Yunusemre 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Yunusemre sonuçlarında Hayır %54,1 ile birinci, Evet %45,9 ile ikinci; fark 8,2 puan. Hayır burada Türkiye ortalamasının (%48,8) 5,3 puan üstünde. 89 mahalle ve köy arasından 25'inde Hayır önde. Hayır en güçlü Gülbahçe Mahallesi (%81,1); Evet en güçlü Asmacık Mahallesi (%96,9). Katılım %91,1 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Yunusemre 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Yunusemre, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Yunusemre | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Hayır | 74.685 | %54,1 | %54,3 | %48,8 | +5,3 |
| Evet | 63.345 | %45,9 | %45,7 | %51,2 | −5,3 |
Yunusemre seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 426 | 154.053 | 140.401 | %91,1 | 138.030 | 2.371 |
Yunusemre mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Hayır | Evet | Katılım | Seçmen |
|---|
| 50.yıl Mahallesi | Evet | %45,8 | %54,2 | %86,4 | 1.454 |
| 75. Yıl Mahallesi | Hayır | %61,2 | %38,8 | %91,8 | 5.867 |
| Akçaköy Mahallesi | Evet | %24,2 | %75,8 | %97,5 | 159 |
| Akgedik Mahallesi | Evet | %30,2 | %69,8 | %93,2 | 339 |
| Akmescit Mahallesi | Hayır | %59,9 | %40,1 | %91,7 | 4.460 |
| Asmacık Mahallesi | Evet | %3,1 | %96,9 | %97,0 | 200 |
| Atatürk Mahallesi | Evet | %46,4 | %53,6 | %90,0 | 3.478 |
| Avdal Mahallesi | Evet | %30,8 | %69,2 | %100,0 | 52 |
| Ayni Ali Mahallesi | Hayır | %56,5 | %43,5 | %92,4 | 5.327 |
| Bağyolu Mahallesi | Hayır | %50,2 | %49,8 | %93,0 | 343 |
| Barbaros Mahallesi | Evet | %35,6 | %64,4 | %91,6 | 8.942 |
| Beydere Mahallesi | Evet | %29,0 | %71,0 | %106,9 | 29 |
| Bostanlar Mahallesi | Evet | %46,3 | %53,7 | %95,9 | 73 |
| Büyüksümbüller Mahallesi | Evet | %18,9 | %81,1 | %100,0 | 53 |
| Cumhuriyet Mahallesi | Hayır | %56,8 | %43,2 | %89,3 | 6.109 |
| Çamlıca Mahallesi | Evet | %45,0 | %55,0 | %91,2 | 430 |
| Davutlar Mahallesi | Evet | %30,8 | %69,2 | %97,9 | 236 |
| Dazyurt Mahallesi | Evet | %17,0 | %83,0 | %92,8 | 250 |
| Demirci Mahallesi | Evet | %18,9 | %81,1 | %100,0 | 53 |
| Durasıllı Mahallesi | Evet | %9,3 | %90,7 | %94,4 | 198 |
| Düzlen Mahallesi | Evet | %14,1 | %85,9 | %99,4 | 359 |
| Emlakdere Mahallesi | Evet | %42,0 | %58,0 | %88,5 | 488 |
| Evrenos Mahallesi | Evet | %40,7 | %59,3 | %96,6 | 263 |
| Fatih Mahallesi | Evet | %36,6 | %63,4 | %91,8 | 2.617 |
| Gökbel Mahallesi | Evet | %6,1 | %93,9 | %96,6 | 293 |
| Gökçeler Mahallesi | Evet | %22,9 | %77,1 | %109,4 | 32 |
| Gülbahçe Mahallesi | Hayır | %81,1 | %18,9 | %92,8 | 251 |
| Gürle Mahallesi | Evet | %30,5 | %69,5 | %98,8 | 83 |
| Güzelyurt Mahallesi | Hayır | %68,8 | %31,2 | %91,5 | 12.832 |
| Hafsa Sultan Mahallesi | Hayır | %57,4 | %42,6 | %91,1 | 8.922 |
| İlyasçılar Mahallesi | Evet | %18,3 | %81,7 | %101,6 | 123 |
| Kaleköy Mahallesi | Evet | %26,7 | %73,3 | %98,7 | 79 |
| Karaahmetli Mahallesi | Evet | %22,2 | %77,8 | %97,6 | 126 |
| Karaali Mahallesi | Hayır | %50,7 | %49,3 | %94,5 | 525 |
| Karahüseyinli Mahallesi | Evet | %10,3 | %89,7 | %116,0 | 25 |
| Karakılıçlı Mahallesi | Evet | %26,2 | %73,8 | %94,0 | 217 |
| Karakoca Mahallesi | Evet | %6,5 | %93,5 | %97,4 | 227 |
| Karaveliler Mahallesi | Evet | %15,4 | %84,6 | %99,1 | 107 |
| Karayağcıhacılar Mahallesi | Hayır | %51,7 | %48,3 | %103,6 | 28 |
| Kayapınar Mahallesi | Evet | %38,6 | %61,4 | %92,1 | 811 |
| Kaynak Mahallesi | Hayır | %53,9 | %46,1 | %91,6 | 3.300 |
| Keçili Köy Mahallesi | Hayır | %56,3 | %43,7 | %91,1 | 1.197 |
| Kışlaköy Mahallesi | Evet | %14,0 | %86,0 | %97,3 | 110 |
| Kocakoru Mahallesi | Evet | %20,7 | %79,3 | %107,4 | 27 |
| Koruköy Mahallesi | Evet | %42,9 | %57,1 | %94,5 | 110 |
| Kozaklar Mahallesi | Evet | %13,2 | %86,8 | %105,5 | 55 |
| Kuyualan Mahallesi | Hayır | %56,8 | %43,2 | %91,2 | 3.803 |
| Küçükbelen Mahallesi | Evet | %33,1 | %66,9 | %91,0 | 145 |
| Küçüksümbüller Mahallesi | Evet | %22,2 | %77,8 | %101,5 | 65 |
| Lalapaşa Mahallesi | Evet | %49,9 | %50,1 | %90,4 | 2.353 |
| Laleli Mahallesi | Hayır | %63,0 | %37,0 | %91,8 | 4.012 |
| Maldan Mahallesi | Evet | %18,5 | %81,5 | %96,2 | 631 |
| Mareşal Fevzi Çakmak Mahallesi | Hayır | %65,0 | %35,0 | %88,4 | 7.399 |
| Merkez Efendi Mahallesi | Hayır | %65,3 | %34,7 | %91,1 | 8.237 |
| Mesir Mahallesi | Hayır | %63,2 | %36,8 | %93,0 | 4.220 |
| Mollasüleymanlı Mahallesi | Evet | %11,5 | %88,5 | %104,0 | 25 |
| Muradiye Mahallesi | Hayır | %56,5 | %43,5 | %87,8 | 9.725 |
| Mutlu Mahallesi | Hayır | %52,9 | %47,1 | %91,7 | 3.072 |
| Müslih Mahallesi | Evet | %6,3 | %93,8 | %98,5 | 136 |
| Ortaköy Mahallesi | Evet | %23,5 | %76,5 | %100,0 | 171 |
| Osmancalı Mahallesi | Evet | %44,8 | %55,2 | %93,4 | 379 |
| Otmanlar Mahallesi | Evet | %22,5 | %77,5 | %97,8 | 135 |
| Örencik Mahallesi | Evet | %29,4 | %70,6 | %98,8 | 326 |
| Örselli Mahallesi | Evet | %4,3 | %95,7 | %94,9 | 176 |
| Pelitalan Mahallesi | Evet | %11,1 | %88,9 | %95,9 | 811 |
| Pınarköy Mahallesi | Evet | %11,5 | %88,5 | %102,5 | 120 |
| Recepli Mahallesi | Evet | %5,0 | %95,0 | %96,8 | 379 |
| Sakallı Mahallesi | Evet | %18,9 | %81,1 | %99,4 | 163 |
| Sarıahmetli Mahallesi | Evet | %16,5 | %83,5 | %97,2 | 144 |
| Sarınasuhlar Mahallesi | Hayır | %50,0 | %50,0 | %100,0 | 61 |
| Sarma Mahallesi | Evet | %30,0 | %70,0 | %94,6 | 276 |
| Seyitli Mahallesi | Evet | %11,0 | %89,0 | %98,4 | 499 |
| Spil Mahallesi | Evet | %42,7 | %57,3 | %84,3 | 1.554 |
| Sümbültepe Mahallesi | Evet | %21,1 | %78,9 | %97,5 | 40 |
| Süngüllü Mahallesi | Evet | %7,6 | %92,4 | %91,7 | 192 |
| Şamar Mahallesi | Hayır | %60,0 | %40,0 | %97,4 | 77 |
| Tevfikiye Mahallesi | Hayır | %61,1 | %38,9 | %91,1 | 8.319 |
| Topçuasım Mahallesi | Hayır | %57,6 | %42,4 | %91,1 | 5.107 |
| Turgutalp Mahallesi | Evet | %37,3 | %62,7 | %91,9 | 74 |
| Türkmen Mahallesi | Evet | %14,2 | %85,8 | %100,0 | 142 |
| Uncubozköy Mahallesi | Hayır | %66,1 | %33,9 | %90,3 | 6.926 |
| Uzunburun Mahallesi | Evet | %32,4 | %67,6 | %93,2 | 118 |
| Uzunlar Mahallesi | Evet | %20,4 | %79,6 | %99,4 | 155 |
| Üçpınar Mahallesi | Hayır | %56,0 | %44,0 | %92,2 | 1.051 |
| Yağcılar Mahallesi | Evet | %28,4 | %71,6 | %95,9 | 737 |
| Yaylaköy Mahallesi | Evet | %24,2 | %75,8 | %94,3 | 140 |
| Yenimahalle Mahallesi | Evet | %47,1 | %52,9 | %90,6 | 10.122 |
| Yuntdağıköseler Mahallesi | Evet | %9,8 | %90,2 | %95,7 | 184 |
| Yuntdağyenice Mahallesi | Evet | %11,0 | %89,0 | %95,2 | 393 |
İlgili sonuçlar