Kula 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları
Kula sonuçlarında Evet %52,1 ile birinci, Hayır %47,9 ile ikinci; fark 4,1 puan. Evet burada Türkiye ortalamasının (%51,2) 0,9 puan üstünde. 60 mahalle ve köy arasından 42'sinde Evet önde. Evet en güçlü Börtlüce Mahallesi (%88,0); Hayır en güçlü Encekler Mahallesi (%94,6). Katılım %90,7 (Türkiye %87,3).
Son güncelleme: 16 Ekim 2026. Kaynak: SiyasetMarkt.
Kula 2017 Anayasa Halkoylaması sonuçları — Kula, Manisa, Türkiye karşılaştırması| Seçenek | Oy | Kula | Manisa | Türkiye | Türkiye'ye göre (puan) |
|---|
| Evet | 15.888 | %52,1 | %45,7 | %51,2 | +0,9 |
| Hayır | 14.626 | %47,9 | %54,3 | %48,8 | −0,9 |
Kula seçmen ve sandık bilgileri| Sandık | Kayıtlı seçmen | Oy kullanan | Katılım | Geçerli oy | Geçersiz oy |
|---|
| 129 | 34.475 | 31.276 | %90,7 | 30.514 | 762 |
Kula mahalle mahalle sonuçlar| Mahalle / köy | Birinci | Evet | Hayır | Katılım | Seçmen |
|---|
| 4 Eylül Mahallesi | Hayır | %46,2 | %53,8 | %88,4 | 7.065 |
| Ahmetli Mahallesi | Evet | %57,8 | %42,2 | %86,2 | 109 |
| Akgün Mahallesi | Evet | %53,4 | %46,6 | %91,1 | 1.923 |
| Aktaş Mahallesi | Evet | %53,8 | %46,2 | %83,8 | 142 |
| Ayazören Mahallesi | Evet | %81,5 | %18,5 | %91,3 | 401 |
| Ayvatlar Mahallesi | Hayır | %35,6 | %64,4 | %89,2 | 120 |
| Balıbey Mahallesi | Hayır | %41,2 | %58,8 | %89,0 | 255 |
| Başıbüyük Mahallesi | Evet | %58,1 | %41,9 | %96,0 | 451 |
| Battalmustafa Mahallesi | Hayır | %42,3 | %57,7 | %82,1 | 168 |
| Bayramşah Mahallesi | Evet | %60,1 | %39,9 | %84,5 | 181 |
| Bebekli Mahallesi | Evet | %59,8 | %40,2 | %88,3 | 772 |
| Bey Mahallesi | Hayır | %49,5 | %50,5 | %91,0 | 2.329 |
| Börtlüce Mahallesi | Evet | %88,0 | %12,0 | %93,8 | 162 |
| Camii Cedit Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %88,3 | 786 |
| Çarıkballı Mahallesi | Evet | %54,9 | %45,1 | %96,4 | 880 |
| Çarıkmahmutlu Mahallesi | Evet | %86,2 | %13,8 | %89,3 | 149 |
| Çiftçiibrahim Mahallesi | Evet | %68,5 | %31,5 | %89,4 | 151 |
| Dereköy Mahallesi | Evet | %75,5 | %24,5 | %88,4 | 277 |
| Emre Mahallesi | Evet | %75,9 | %24,1 | %89,7 | 165 |
| Encekler Mahallesi | Hayır | %5,4 | %94,6 | %95,7 | 371 |
| Erenbağı Mahallesi | Evet | %70,8 | %29,2 | %89,3 | 103 |
| Eroğlu Mahallesi | Hayır | %40,7 | %59,3 | %91,9 | 297 |
| Esenyazı Mahallesi | Evet | %56,8 | %43,2 | %92,5 | 464 |
| Evciler Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %93,9 | 179 |
| Gökçeören Mahallesi | Hayır | %46,5 | %53,5 | %94,0 | 1.882 |
| Gökdere Mahallesi | Evet | %66,4 | %33,6 | %92,0 | 137 |
| Gölbaşı Mahallesi | Evet | %58,3 | %41,7 | %92,3 | 222 |
| Güvercinlik Mahallesi | Hayır | %45,4 | %54,6 | %92,8 | 346 |
| Hacıtufan Mahallesi | Evet | %84,5 | %15,5 | %96,3 | 218 |
| Hamidiye Mahallesi | Evet | %70,4 | %29,6 | %96,3 | 135 |
| Hayalli Mahallesi | Evet | %68,3 | %31,7 | %88,7 | 115 |
| İbrahimağa Mahallesi | Hayır | %16,7 | %83,3 | %94,3 | 141 |
| İncesu Mahallesi | Evet | %58,5 | %41,5 | %88,1 | 159 |
| Kalınharman Mahallesi | Hayır | %44,3 | %55,7 | %92,2 | 166 |
| Karaoba Mahallesi | Hayır | %45,5 | %54,5 | %96,0 | 25 |
| Kavacık Mahallesi | Evet | %58,6 | %41,4 | %94,5 | 385 |
| Kenger Mahallesi | Hayır | %12,7 | %87,3 | %94,2 | 171 |
| Kızılkaya Mahallesi | Evet | %54,7 | %45,3 | %93,1 | 608 |
| Konurca Mahallesi | Evet | %62,7 | %37,3 | %93,9 | 231 |
| Körez Mahallesi | Evet | %52,1 | %47,9 | %90,8 | 573 |
| Narıncalıpıtrak Mahallesi | Evet | %67,9 | %32,1 | %93,9 | 688 |
| Narıncalısüleyman Mahallesi | Evet | %57,1 | %42,9 | %90,4 | 198 |
| Ortaköy Mahallesi | Hayır | %42,3 | %57,7 | %87,0 | 246 |
| Papuçlu Mahallesi | Evet | %63,3 | %36,7 | %87,7 | 220 |
| Sandal Mahallesi | Hayır | %35,3 | %64,7 | %92,9 | 1.051 |
| Saraçlar Mahallesi | Hayır | %22,6 | %77,4 | %90,3 | 401 |
| Sarnıç Mahallesi | Evet | %67,2 | %32,8 | %96,7 | 246 |
| Seyitali Mahallesi | Evet | %53,6 | %46,4 | %86,8 | 2.573 |
| Söğütdere Mahallesi | Evet | %71,3 | %28,7 | %93,0 | 115 |
| Şehitlioğlu Mahallesi | Evet | %52,9 | %47,1 | %91,5 | 411 |
| Şeremet Mahallesi | Evet | %72,4 | %27,6 | %91,6 | 190 |
| Şeritli Mahallesi | Evet | %64,2 | %35,8 | %97,3 | 112 |
| Şıhlı Mahallesi | Evet | %62,3 | %37,7 | %93,8 | 81 |
| Tatlıçeşme Mahallesi | Hayır | %39,4 | %60,6 | %87,4 | 151 |
| Topuzdamları Mahallesi | Evet | %83,2 | %16,8 | %94,8 | 210 |
| Yağbastı Mahallesi | Evet | %67,3 | %32,7 | %90,0 | 60 |
| Yeniköy Mahallesi | Evet | %65,2 | %34,8 | %98,9 | 95 |
| Yeşilyayla Mahallesi | Evet | %78,8 | %21,2 | %89,4 | 216 |
| Yurtbaşı Mahallesi | Hayır | %45,7 | %54,3 | %97,8 | 226 |
| Zaferiye Mahallesi | Evet | %53,9 | %46,1 | %91,0 | 3.571 |
İlgili sonuçlar