evet | %82,1 | %17,9 | %95,9 | 73 |
| Güveli Mahallesi | Evet | %57,8 | %42,2 | %98,6 | 139 |
| Hacıbaba Mahallesi | Hayır | %46,2 | %53,8 | %90,8 | 174 |
| Hacıhamza Mahallesi | Hayır | %45,3 | %54,7 | %86,4 | 852 |
| Hacıhasan Mahallesi | Hayır | %44,3 | %55,7 | %84,3 | 236 |
| Hacıtürbek Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %90,3 | 216 |
| Hırkalı Mahallesi | Evet | %87,2 | %12,8 | %93,0 | 242 |
| Hoşçalar Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %93,0 | 230 |
| Hüdük Mahallesi | Evet | %70,0 | %30,0 | %95,0 | 199 |
| Iklıkçı Mahallesi | Evet | %88,9 | %11,1 | %92,3 | 39 |
| İcikler Mahallesi | Evet | %60,4 | %39,6 | %89,3 | 1.056 |
| İçhisar Mahallesi | Evet | %61,9 | %38,1 | %88,4 | 292 |
| İmceler Mahallesi | Evet | %97,2 | %2,8 | %88,1 | 84 |
| İmrenler Mahallesi | Evet | %63,1 | %36,9 | %94,5 | 218 |
| İrişler Mahallesi | Hayır | %36,7 | %63,3 | %89,4 | 208 |
| İsmailler Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %94,4 | 54 |
| Karaisalar Mahallesi | Evet | %86,9 | %13,1 | %95,5 | 66 |
| Kargınışıklar Mahallesi | Evet | %66,7 | %33,3 | %84,6 | 638 |
| Kasımfakı Mahallesi | Hayır | %48,9 | %51,1 | %89,4 | 508 |
| Kayaköy Mahallesi | Evet | %93,5 | %6,5 | %91,2 | 34 |
| Kayranokçular Mahallesi | Evet | %100,0 | %0,0 | %125,0 | 12 |
| Kazancı Mahallesi | Evet | %86,1 | %13,9 | %87,9 | 116 |
| Kerpiçlik Mahallesi | Evet | %89,6 | %10,4 | %88,6 | 298 |
| Kılavuzlar Mahallesi | Evet | %80,8 | %19,2 | %92,8 | 586 |
| Kışlak Mahallesi | Evet | %79,7 | %20,3 | %84,8 | 237 |
| Kovancı Mahallesi | Evet | %83,3 | %16,7 | %95,5 | 134 |
| Köylüce Mahallesi | Evet | %85,3 | %14,7 | %92,6 | 270 |
| Kulalar Mahallesi | Evet | %74,1 | %25,9 | %86,9 | 510 |
| Kuzeyir Mahallesi | Evet | %82,7 | %17,3 | %83,3 | 198 |
| Kuzuköy Mahallesi | Evet | %83,8 | %16,3 | %96,5 | 255 |
| Küçükkıran Mahallesi | Evet | %72,0 | %28,0 | %95,6 | 114 |
| Küçükoba Mahallesi | Evet | %74,2 | %25,8 | %96,8 | 93 |
| Küpeler Mahallesi | Hayır | %43,1 | %56,9 | %90,6 | 385 |
| Mahmutlar Mahallesi | Evet | %78,2 | %21,8 | %96,5 | 735 |
| Marmaracık Mahallesi | Evet | %72,5 | %27,5 | %88,3 | 128 |
| Mezitler Mahallesi | Evet | %60,9 | %39,1 | %79,4 | 165 |
| Minnetler Mahallesi | Evet | %56,9 | %43,1 | %92,9 | 631 |
| Mithatpaşa Mahallesi | Hayır | %46,4 | %53,6 | %89,8 | 579 |
| Öksüzlü Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %86,3 | 161 |
| Ören Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %93,1 | 231 |
| Örücüler Mahallesi | Evet | %68,8 | %31,3 | %97,6 | 85 |
| Pazar Mahallesi | Evet | %52,4 | %47,6 | %86,6 | 365 |
| Rahmanlar Mahallesi | Evet | %93,9 | %6,1 | %91,0 | 145 |
| Sağnıç Mahallesi | Evet | %87,3 | %12,7 | %91,0 | 343 |
| Sayık Mahallesi | Evet | %91,8 | %8,2 | %89,2 | 250 |
| Secaattin Mahallesi | Evet | %57,7 | %42,3 | %90,9 | 528 |
| Serçeler Mahallesi | Evet | %75,6 | %24,4 | %88,0 | 267 |
| Sevişler Mahallesi | Evet | %73,0 | %27,0 | %98,8 | 251 |
| Sinan Mahallesi | Evet | %65,7 | %34,3 | %90,3 | 165 |
| Sofular Mahallesi | Evet | %57,6 | %42,4 | %90,5 | 349 |
| Söğütçük Mahallesi | Evet | %83,6 | %16,4 | %91,4 | 370 |
| Şehreküstü Mahallesi | Evet | %51,6 | %48,4 | %89,1 | 603 |
| Talas Mahallesi | Evet | %86,4 | %13,6 | %92,2 | 90 |
| Taşokçular Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %87,3 | 63 |
| Tekeler Mahallesi | Evet | %90,1 | %9,9 | %95,5 | 243 |
| Teperik Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %94,2 | 86 |
| Ulacık Mahallesi | Evet | %64,5 | %35,5 | %88,6 | 361 |
| Üşümüş Mahallesi | Evet | %79,9 | %20,1 | %88,7 | 256 |
| Yağmur Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %88,6 | 254 |
| Yarbasan Mahallesi | Evet | %80,5 | %19,5 | %92,5 | 201 |
| Yavaşlar Mahallesi | Evet | %68,0 | %32,0 | %89,5 | 86 |
| Yenice Mahallesi | Evet | %61,2 | %38,8 | %90,5 | 515 |
| Yeşildere Mahallesi | Evet | %52,7 | %47,3 | %92,3 | 247 |
| Yeşiloba Mahallesi | Evet | %56,6 | %43,4 | %90,6 | 160 |
| Yiğenler Mahallesi | Evet | %96,4 | %3,6 | %85,9 | 64 |
| Yiğitler Mahallesi | Evet | %89,9 | %10,1 | %95,4 | 151 |
İlgili sonuçlar